Sākums  > Izsaku viedokli  > Jūtas un prāts Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Jūtas un prāts
 Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Ljarska
Datums:   06.01.2016 10:17

Nebūs te nekāda izklāsta, bet apnicis, ka augšējā tēma jau mēnešiem stāv - sāpes.

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: pūce
Datums:   06.01.2016 13:31

tintes traips ziemas priekos!
Skatos,mani paziņas salikuši ""draugos"" foršas bildes no sava ceļojuma...BET-katras bildes trešadaļu aizņem autoru pašu bildes!Kāda mārrutka pēc bojā foto,tak tāpat ielikt interesantus dabasskatus,ēkas un citas labas lietas bez sevīm -nevar?Taču skaidrs,kas bildējis,kur bijis-tas smuki apakšā parakstīts..kamdēļ vēl obligāti sevi tur jāieliek??
Un tā lielā daļa-nevis ceļojuma foto,bet obligāti foto ar selfiju.It kā bez tā neticēs,ka bijis pasaulē?

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Piafa
Datums:   06.01.2016 16:51

Cilvēki grib sevi iemūžināt konkrētā vietā, nevis taisīt mākslas foto galeriju-reportāžu savu paziņdraugu priekam.

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: marfa
Datums:   06.01.2016 19:17

pareizi, Piafa, man vīrs saka, ka plika bilde no ekskursijas nav nekas!

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Draiskulis
Datums:   06.01.2016 21:14

Kā man nepatīk visa šīs bildes - es pie palmas, rekur es peldos peļķē, es pie zaļās mājās utt

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: pūce
Datums:   07.01.2016 09:06

Jā,nu šito es lāga nesaprotu..iemūžināt konkrētā vietā?Interesanti tak ir redzēt to Ēģiptes piramīdu,nevis paziņu+ maliņā piramīdu.Es te domāju tās bildes,kas izliktas publiskai apskatīšanai.Paziņu es redzu itin bieži dzīvajā ,bet piramīdu tikai bildēs un man tā noteikti interesē vairāk nekā cilvis.
Marf,vai tā apceļotā vieta bez cilvēka nav ievērības vērta??Tikai komplektā ar to garāmskrienošo ekskursantu?

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Piafa
Datums:   07.01.2016 10:48

Ja ir man interesējoši cilvēki, tad es gribu redzēt bildes ar viņiem, nevis pliku piramīdu. Ja es gribu paskatīties uz piramīdām, tad http://bfy.tw/3bUZ Domāju tur ir smukāki varianti :)
Ja bildes būs ielikuši cilvēki, kuru dzīves norises man kopumā ir vienaldzīgas, visticamāk, es pat galeriju nevērtu vaļā, tikai pieņemtu zināšanai, ka Bērziņi bijuši Ēģiptē un viss.
Un nevajag sākt uzreiz par deguna bāšanu citu dzīvēs vispār. Ja negribētu, ka lien - neeksponētos pa visiem soc tīkliem :)

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Taurenis
Datums:   08.01.2016 15:31

Kāda jēga skatīties paziņu bildes, ja pašus paziņus nemaz negrib redzēt? Un vispār neizprotu to jēgu likt savas bildes visu apskatei. Labi, ja esi profesionāls fotogrāfs, bet visi tie... tiešām piekrītu - piramīdas labāk apskatos profesionālu fotogrāfu darbos, a paziņu bildes nemaz neskatos. Apskatu tikai to draugu bildes, kuras mani tiešām interesē, līdz ar to galīgi netraucē ka katra bilde ir selfijs. Nu labi, selfiji man nepatīk, bet mani vairāk priecē bildes, kur paši draugi ir redzami, nevis vienk dabas skati. Nu bac, kas tad tai pasaulē vēl nav redzēts? Ja nu ir kas ekskluzīvs, tad jau interesanti, bet māja tāda, kalns šitāds, statuja vēl kaut kāda - nav interesanti

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: prof
Datums:   08.01.2016 22:34

Es, savukārt, kaifoju, apskatot mīļo cilvēku un paziņu bildes ar jaukiem skatiem fonā. Dubultprieks, ka viņi ir bijuši un redzējuši, nevis skatos bildes žurnālā vai vēl kaut kā.

Piemēram, hotel Ritz London. Pusi galerijas skatos tā, it kā tas būtu hoteļa reklāmas buklets, jo smuki, bet bezpersoniski. Un tad uz visa fona parādās pazīstama seja. Pavisam citas sajūtas:D Lai gan, tas hotelis nav manā gaumē, pārāk snobisks un pompozs, bet prieks, ka cilvēks, kas ielicis foto, tur ir bijis, izbaudījis un priecājies. Es no tā visa gribētu tikai ēdienus un cigārus. Nu varbūt vēl ziedlapu sirsniņu gultā, ja būtu gadus 30 jaunāka.

Bet kopumā man ļoti pat patīk, ka cilvēki fotografē paši sevi uz kaut kādu nozīmīgu skatu fona, tas piedod foto un vietai personisku piesitienu.

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Draiskulis
Datums:   11.01.2016 09:56

Pacs galvenais, būtu ļoti labi ja cilvēki kaut minimumu saprastu no fotogrāfēšanas. 90% bildes ir nebaudāmas, ne jau kvalitātes, bet gan kompozīcijas dēļ.....

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: marfa
Datums:   11.01.2016 11:59

Draikuli, ne visiem ir dots baudīt un citiem izrādīt skaistumu.
Katram savs skatu punkts, savs akcents. Visi neies uz fotkursiem, lai tev izpatiktu.
Un kā saka krieviski - ja hudožņik, i ja tak vižu. :))

 Re: Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Piafa
Datums:   12.01.2016 08:22

Ja fotografē profesionālis kādam noteiktam mērķim - pašizpausmei, pasūtījumam utml, tad protams ir laiks sēdēt un cakināties, lai iegūtu to ideālo foto. Bet ikdienas "wow, cik smuki - jānobildē facebookam un instagramam" - ātrs klikšķis un ejam tālāk. Lielākā daļa bildē mēģinot saglabāt atmiņas par vietām, kur bijuši, un lietām, ko darījuši, nevis domā par kompozīcijām. Ja ir mākslinieciska acs un dabas dots talants, tad viņi arī uz izjūtu to kompozīciju "baudāmu" dabūs pat nepiedomājot.

Ja teorētiski ikdienas cilvēkam gribās to bildi pareizāku un smukāku, tad
a) fotokursi (dārgi un ne vienmēr labi),
b) interneta resursi Esmu latviešu valodā google daudz darbinājusi, lai arī par kompozīciju kaut ko atrastu - pilnīgs bla bla bla. Reizēm šķiet, ka pamatskolas vizuālās mākslas stundās vairāk par tās pamatiem stāstīja, nekā kāds letiņš pārvarēs savu baili dalīties ar zināšanām. Angliski specifiskas lietas grūti lasās un jāizlasa čupa ar rakstiem, lai tiktu pie viena, no kura kaut kas kļūst skaidrāks)
c) privātas nodarbības (dārgi, bet varētu būt efektīvi)

Ir arī tāda problēma - kam gan parādīt savu sabildēto, lai novērtē un pa punktiem pasaka, kas labi, kas slikti, ko un kā vajadzēja citādāk? Ja veicas un ir pazīstams kāds, kas to var izdarīt - lieliski. Bet arī, cik ilgi un daudz var pārbaudīt cilvēka pacietību un aizņemt laiku?

 Jūtas pilnas ziemas prieku
Autors: Draiskulis
Datums:   12.01.2016 14:43

Ja gribās iet kursos tad var iet, bet kursos iemācīs pareizi rīkoties ar dzelzi. Domāšanu un kompozīciju māca pastiprināti tikai mākslas akadēmijā un citās mākslas iestādījumos. Ja cilvim nav saprašana par kompozīciju tad to neviens neiemācīs.
Momentfoto tā ir sarežģīta nozare, cilvim jābūt ideālām zināšanām par aparātu + vēl aparātam ieslēgtam un karāties kaklā, lai noķertu īsto kadru īstajā laikā piemēram kā kāda sapiste iekrīt peļķē vai kādu citu amizantu kadru, tur kvalitāte ir PO.....
Bet citos gadījumos vienmēr ir laiks lai apdomātu kā tas skats (burvīgais, ideālais, smukākais, fantastiskākais pēc konkrētā fotoknipsētājas domām) izskatīsies fotogrāfijā? vai jūs šādu kadru liksiet pie sienas? un jums nebūs kauns rādīt citiem?Fotogrāfēšana attīsta domāšanu, bezsakarīga fotoknipsēšana degradē domāšanu:P

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *