Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Grāmatvežiem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Grāmatvežiem
 slimības lapa un pensija
Autors: virga
Datums:   28.10.2015 14:46

Redzu,ka te apgrozās gudras galvas un gribu lūgt izteikties jūs par to,kā ietekmē vai neietekmē slimības pabalsts pensijas apmēru.Līdz pensijai apaļi 2 gadi,darbs grūts,veselība sāk klibot,bet drusku vairāk par gadu jānovelk un tad 9 mēneši birža.
Zinu,ka slimības pabalsts ir cik tur % no algas,bet kā tas iespaido bezdarnbieka pabalstu un tad jau pensijas apmēru.Ceru,ka sapratāt manas rūpes.

 Re: slimības lapa un pensija
Autors: murks
Datums:   04.11.2015 14:51

Specss šajā jautājumā esmu vājš. Bet, ja ir slimības lapa A, tad,līdz ar to mēneša alga iznāk mazāka un mazākas sociālās iemaksas. Bezdarbnieka pabalstu rēķina no sešu(laikam)mēnešu vidējās algas, kāpjoties atpakaļ trīs mēnešus. Tas nozīmē,ja alga mazāka, tad mazākas sociālās iemaksas un līdz ar to mazāka pensija. Pensijas aprēķinam arī ņem noteiktu periodu. Par to var izlasīt sociālās aģentūras mājas lapā.

 Re: slimības lapa un pensija
Autors: tijamija
Datums:   11.12.2015 16:35

Man gan liekas, ka bezdarbnieka pabalstu (vai tik B lapu ar" ne?) jau sen rēķina no pēdējā gada, divus pēdējos kalendāra mēnešus atmetot. Tāpat no vidējās algas atskaita lielāko un mazāko mēnešalgu (tos mēnešus pie aprēķina neņem vērā, neattiecas tikai ja "cietā alga").
Var arī slimības lapu ņemt pēc aiziešanas no darba, tikai tur vajag uzzināt precīzi, ja būs par daudz to dienu starpā (no darba aiziešanas līdz 1.slimības dienai), soci nemaksās. Ja nemaldos, bija max 7 dienas, kaut kas tā, bet varbūt tagad ir mainījies.
A lapu soci neapmaksā, un darbā jau vairs neskaitīsies, tā ka tās 10 dienas jādzīvo bez ienākumiem. Bet B lapu soci apmaksā, to var vilkt pusgadu, ja veselība švaka. Pēc tam laikam jāatsāk iet darbā vai ārstu komisija par grupas piešķiršanu. Ja nevar atsākt darbu, tad stājas bezdarbniekos. Tāpēc ka pēdējos 2 mēnešus bezdarba pabalstam neņem vērā, ir izdevīgāk pasēdēt uz B lapas. Ja sēdēsi ilgāk - vidējā izpeļņa būs sliktāka, līdz ar to arī pensija. Bet cik daudz tā atšķirība, to gan nezinu, jo tas ir katram individuāli.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *