Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 Kaķis nenormāli šķauda
Autors: Palīdziet, lūdzu, ar padomu!
Datums:   13.01.2017 09:13

Mans vecais istabas runcis sācis bieži šķaudīt. Nu jau trešo dienu. Nekas cits nekait. Izdalījumu no acīm vai deguna nav, ēd labi, vēdera izeja normāla. Tikai uzkrītoši meklē siltumu un deguntiņš no rozā kļuvis sarkans, jo viņš to visu laiku laiza un berzē ar ķepu. Šķauda viņš visu laiku - vai diena, vai nakts. Siekalas (vai varbūt kādi šķidri ūdeņaini puņķi?)pa gaisu. Kā palīdzēt? Pie vetārsta šobrīd netiekam. Varbūt pret deguntiņu/šķaudīšanu ir kādi homeopātiski vai cilvēku aptiekā nopērkami līdzekļi?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: nu
Datums:   13.01.2017 09:29

verbūt pamēģini piezvanīt vetam, varbūt neatsaka?

Mob: 29211641 (Dr. Normunds Fjodorovs); 26534992 (Dr. Sintija Pakalne

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: mm
Datums:   13.01.2017 09:34

jā, vetam gan paprasi padomu.
Var būt gan alerģija, gan vīruss (tad moš vajadzēs antibiotikas).

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: Lūdzu
Datums:   13.01.2017 10:10

Uz Vienības gatvi jau zvanīju vakar (pilsētas līnija), tur mani laipni atšuva. Pa telefonu nekādas konsultācijas nesniedz. Tādu pašu atbildi saņēmu arī visos pārējos zvanos (Kalnciema, Candera, Beinerti, Miera u.t.t.). Tāpèc jau lūdzu padomu šeit.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: nu
Datums:   13.01.2017 10:16

tad zvani kādam no kaķu glābējiem, noteikti palīdzēs ar padomu.

28344823 (Iveta)
Monika (Minku SOS) 28850474

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: E
Datums:   13.01.2017 13:11

Ej uz vietas uz klīniku runāt. Pa telefonu diez vai kāds palīdzēs! Tas ir saprotami kādēļ pa telefonu nevar nozīmēt zāles.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: E
Datums:   13.01.2017 13:12

Un siekalas vispār ir dīvains simptoms, labāk netērēt naudu zālēm, kas iespējams būš nepareizas, jābrauc pie ārsta.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: Lūdzu
Datums:   13.01.2017 13:59

Kādam ir pieredze vai nav?

Kaķis šķauda un viņam ir ūdeņainas iesnas (deguns netek, bet šķaudot ir pilieni). Nekas cits nekait. Gan jau ka nav tik reta kaite, ka nevienam citam nav bijusi.

Bezjēdzīgi rakstīt ntos komentārus par ārstiem, ja esmu uzrakstījusi, ka nav iespēju. Nevaru tikt pie ārsta un punkts. Negribu te apspriest savu privāto dzīvi. Esmu piesaistīta gultai. No vīra labākajā gadījumā zāles izspiedīšu atnest. Viņš kaķus necieš, pie ārsta neskries noteikti.

Ps-siekalas nav nekāds dīvains simptoms. Es kad negaidīti šķaudu, arī visu apspļaudu. Kaķis nevar pielikt roku mutei priekšā.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: nu
Datums:   13.01.2017 14:10


Cilvēk mīlais, tad piezvani tām meitenēm, kuru numurus es te ieliku. Viņām ir liela pieredze kaķu ārstēšanā. šajā forumā viņas reti ieskatās.


 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: mm
Datums:   13.01.2017 14:20


te diskusija par kaķa šķaudīšanu, bet, kā jau iepriekš ieteica, piezvani Ivetai vai Monikai. Viņām tiešām ir PIREDZE šādos gadījumos.

http://www.sapforums.lv/index.php?t=45581

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: vēl
Datums:   13.01.2017 14:37


nezinu tavu materiālo situāciju un kur dzīvo, bet varbūt vets var braukt uz mājām?

šitas onka savulaik atbrauca uz māju, sašpricēja āra kaķītim zāles, nebij dārgi. Strādā Rīgā un Jūrmalā.
Bogdanovs V., veterinārārsts, mob. 29155024 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no malas
Datums:   13.01.2017 14:43

Cilvēk mīļais, nu ko Tev dos mana kaķa šķaudīšanas pieredze?
Tur tiešām var būt vairāki cēloņi, katram sava ārstēšana:
- iesnas/vīruss,
-alerģiska reakcija,
-audzējs deguna iekšienē vai tur iekļuvis kāds kairinošs svešķermenis.
Varbūt vēl citi varianti, nezinu. Manam runcim ar pamatīgu izmeklēšanu konstatēja, ka šķaudīšanas lēkmes saistās ar bronhu problēmām. Deguntiņu gan viņš neberza. Tas liek domāt, ka problēma varētu būt tieši deguntiņā...bet tas ir no fantastikas jomas, pieņēmums.
Neesi skatījusies, kas tai snīpī ir?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no malas
Datums:   13.01.2017 14:45

Jā, veti brauc uz mājām, bet tas maksā dārgāk. Daudzi brauc.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: :(
Datums:   13.01.2017 14:52

Nu degunu viņš var berzt cerībā tikt vaļā no traucēkļa, kas var būt krietni dziļāk elpvados. Mana kaķenīte ar ķepu bakstīja sev muti, domājām, ka zobu problēmas, bet atklājās angīna...
Degunu no malas bakstīt laikam gan labāk nevajadzētu, ja tur iekšā kas ir, tad var iebakstīt dziļāk un būs vēl sliktāk. Nekam citam tāda bakstīšana labumu nedos. Tik tiešām bez ārsta grūti kaut ko spriest.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: :(
Datums:   13.01.2017 14:54

Nujā, un tas "uzkrītoši meklē siltumu" - ir temperatūra? Tad tiešām ir iekaisums.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: !!!!
Datums:   13.01.2017 14:58

Vai “saaukstēšanās” slimības (iesnas, klepus) kaķiem ir jāārstē, vai tās, tāpat kā cilvēkiem, pāriet nedēļas laikā bez ārstēšanas?

“Saaukstēšanās” simptomus kaķiem visbiežāk izraisa infekcijas- vīrusa rinotraheīts, kaliciviroze vai hlamidioze. Protams, var jau arī paveikties un, ja kaķim ir pietiekamas pretošanās spējas, viņš ir spējīgs uzveikt infekciju vai vismaz izdzīvot arī bez ārstēšanas, taču visbiežāk nepaveicas un kaķis iet bojā no atūdeņošanās, aknu taukainās deģenerācijas, sekundāras bakteriālās infekcijas vai mokās ar komplikācijām (hroniski deguna eju un deguna blakusdobumu iekaisumi, čūlains radzenes iekaisums vai pat aklums).

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: es
Datums:   13.01.2017 16:05

Es saviem kaķiem devu pret iesnām cilvēku aptiekās pirkto "Vibrocils" 3 reizes dienā 5-10 dienas. Šīs zāles jāvēro kā iedarbojās, jo viņas paplašina asinsvadus- ja acs kaktiņā smērējās brūngans šķidrums tad pietiks ar 5 dienām bet, ja nē tad var līdz 10 dienām. Tad šīs zāles jāpārtrauc uz 3 nedēļām, jo citādi veidojās pieradums pie šīm zālēm un viņas vairs nelīdz. Rakstiet- kā palīdz, ja nepalīdz tad ieteikšu vēl vienas zāles.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: nujā
Datums:   13.01.2017 16:09

Un ja tās nav iesnas, ko tad? Tad ieteiksim vēl kaut ko, un vēl, un varbūt darīsim kaķim sliktāk? Eksperimentēsim pēc interneta padomiem? Murgs kaut kāds. Atšķirībā no suņiem kaķi panes daudz mazāk cilvēku zāļu un dažas ir pat nāvīgi bīstamas.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes
Datums:   13.01.2017 18:27

Man kaķim no mazotnes ir novājināta imunitāte - kā vismazākais caurvējš, tā šķauda un ir paaugstināta temperatūra. Tad vets špricē B-vitamīnu un antibiotikas ar 3 dienu iedarbību. Imunitātei dodu Neoferonu. Ja tas ir vīruss, tad nekas pats no sevis nepāries - tāpat vajag antibiotikas. Jūsu vīram aptiekā tās nedos bez veta receptes. Ar cilvēku zālēm kaķus neārstē nekādā gadījumā - pēc šitādu idiotu ieteikumiem lietot kaķiem cilvēku degunu pilienus, vetiem nes kaķus pat ar saēstiem deguna starpsienu skrimšļiem... Ja apstākļi ir ierobežoti, tad tiešām var lūgt padomu un zāles kaķiniekiem. Piekrītu nujā.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: Ežkundze
Datums:   13.01.2017 20:18

Manējiem un pagaidmāju kaķiem ar aizliktu vai tekošu deguntiņu un šķaudīšanu gandrīz vienmēr tiek nozīmēts Vibrocil (bērnu, pa pilienam 3-4 reizes dienā), Sinupret (pa 1 tbl 1 reizi dienā), citreiz arī antibiotikas Doxylan 100mg (1/4 tbl 1 reizi dienā), imunitātei Vetri DMG.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: ??
Datums:   13.01.2017 20:57

Tas viss der tad, ja iemesls ir iesnas, bet te neko nevar saprast.... ja iemesls ir alerģija, tad tikai lielāks kairinājums.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: es
Datums:   18.01.2017 15:32

Pieredze, es to nerunāju no vēdera, to man arī ieteica vets un šīs zāles var iegādāties cilv. aptiekā, un pārējās par ko raksta Ežkundze. Un ko Tu teiksi cilvēkam, kuram nav līdzekļu apmaksāt 20 eiro par vizīti un vēl zāles nopirkt ?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes
Datums:   18.01.2017 17:21

Dzīvoju Liepājā - vizīte pie veta ar visām zālēm izmaksā ~8-10 eur, konkrēti, kalicivīrusa gadījumā. Kaķi ir vismaz 30 gadus - gan savi, gan palīdzam nelaimē nonākušajiem bezsaimnieka (pa šiem gadiem tādi bijuši vismaz 50), un nekad - NEKAD - mums neviens Liepājas un Grobiņas vets nav ieteicis lietot cilvēku deguna pilienus, bet gan stāstījis par cilvēka zāļu kaitīgumu kaķim. Visi kaķi vienmēr ir izārstēti. Populārākās antibiotikas pie mums ir Synulox. Neoferons arī maksā 1.45eur vairumtirdzniecībā, klīnikā max.4eur, bet Vetri DMG vismaz 10-12eur (Neoferons vecam sunim palīdzēja trihopitona sēnīti uzveikt). Gribi maksāt - maksā kaut 100eur par vizīti, tavas problēmas! Atdevām pilnīgi veselu kaķi pensionāru pārim Rīgā - tie aizveda uz Kavetu, tur šim 14 dienu špricīšu kursu nozīmēja+apskate (uz 50LVL). Nekas slikts jau nebija no tiem vitamīniem, bet nekas nepieciešams arī, jo kaķis pēcoperācijas un atveseļošanās periodā jau bija saņēmis pie mūsu vetiem visu, ko vien varēja. Ja mums būtu jāmaksā un jāārstē ar tavu vetu metodēm, tad par to 50 izārstēto kaķu naudu varētu nopirkt vismaz vienu lambordžini :D

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes
Datums:   18.01.2017 17:30

Vēl salīdzinājumam - izkastrēt runci maksā 15eur, kaķeni 20eur. Protams, ir arī "dārgie" veti pie mums arī, bet tur iet šķirnes dzīvnieku audzētāji un cenas arī attiecīgas. Pie mums populārākie veti ir G.Kalniņš (lielisks ķirurgs), A.Reinholce (virusologs un kastrētājs) un D.Tīda klīnika (palīdzēs arī nakts laikā un brīvdienās). Vēl kādi jautājumi?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: p.s. no pieredzes
Datums:   18.01.2017 17:51

Vibrocil izmanto veterinārijā, bet - cilvēku zālēs aktīvo vielu attiecība ir 2.5 un 0.25, bet veterinārijā izmantoto 0.025 un 0.25.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: bp
Datums:   18.01.2017 18:48

Reinholce...Dievs pasarg!

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: p.s. no pieredzes
Datums:   18.01.2017 21:24

Nedaudz kļūdījos ātrumā: Vibrocil cilvēkiem satur 2.5mg phenylephrinum un 0.25mg dimetindeni maleas, bet dzīvniekiem attiecīgi 0.25mg phenylephrinum un 0.025mg dimetindeni maleas. Atšķirība jūtama. Pie Reinholces regulāri vedu sterilizēt/kastrēt un dzīvniekus ar infekcijām gadus 20 - neviens nav gājis bojā (piem., no "narkozes nepanesamības" kā tas bieži notiek pie kāda cita slavena Liepājas ārsta). Ar rezultātiem esam apmierināti. Dementīvas vecenes gan par viņu bieži sūdzas. Bet nu katrs pats pieņem lēmumus, kur ārstēties. Ar lūzumiem un traumām vai audzējiem vedam tikai uz Grobiņu. Un arī par tiem dakteriem ir līdzpilsoņi, kas atrod iemeslu gānīties. Piemēram, S.Korklišu pilsētā saucot par Dakteri Nāvi, bet pagātnē tur būts pāris reižu - ārstēšanas metodes par inovatīvām un efektīvām gan nenosauksi, bet rindas tur nez kāpēc sēž nepārtraukti. Katram ir savi klienti.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: bp
Datums:   18.01.2017 22:21

Kad Liepājā nokļuva kaķenīte, kurai pēkšņi parādījās ēde, tad Reinholce cilvēkus nobiedēja ar ziņu, ka visi galu dabūšot un mazminci ar diagnozi, ko citi spēj ārstēt, aizmidzināja.
Kādai citai pazīstamai sievietei - ar tekstu "piekāsīsim šo kaķi" veica šo pašu "ārstniecisko procedūru".
Protams, ka viņa ir liela dzīvnieku mīlētāja, bet es dementīva vecene, jo man pietika ar to vienu reizi, lai nekad vairs viņai neuzticētos.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: -
Datums:   19.01.2017 00:21

Pieredzes bagātais Liepājniek, man prieks, ka jums ir tik lētas cenas. Vai tādēļ jālecas? Rīgā nav tik lētas cenas un viss. Kaut vai runču kastrācija sākot no vidēji 25, kaķenēm 40-50. Ja ir spiedīga situācija, tad vienkārši iesnām var atrast vietu, kur tiešām vizīte izmaksās ap 10 euro ar visām zālēm, ja nebūs nekas specifisks.

Tēmas autoram iesaku painteresēties pie klīnikas Paija Vet ārsta, viņš brauc arī uz mājām un varētu būt draudzīgas cenas. Ielaist iesnas nedrīkst un noteikti neielaidiet, var būt lielas problēmas.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: :(
Datums:   19.01.2017 00:37

Paija Vet dakteris Māris jau sen ir metis pie malas tās "draudzīgās cenas", bet mācīties un kļūt par zinošu ārstu vēl joprojām nav sagribējis. Viņš noteikti nebūs tas, kurš varēs uzstādīt diagnozi un atrast problēmas cēloni. :(

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: Lūdzu
Datums:   19.01.2017 06:43

Vibrocils un Sinuprets manu veckaķi dabūja uz kājām. Šķaudīšana mazinājās jau otrā dienā, un nu jau arī ūdeņainās iesnas pārgājušas un deguns normālā krāsā. Tikai kaķis uz mani apvainojies, negrib vairs nākt pie manis. Dot vēl Sinupret vai pārstāt, ja vesels?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no malas
Datums:   19.01.2017 09:24

Fascinējoša augstprātība tai Liepājas tantei.... Tu sevi pacel augstāk par visiem un atļaujies vēl apsaukāt pārējos cilvēkus? Prastums pa visām vīlēm.
Zinām jau mēs tavus lētos ārstus, zinām.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: es
Datums:   19.01.2017 11:02

Pec pieredzes teiktā, mums visiem no Rīgas vai Alūksnes jābrauc uz Liepāju. Lai viņš apvainojās, pievilini viņu ar sausās barības grabināšanu, vai ko citu garšīgu. Manējais pat skrāpēja man, tad es viņam apkārt aptinu kurtku tā, lai tikai galva laukā būtu un, lai nagi nevarētu mani savainot.Zāļu lietošanu jāskatās pēc veselības stāvokļa, ja degunā pie elpošanas dzird vēl kādu troksni, tad zāles vēl jāpilina arī Sineloksu ja pārtrauksi pa ātru- var slimība atgriezties. Cik dienas Sineloksu lietojiet ?

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes to bp
Datums:   19.01.2017 15:09

Jā, es Jums ticu, ka viņa tā ir teikusi! Viņa ir garastāvokļa cilvēks un reizēm var būt rupja un neiecietīga un daudzi saimnieki to ļoti ņem pie sirds. Man pazīstama kaķu tante pie viņas tāpēc neiet, bet iet pie Tīda. Arī mani viņa daudzreiz ir mēģinājusi pārliecināt, ka kāds "sprāgonītis" nav cīņas vērts, bet es neņemu galvā viņas garastāvokļa maiņas. Manā ģimenē ir mediķis (pediatrs), kurš savā 50 gadu darba pieredzē nav pieredzējis nevienu gadījumu, kad kaķis kādu būtu aplipinājis ar baismu slimību. Starp citu, ir ļoti daudz cilvēku ārsti, kuri topošajām un jaunajām māmiņām sastāsta, cik mājdzīvnieki - suņi, kaķi - ir netīri, un tad sākas dzīvnieku atdošanas un mešanas laukā, jo "bērnam ir alerģija".

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes to bp
Datums:   19.01.2017 15:17

Ir, ir bijis, ka viņa pasaka - šito es neņemos, jāiemidzina. Es paņemu savu pauniņu un aidā pie cita veta. Ja vismaz 3 man pasaka to pašu, nu tad...

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes
Datums:   19.01.2017 15:29

Pie G.Kalniņa dzīvniekus, visbiežāk suņus, ved pat no Jelgavas un Rīgas. Piemēram, Kavetā paziņai par operāciju labradora kucei (precīzu diagnozi nezinu) nācās samaksāt 400eur. Ne katram saimniekam ir uz sitiena tāda nauda - un ko darīt, ja nav?! Cenas Rīgā ir drausmīgas.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: no pieredzes to es
Datums:   19.01.2017 16:19

"Ķepu-ķepā" dzīvnieki kādreiz tak regulāri kursēja Rīga-Smiltene-Rīga-Liepāja-Rīga u.t.t. un ārstējās klīnikā pie G.Kalniņa Grobiņā! Tā kā nekas utopisks tas nav.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: -
Datums:   19.01.2017 16:40

Cik šī 400EUR operācija maksātu Liepājā? Ja tas nav zināms, tad nav ar ko salīzdzināt. Kavet ir dārga klīnika. Bet lieliem dzīvniekiem operāciju cenas ir vairākos simtos, ar to jārēķinās.

Un braukt uz Rīga-Liepāja-Rīga, lai dabūtu ārsti, kur varbūt ir sliktā garastāvoklī, tādēļ "sprāgonīšo", neizklausās vilinoši. Es labāk eju pie sava dārgā Rīgas ārsta un man ir garants, ka nav jāskrien pie trim dažādiem vetārstiem apstiprināt diagnozes.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: -
Datums:   19.01.2017 16:44

Un lepnais liepājniek, tu saproti, ka citi cilvēķi, kas iet pie dažreiz rupjās garastāvokļa ārstes tiešā viņai notic, jo viņa ir ārste? Un vidējais aritmētiskais dzīvnieka saimnieks vetārstam tic. Notic arī tam, ko viņa saka tajās savās slikajās dienās.

 Re: Kaķis nenormāli šķauda
Autors: :(
Datums:   20.01.2017 09:33

Tieši tā. Un viņas "sliktās omas" dēļ daudzi ir nobendēti. Ienīstu šo personu.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *