Sākums  > Izsaku viedokli  > Atziņas Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Atziņas
 tēvs brauns
Autors: mazepa
Datums:   19.08.2014 09:21

....Titāniku būvēja profesionāļi, bet Noasa šķirstu amatieris...

 Re: tēvs brauns
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 10:40

Ja ar Noasa šķirstu iepērtu aisbergos, diezin kāda zemeslodes apdzīvotība šodien nebūtu.

 Re: tēvs brauns
Autors: Mao
Datums:   19.08.2014 10:44

Un Titāniks pārsniedza atļauto ātrumu. Nu nekas nav tik vienkārši... . It ne kas :(

 Re: tēvs brauns
Autors: mazepa
Datums:   19.08.2014 10:58

Man domāt, ka profesionāļi ir neaizvietojami, ja jàveic standarta lietas....piemēram, aklās zarnas vai sirds operācija ir jāuztic tiem ķirurgiem , kuri ir profesionāļi....kamēr lietas, kuras prasa revolucionàrus risinājumus - labāk turēt profesionāļus tālāk, jo domāšana ir ieskata pieredzes būrī...bet vajag revolucionāri..

 Re: tēvs brauns
Autors: daddy
Datums:   19.08.2014 11:14

visa fiška ir tur, ka Noas būvēja savu šķirstu PAĻĀVĪBĀ uz Dievu, bet Titāniku būvēja IZAICINOT Dievu, nu tur tipa lielāko, ātrāko, nenogremdējamu u.c. bullšits (tb cilvēcisko vājību izpausmes) ...

 Re: tēvs brauns
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 11:23

Titāniks bija revolucionārs risinājums, ko realizēja profesionāļi.. Bet tas jau nenogrima tāpēc, ka būtu nepareizi konstruēts vai uzbūvēts.
Vienkārši - pats kuģis bija sensācija un uz tā bija ļoti daudz cilvēku. Tas radīja rezonansi pēc katastrofas. Līdzīgos apstākļos ir nogrimuši simtiem tupeļveida kuģīšu, kas nebūt nebija izaicinājums Dievam - bet vai kāds par to pēc tam runā?

 Re: tēvs brauns
Autors: mazepa
Datums:   19.08.2014 11:29

Betons, ja būtu vairàk interesējies par Titàniku, tad zinātu tās visas konstrukcijas kļùdas būvējot kuģa starpsienas, kāpēc Titāniks nogrima...
Bet daddy - žetons! :))

 Re: tēvs brauns
Autors: Draiskulis
Datums:   19.08.2014 12:21

Par noasa šķirstu naf neviena pierādījuma, ka tāds ir bijis, tākā tā ir dažu Mao sekotāju izdomājums, bet Titāniks bija reāla lieta:P

 Re: beton
Autors: daddy
Datums:   19.08.2014 12:22

filozofiski runājot - kādu kuģu ir vairāk - peldošo vai nogrimušo? :DD tb katrs kuģis agri vai vēlu nogrimst un tikai "izredzētos" sagriež lūžņos :)

tomēr titānikam īpaši nepaveicās - jau pirmajā braucienā rekordus sitot uz aisberga uzjāt...

 Re: daddy
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 12:37

Protams, mēs varam uzskatīt aisbergu par Dieva pirkstu vai kādu citu locekli, bet principā tā bija tīri cilvēcīga kļūda vai arī neveiksmīgu apstākļu sakritība.

mazepa, es tiešām neesmu iedziļinājies nogrimuša kuģa uzbūvē, lai uzzinātu kļūdas konstrukcijā. Bet kuģis jau nenogrima konstrukcijas kļūdu dēļ. Diez vai pat šobrīd pastāv tāds kuģis, kas varētu braukt caur aisbergu sablīvējumu bez piesardzības..

Toties Noasa šķirsta fenomens visdrīzāk meklējams Bībeles autoru sakaitētajā fantāzijas lidojumā. Tak jau to grāmatu kāds ir sarakstījis un neba jau vēstures hronists (vai hroniķis), kas savām acīm skatījis visus tur aprakstītos notikumus.

 Re: ..
Autors: mazepa
Datums:   19.08.2014 12:59

Betons,ja Titānika starpsienas būtu konsgruētas un uzbūvētas nevis 2/3 augstumā, bet līdz klājam, tad kuģis nebūtu nogrimis tik ātri un visi tiktu izglābti...

 Re: ..mazepa
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 13:12

tas ir spekulatīvs kuģa konstruktoru oponentu pieņēmums.
Konstrukcijas projektēšanā rēķinās ar noteiktiem riskiem. Lielapjoma būvēs nav iespējams iekļaut pilnīgi visus riskus, t.sk. pret meteorīta ietriekšanos, lai gan teorētiski to būtu iespējams izdarīt. Tas konstrukciju padarītu par nerentabli dārgu un līdz ar to nerealizējamu. Tā arī noteikti Titānika gadījumā - starpsienas bija rēķinātas noteikta līmeņa sūcei, nevis dragāšanai caur aisbergu aleju. Un pēc negadījuma jau visi gudri - pateikt, ko vajadzēja izdarīt, lai konkrētajos apstākļos nelaime nenotiktu.

 Re: ..mazepa
Autors: pūce
Datums:   19.08.2014 15:16

Arī Noasa šķirsts tika būvēts pēc konkrētiem izmēriem un materiāliem-kā to nosacīja Dievi-tātad pēc konkrēta Projekta (Bībele-Genesis).Un ja tas ir turējies uz ūdens četrdesmit dienas ar visu savu lielo kravu,tad nemaz tik neievērojams un švaks nav bijis.Un ņemot vērā tolaiku celtniecības materiālu izvēli..
Un ne jau tikai vien Bībelē ir šis moments aprakstīts-bet gandrīz visās mitoloģijās-arī tajās,kurām ar Bībeli nav nekāda sakara.Kaut kur senlaikos taču šis atstāsts radās?

 Re:
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 16:00

jā, jā, pūce, un to šķirstu būvēja visi zvēri kopīgiem spēkiem :)

 Re: Beton
Autors: daddy
Datums:   19.08.2014 16:18

Tu tagad runā kā komunisti pēc Gagarina lidojuma, ka nav dieva aiz mākoņiem :)

...ir ļaudis kuri uzskata bībeli par izdomājumu, bet da vinči kodu par patiesību :)

Vēsturnieki ir saskaitījuši 80000 stāstus 70+ valodās, kuri apskata vispasaules plūdus. Būtu diezgan dīvaini, ja šie stāstiņi būtu radušies tikai cilvēku iztēlē bez kāda pamata. Tiesa to pašu var teikt arī par pūķiem, ātrgaitas zābakiem u.c. no šodienas viedokļa neizprotamām lietām :)

 Re:daddy
Autors: Betons
Datums:   19.08.2014 16:35

komunisma režīmā esmu audzināts :)

Es neapšaubu Lielos plūdus un neapšaubu Lielo sprādzienu. Ir pārāk daudz faktu, kas par to liecina. Bet pekstiņi par Noasu, kas izglāba VISU dzīvo radību - khm, khm.. Varbūt pat bija kāds censonis, kas zināmu ideju vadīts kaut kādu plostu uzmargoja un pāris susļikus uz tā uzdzina un no tā radās leģenda, bet pa lielam tas izklausās pēc sviesta, lai gan ideja kā tāda principiāli bija saprotama un tumsonīgiem ļautiņiem vecos laikos pieņemama. Ticama un sensacionāla stāstiņa tiražēšana tūkstošos versiju ir tikai likumsakarīga.
Bībele ir cilvēka radīts darbs, viens no visu laiku lieliskākā biznesa projekta - reliģijas - atribūtiem... Arī es pa lielam esmu uzķēries uz šī āķa un ja ne gluži Dievam kā cilvēka līdziniekam (Bībelē takš rakstīts, ka viņš cilvēku radīja pēc sava ģīmja un līdzības), tad vismaz augstākiem spēkiem ticu.

 Re:
Autors: daddy
Datums:   19.08.2014 17:01

par to jau arī stāsts! :) neuztver visu burtiski, skaties plašāk :) lai par kaut ko dahodčiva pastāstītu, ir jālieto terminoloģija, ko visi saprot, tb jāpiemērojas klausītāja/lasītāja līmenim :)

Par bībeli arī Tev pilnīga taisnība - to ir sarakstījuši konkrēti cilvēki (pirmās 5 grāmatas Mozus, tad Zālamana grāmatas, Isaja u.c.), bet viņus uz to iedvesmojis Dievs :) un kāpēc gan ne? :DD

 Re: daddy
Autors: Draiskulis
Datums:   19.08.2014 19:05

miljoniem cilvēku agrāk domāja ka zeme ir plakana kā pankūka, vai tad tā ir?????

 Mazepa
Autors: Mao
Datums:   19.08.2014 22:38

Ja Tu spētu sakaukulēt visus slodžu mērijumus, tad Tu atjēgtos, ka nogrima Britāniks....

 Re: Draiskuli
Autors: daddy
Datums:   20.08.2014 09:28

tā paviršam vērotājam pirmajā brīdī šķiet, bet ar laiku viss kļūst skaidrs. esi pacietīgs. :) Līdzīgi, kā iedomas, ka var uzbūvēt nenoogremdējamu kuģi (ja atgriežamies pie tēmas sākuma), kurš būs vis vis vis... Miljoni tam noticēja, bet pusotru tūkstoti tā ticība atbrīvoja no šīszemes rūpēm...

 Re: daddy
Autors: Betons
Datums:   20.08.2014 10:32

atbrīvošana no šīszemes rūpēm bija tikai īslaicīga un gan jau ka lielākā daļa Titānika pasažieru jau atkal ir mūsu vidū, tikai reinkarnējušies citās personās..

 Re: Beton
Autors: daddy
Datums:   20.08.2014 11:27

tā Tu mēģini izskaidrot dažu ļautiņu ārkārtīgo nevēlēšanos pārvietoties ar peldlīdzekļiem, vai vispār paniskas bailes no ūdens? :DDD arī versija, kāpēc ne :)

 Re:
Autors: Betons
Datums:   20.08.2014 12:13

tas būtu tikai loģiski :)

 Re: Re:
Autors: kraans
Datums:   05.09.2014 16:01

es kautko pateiktu,bet, Maa izbanos

 Re: Re:
Autors: mā
Datums:   05.09.2014 20:08

kraan -> Tevi - nekad! ;))

 Re: Re:
Autors: kraans
Datums:   17.09.2014 19:49

buchinja maa

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *