Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Ģimene Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Ģimene
 Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   15.03.2016 14:52

Teema, kas man maisaas pa galvu pedeejo meenesi.

Viss saakas ar manu pazinju, kas kaismiigi aizstaav Lailu Brici (kas nezin, kas pa lietu, tas pagoglee) un kopaa ar nelielu grupinju breekaa pa internetu, kaadi zveeri ir Lielbritaanijas Soc.dienesti, kas iznjeemushi perfektas, inteligentaas, beernus miloshaas maaminjas beernu un cik viss Lielbritaanijaa ir shausmiigi un baltos bernu speciaali zog..utt. Kaa kaiminji stuchii (kaiminsh tieshi pazinjoja, Soc.dienestiem, ka blakus dziivoklii raud kakaas un miizalos atstaats, iesleegts beerni)..utt.. (pirms tam Brice arii tika aiztureeta, jo atradaas piedzeerusies ar beernu pusnaktii uz ielas)...

Tagad tikko braucu starppilseetas autobusaa. Kopaa ar mani iekaap divi mazi beerni - meiteniite ap 5 gadi un puisiitis ap 3 gadi...abi tik miilji, viens otram paliidz, abi izrunaasjas kur seedees, kas pie loga, kas ne pie loga...smuki, miilji braaliic un maasinja...un tad es ieraugu vinju maaminju, sieviet ap 25-30...normaali geerbta, nekas neliecina ne ko sliktu. Tikliidz kaa vinji iekaartojas man aiz muguras taa saakas: AIZVER MUTI, SEEDI, ES TUULIIT PANJEMSHU SKOCHU UN TEV AIZLIIMEESHU MUTI, ROKAS Un KAAJAS, LAI TU SEEDEETU MIERIIGI...ES TEVI TUULIIT IELIKSHU MAISAA UN IZMETIISHU PA LOGU, ja tu neseedeesi mieraa....mazais puisiic raud, raud, raud, grib pie mammas kleepii...es paskatos atpakalj, redzu mamma seezh ieurbusies savaa viedtalruni un pilniigi ignoree savu beernu...un taa visu celju.

Es pieljauju, ka normaala situaacija LV...un lielaakaa dalja no jums neliktos ne zinis, jo viss tachu kaartiibaa....un es arii neko nedariiju, kaut man sirds zhnaudzaas, man gribeejas panjemt ti pusiiti rokaasun samiileet un iekraut tai zosij pa purnu, kad vinja 10x naaviigaa balsii atkaartoja, "es tev tuuliit ar skochu aizliimeeshu muti"....

Un es neiejaucos,...jo manliekas, ka LV tas ir normaali, un taapat kaa Lailas B gadiijumaa ne maate un apkaarteejie, ne sociaalie nesasprastu par ko es uztraucos. Nekas tachu aarkaarteejs nav noticis, beerni ir dziivi, tiiri, apgeerbti, paaedushi....ka nav, ko liist citu gimenees lietaas...

Bet tas, ko es redzeeju autobusaa, manupraat ir klasisks, emocionaalaas vardabiibas pret beerniem, gadiijums.....

Un, ko daraat Juus, kad redzet/dzirdat ko liidziigu? Neliekaties ne zinis, jo nav ko liist citu lietaas un nekas jau nav noticis....vai tomeer iejaucaties...


 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Narina
Datums:   15.03.2016 16:40

Pilnīgi, Tev, Liesma piekrītu. Kad aizbrauc uz Latviju, tad diemžēl krīt acīs tā šausmīgā bērnu lamāšana, aurošana. Nav jau tā, ka Vācijā tā nebūtu, bet ne tik traki, nu ne uz ielas. Arī man ir nervi neizturējuši, un esmu sabļāvusi uz savu bērnu, kaimiņiene ar 2 bērniem arī. Bet tā nav norma. Es ar to nelepojos, man ir švaki nervi.
Jā, es lasīju par Brici, ko viņa grib panākt ar sevis publicitāti, es gan nesaprotu.

Esmu vienreiz izstāstīju par situāciju kaimiņos bāreņtiesas pārstāvei savā pagastā, kur kādreiz dzīvoju, nu ne oficiāli, bet tā sarunas veidā. Un izrādījās, ka jaunais skuķis, kurai nesen bija piedzimis bērns, laikā, kad es dzirdēju, ka bērns bļauj, nemaz nav tai laikā mājās. Viņa vienkārši sēdēja pie draudzenes. Protams, bērns netika atņemts, un tas arī nebija vajadzīgs. Bet tā, es neredzu jēgu iejaukties, uz ielas, jo var gadīties, ka par to, ka es aizrādu, tas bērns tiek mājās piekauts un sasists zili melns. Diemžēl sociālie Latvijā nereti ir vecas ar dzīvi neapmierinātas babuļas, no kurām labāk turēties pa gabalu.

Esmu arī Vācijā mēģinājusi ko teikt personām, kuras stāv blakus ratiem, kurā histēriski raud mazulis, rati jau šūpojas, bet viņi stāv blakus, sarunājas un smēķē, un izliekas, ka mani nedzird.
Vairāk laikam neesmu gan nekur jaukusies.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: marfa
Datums:   15.03.2016 20:37

es laikam tai mātei piesolītu pa muti, es neizturētu.
nav man ari nervi kā striķi, bet nu sabiedriskā vietā tomēr būtu valdījusies.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: pūce
Datums:   16.03.2016 12:09

Hmmm,tēmas nosaukums pareizāk būtu""vecāki un bērni"".
Var jau būt ka ir tādi audzināšanas asi,kam bērni gludi balti kā zīdpapīrs.Man ir gadījiies būt ar pārskaitušos sīci veikalā, gadījies būt pie daktera,kur mazais murmuls nosauc māsiņu par veco muļķi,jo tā iedūra poti.Un dažu labu reizi-ja bērns diensvidu guļ pārs stundas-tad var aizskriet līdz veikalam, apiekai vai kur nu vajag....bet diemžēl-tikko tu aizej no mājas -sīkais ir augšā un kliedz ko var.Labi,ka padlaikā nebij bāriņtiesas,jo bērni dzīvojās pa darbavietu ballēm itin priecīgi cik nu ilgi varēja izturēt, ratiņi varēja stāvēt pie veikala durvīm,nebij jābaidās kas ar bērnu var notikt,kamēr māte tup rindā.
šausmas kādas.
Domāju,ka nav gan atšķirības starp LV vecākiem un citu zemju vecākiem.Vienkārši LV māte vēl nav iebaidīta ar bāriņtiesas izdarībām,tamdēļ uzvedas tā kā uzvedas,jo bāriņtiesas reāli te nava.Savukārt ārzemnieku izdarības pret bērniem ir izsmalcinātas un rafinētas,par tām uzzina tikai tad,kad notiek kāda nelaime,jo tur zin,kas par to var draudēt.
Stulbā Brice aizmirsusi,kur dzīvo.Tagad izliekas par nabadzīti,kam gauži pāri nodarīts.Ja dzīvo svešā valstī,tad turies pie tās likumiem un tikumiem,tad nebūs jābrēc.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Narina
Datums:   16.03.2016 15:17

Es nenoteikti neesmu par bērnu atņemšanu, tam manuprāt jābūt pašam pēdējam lēmumam. Visidiotiskākais tomēr ir tas, ka uz lietas izskatīšanas laiku, cik dzirdēts, bērnu nedod radiniekiem, jo redz vecmāmiņai nav pietiekami lieli ienākumi, onkulis dzīvo viens, tantei nav atsevišķa istaba. Tā tomēr ir milzīga trauma bērnam, tā vienkārši aizvest prom.
Es nezinu par Angliju, vai tiešām tur tik vienkārši atņem bērnus, kā stāsta. Nav man nevienam pazīstamam nekas tāds gadījies.
Te, Vācijā, vīra rados vienai meitenei atņēma zīdaini un ielika bāreņnamā. Viņai ir bijuši vairāki brīdinājumi, jo uzskatīja, ka viņa pienācīgi neaprūpē, bet atņēma tad, kad viņa aizgāja naktī uz diskotēku, un bērnu atstāja vienu. Pēc laika viņa piedzemdēja otru, un tagad viņu kontrolē.
Zinu arī vienu jaunu puisi, kuram ir liegums kļūt par tēvu. Viņam jau 3 bērni ir atņemti. Viņš sāka dzīvot ar vienu meiču, viņa palika stāvoklī, kad viņa to uzzināja, tā uzreiz no viņa aizgāja, jo, ja bērnam dotu tēva uzvārdu, tad bērnu automātiski atņemtu.
Bet vispār daudz stāstu ir dzirdēts par Skandināviju, īpaši Norvēģiju, ka tur tiešām par sīkumiem atņemot bērnus. Ja var ticēt latviešu portāliem.

Esmu atstājusi ratus ar bērnu iekšā pie tādām iestādēm, kur nevaru iekšā iebraukt, bet pa logu vai durvīm var redzēt, kas laukā notiek. Arī ar mazu bērnu esmu ballējusies pusnakti, nav doma man bijusi tāpēc baidīties.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Ineja
Datums:   16.03.2016 15:26

ārzemēs ir dīvaini likumi. Cik zinu, UK līdz laikam 14 gadiem bērns pat nedrīkst viens pafalmā iziet!!! Vadā kā bēbjus. DE laikam nav tik traki, bet arī daudz neatpaliek. Tas nav normāli, ka pie katra nieka atņem bērnu. Kā arī tas, ka kaimiņi sūdzas par kaimiņiem!!! Riktīgi stukači kā krievu laikos, vēl trakāk. Mums LV te ir tāda normāla attieksme, nav tā sieklalošanās un ucināšanās kā ārzemēs, kur bērns ir pasaules naba. Mums gan tagad arī jaunās mātes paliek par iztapoņām saviem bērniem un tad nu viņi danco pa galvu, nav nekādu robežu. Par laimi, mūsu dienesti nav tik drakoniski.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: pūce
Datums:   16.03.2016 15:50

un klusībā pie labas attieksmes un uzraudzības izaug Breivīki....

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   16.03.2016 15:54

Es vienmeer saku, gribi atstaast beernu iesleegtu stundaam, dienaam, kameer pati dzer kaiminju maajaa, gribi sist, seksuaali izmantot beernu ir JAADZIIVO LATVIJAA!

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   16.03.2016 16:05

Ja nu kaada nezin:
Latvijā likums nosaka, ka bez uzraudzības nedrīkst atstāt bērnu, kas jaunāks par 7 gadiem. Tāpat mazus bērnus nedrīkst pieskatīt cilvēks, kas jaunāks par 13 gadiem.

Diemzheel...

Un veel latvieshiem - stukachiem:
Policists no Liepājas devās uz izsaukumu. Tika minēts, ka bez uzraudzības ir atstāti 2 mazi bērni un viņi abi ir ieslēgti. Patruļa devās atbrīvot bērnus, bet tas nebija tik viegli. Viens no policistiem devās pie kaimiņiem, lai pārrāptos pa balkonu uz blakus dzīvokli, kurā atradās bērni. Dzīvoklī bija 9 gadus vecs puisēns un 3 mēnešus vecs zīdainis....maitas kaiminji un policisti, ko lien sveshu gimenes lietaas? Nekas tachu nebija noticis..vai ne?

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: pūce
Datums:   17.03.2016 08:10

Man liekas tā dīvaini.Kaimiņi varēja sazvanīt un informēt policiju,bet neiedomājās pazvanīt tai pašai mātei-paklau ,tavi bērni raud,kur tu esi?
Neticu,ka kaimiņiem nebija iespējas papriekšu sazināt māti.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   17.03.2016 09:25

Varbuut, ka kaiminji jau sen bija sapratushi, ka maaminja ir neadekvaata, nepieskaitaama, beatbildiiga kaa Laila B...un nav tur veerts ne runaat. Beerns tur ir nasta, lieka mute, trauceeklis.
Un, ja ne shoreiz, tad agri vai veelu tai dziivoklii notiks nelaime ar beerniem...

Bet LV nekad neriikojas, kameer nav notikusi nelaime..tikai tad, kad kaads nositas, nomirst, tikai tad tiek kaut kas dariits.

Lielbritaanijaa neciinaas ar sekaam, bet ar iemesliem. Taapeec Lailas B. gadiijumaa beerns tika iznjemts, lai noverstu potenciaalo nelaimi, negaidot, kameer vinhs izkritiis pa logu, noriis bateriju no pults buudams iesleegts viens pats maajaas...
Pirmo reizi Lailu briidinaaja (tad, kad vinju atrada dzeerushi uz ielas naktii atr beernu). Otrajaa reizee soci riikojaas....

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   17.03.2016 09:29

Piebildiishu, ka Lielbritaanijaa arii iznjem iesleegtus, nobadinaatus dziivniekus. Un dzivnieku glaabshana arii balstaas uz to Informaaciju, kaiminjiem, kas mana, ko nelaagu un kuriem nav vienalga, ka aiz sienas vai blakus maajaa tiek mociita dziiva buutne.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: pūce
Datums:   17.03.2016 11:38

Liesma,
Bet LV nekad neriikojas, kameer nav notikusi nelaime..tikai tad, kad kaads nositas, nomirst, tikai tad tiek kaut kas dariits.

Ja notiek nelaime,par to skaļi bazūnē un vazā pa visiem medijiem.Bet-ja kāda nelaime ir novērsta pirms tā notikusi-ne čiku ne grabu nekur.
Tā tas ir visur,ne tikai šajā tēmas sakarā.Visu mediju pirmajās lapās-negadījumi,nelaimes,avārijas utt.Un arī te Tu jau automātiski spried,ka māte varētu būt neadekvāta, nepieskaitāma, bezatbildīga.Uz kāda pamata?
Nebūs pareizs uzstādījums spriest par lietu patieso stāvokli pēc tā cik par kuru problēmu skaļi bļauj.
Policisti,kas cik tur stundas aprūpēja bērnus-nespēja atrast māti?

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Narina
Datums:   17.03.2016 16:01

Nesen Rīgā aizgāja bojā divi bērni, ugunsgrēkā, bija atstāti vieni. Vairs neatceros, cik veci. Es nez, man tomēr būtu bail atstāt zīdaini, un vēl jo vairāk 3gadnieku, viņiem tomēr trakas idejas nāk galvā, un ne jau no bāreņtiesas man bail.
Ineja, ko Tu domā ar to, ka bērni danco pa galvu? Vai tiešām bērniem nav atļauts domāt, rīkoties pēc saviem ieskatiem un vēlmēm? Kāpēc mātes, vecāki, kuri dara savādāk, sauc par iztapoņām?

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: uzkoda
Datums:   19.03.2016 22:34

Nu un kurš tēmas autorei liedz ko teikt? Nē, es neuzskatu, ka tā ir norma un es ari neklusēju, ja ko tadu redzu/dzirdu sabiedriskā vietā. Jā, un arī mana draudzne ir zvanījusi sociem, jo blakus dzīvoklī bērni aizdomīgi bieži un daudz raud (paralēli vecāku lamas). Un es nedomāju, ka tā ir stukačošana. Un ar visiem saviem vājajiem nerviem uz saviem bērniem nelamājos, nesitu viņus.
Un gala rezumā- nē, Latvijā tā nav norma un visi nedomā, ka tā ir normāli un, ka nevajag iejaukties. Tā, ka pietiks vispārināt un klaigat, ka visi te tādi vai ne tādi.

P.s. Lailas Brices lietā viņu neaizstāvu, bet kaut ka UK varas pārstāvju izturēšanās šajā lietā liekas tik pat aizdomīga, kā L.B.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   20.03.2016 08:30

Kas Tev nepatiik UK varas paarstaavjos?

UK paarstaavji aizstaav beerna intereses! Beerns ir adopteets un nekaada atpakaljcelja nav, ja maaminja ir atchokniiusies un grib vinju atpakalj.

Pirms beerns tika adopteets tas vairaak kaa gadu atradaas Foster Gimenees...tas bija laiks, ka Lailai B bija iespeeja pieraadiit, ka vinja grib savu beernu, ka vinja to speej uztureet un nodroshinaat vismaz Maslova piramiidas apaksheejas rindas vajadziibas....t.i. atrast darbu (kaut vai par tiriitaaju vai kaadu puslodzes darbu)...sisties un raapot uz celjiem, sakot, ka speej audzinaat beernu...bet taa nebija.. Tas bija laiks, ka beerns teevs, vecaamaate, maates maasa vareeja izraadiit interesi par beerni...bet taadas intersees nebija....un, ko tad UK varas iestaadeem atliek dariit ar Austrumeiropas imigrantes beernu, kura nerunaa angliski, nav iista darba, nav iistas dziives vietas...nevienam radam, tas beerns neinteresee....beerns atpaliek attistiibaa, atrasts kakaas un churaas? UK vara riikojaas, lai dotu tam beenram nakotni...nodeva adopcijai.

Peec 10 gadiem, kad taa meitene sasniegs 18 gadus, vinja varees iepaziities ar Adopcijas lietu, ja buus veleeshasnas atrast savu bio maate un izveleeties, kuru saukt par maati, to kura piedzemdeeja vai to, kura izaudzinaaja...

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Kiska
Datums:   01.04.2016 14:01

Reizēm ir tā... izeju ar savu 4gadnieku uz ielas. Viņš niķojas. Mēģinu pa labam. Bet darba diena ir bijusi gara. Sprukt nav kur. Atkal niķojas. Atkal pa labam. Atkal niķojas un tad piegriežas. Jā, kļūstu assāka, nejaukāka. Nu baigi nedraudu ar skoču līmēt muti, bet ar gadās ne pārāk mīlīgi izrunāties...

Jā, nelepojos, gribētos jau uz visiem 10000% būt ideāla, mierīga, savadīga māte, bet nu sanāk tā kā sanāk, jo neesmu robots. Pati pēc tam sevi šaustu, atvainojos bērnam, runāju ar viņu, stāstu par to ka tā mēdz būt, ka nogurst un uzvelkas un tad rājas...

Bet... ja mani ierauga tai mirklī, kad esmu dusmīga un lai nelamātos, iespējams tiešām ielienu telefonā, lai kaut uz brīdi atslēgtos, ja atiet malā no sīča nav iespējams... un nav bijis ar mani pēdējo stundu vai pusstundu, kamēr esam nonākuši līdz tam kašķa brīdim... nja... tur vienmēr ir koks ar diviem galiem. Ja vecāki tiešām bērnu visu laiku lamā, nerūpējas, tas ir viens, bet vecāki arī ir cilvēki un mēdz norauties un tad jau ir gluži muļķīgi, ja kāds no malas pieskrien un sāk lasīt morāli...

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Liesma
Datums:   02.04.2016 10:08

Kiska..palasi kaadu psihologijas graamatu, paskaties video Youtubee un Iemacies komuniceet ar savu beernu ir 101 triki, kaa tikt galaa ar bernu, netraumeejot psihiski vinju un sevi...Tevis pashas un Tava beerna naakotnei.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: joptvai rozā!
Datums:   03.04.2016 12:49

Strādāju lielveikalā un varu teikt tikai vienu, šī laika sīkie ir tik izlaisti, ka vajadzētu pērt no rīta līdz vakaram!
Mēs augot veikalos vispār neatļāvāmies vecākiem ko čīkstēt, a tagad krīt gar zemi, rīko histērijas pie kasēm, gāž no dusmām preci laukā no plauktiem , bet stulbās mūslaiku māmiņas neko nevar izdarīt! Dienas beigās no šīs ""publikas"" galva sprāgst pušu! Esmu vecmāmiņa un kad mani mazbērni ir manā aprūpē atstāti nekad šādas ainas nav, bērniem no mazām dienām ir jāaudzina uzvešanās principi. Tagad bērnioem tiek atļauts daudz par daudz! Arī skolnieki zin kur jāsūdzās un savas tiesības, tikai savus pienākumus gan nezin!
Pamēģiniet kādai šitai mūsdienu""māmiņai"" aizrādiet, lai bērns negrābsta un negāž visu plauktos...tādas ""pērles"" dzirdēsiet! Tad nav jābrīnās kāds ""galaprodukts"" izaug!

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: Xtreme
Datums:   11.04.2016 17:19

Cik skumīgs ir Liesmas aprakstītais gadījums. Arī esmu redzējusi līdzīgus gadījumus, pat vēl bēdīgākus. Kad sadzērušies iet pa ielu, un ratiņos sēž tāds nabags, cepurīte nošķiebusies, mute netīra, un vēl raud... Un kad veikalos sāk "audzināt" un "pāraudzināt"... Ir bijušas reizes, kad esmu iejaukusies, bet ir, kad nē, jo sapratu, ka neko, izņemot vēl lielāku agresiju, nepanākšu. Ir bijusi doma ziņot kaut kam (nezinu pat kam), bet tā arī neesmu to darījusi.

 Re: Latvieshi un beerni
Autors: scu
Datums:   24.06.2017 20:33

Liesmai- vispār jau viens no trikiem ir arī tas, ka vecākiem ir arī reizēm jāatpūšas. Kaut vai uz maiņām. Ja trešdaļu bērnu Lv audzina tikai mātes, tad vari iedomāties, cik ir atpūtušās? Daudzām no viņām ir 2 vai vairāk. Daudzām nepalīdz arī māsas, vecmāmiņas. Un cik daudzām precētajām vīri vai nu nepalīdz vai ir kā vēl viens bērns? Pamēgini nu padzīvot tādā režīmā, kur gadiem elpu atvilkt pat nav laika pat 5 minūtes. Darbā stress, mājās stress, 8 ha gulēt nesanāk. Un kad tā nodzenātā māte bērnam uzbļauj, tad nosodītāji tūlīt klāt. Kuriem pilnīgi neinteresē, kāpēc māte tāda ir.

Kam pašiem bērnu nav tie iedomājas nez kādu idilli. Es tur pateikšu, parunāšu, bērns sāks klausīt.

Bērni varbūt tik aktīvi, ka ne tai mātei lasīt laika pedagoģijas grāmatas, ne youtubes skatīties.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *