Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Ģimene Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Ģimene
 Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   08.06.2017 17:10

Pie manis uz laiku atbraukusi mazmeita. Šodien bijām Drogās. Viņa pienāk pie manis un prasa - aizdod man biku naudu, te ir tas vaigu sārtums, kuru es lietoju. Man viņš jau ir beidzies.

Pasaulīt baltā!!! 3. klases bērns lieto vaigu sārtumu. Vai tas tā ir tagad normāli jeb es esmu vecs tantuks, kurš nesaprot mūsdienu jauno paaudzi.

 Re: Mazbērni
Autors: pildspalva
Datums:   09.06.2017 08:34

Vispār jau mazais 3.klasnieks nekādu naudu nevar aizņemties, jo pats nepelna un nevarēs tev atdot. Protams, ka tev jāzvana mammai vai tētim un jāprasa, kā tu lai dari šajā jautājumā. Varbūt viņiem ir šim gadījumam sava metode, ko tu tur zini. Ka pasaule tagad apgriezusies kājām gaisā, tas neapšaubāmi. Bērni lieto telefonus tādā vērtībā, kas sasniedz manu 5-kārtēju pensiju. Vēl nemaz neprot īsziņu uzrakstīt atbildei, bet telefons par tūkstoti. (tā dāvana no vectēva...) Nobolu acis un turu muti. Ko es? Neko. Nav man tūkstoša telefona dāvanai mazbērnam , uzsākot pirmo klasi. Ko tu brīnies par vaigu sārtumu? Protams, vari jau stāstīt, ka mazai meitenei pašai vaigi ir gana sārti, nav tak viņa ,,bālā grēfene,,): Un ja ar būtu, mazs bērns pats ir skaists savā bērna izskatā, kāds tur vaigu sārtums. Bet var jau būt, ka tā ir tikai metode, lai pie tevis izmēģinātu ko tādu, kas pie vecākiem neiet cauri. Tā arī mēdz būt. Es teiktu, ka man tādas naudiņas nav vai arī liktu izvēlēties, piem, ko garšīgu, zemenes vai ko tādu, kas viņai garšo vai to vaigu sārtumu, kuru viņa lieto. Absurds.

 Re: Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   09.06.2017 09:42

Mājās sāku vairāk iedziļināties tēmā. Prasīju, lai parāda savu kosmētiku, teicu, ka vnk interesē, ko viņa lieto. Nu teikšu - īsts arsenāls. Daudzas lūpu krāsas, spīdumi, skropstu tuša, acu ēnu komplekti. Prasīju, vai mamma atļauj. Viņa saka - protams, tagad visas meitenes klasē lieto. Vai tad skolā arī. Saka, ka skolā tā īsti neļauj krāsoties, bet viņām ir kaut kāda interneta vietne - musikaly, kur var iztēloties, ka dzied un plāta mutītes pievieno kustības un izskatās, ka viņas dzied. Tad arī sakrāsojas un ievieto tiešsaistē, kā sapratu.
Pa dienu viņa izmēģina vairākus krāsošanās veidus - tīra nost un liek citu variantu. Lako nadziņus un visu dienu pavada pie ieslēgta telefona. Saku - iziesim pastaigāties. Atbilde - kur te laukos lai staigā. Saku - tev ir velosipēds, hoverboards, batuts - izej padarbojies ar tiem. Atbilde - vienai garlaicīgi. Un tiešām - nav viņai neviens no kaimiņu bērniem pazīstams. Telefonā vismaz ir sakari ar pazīstamiem, tur var tiešsaistē papļāpāt.
Nezinu, ko darīt, mēģināt sapazīstināt ar kaimiņu bērniem?

 Re: Mazbērni
Autors: pildspalva
Datums:   09.06.2017 10:09

Jā, problēma. Mājās sēž pie ieslēgta telefona vai pati zvana. Vakar skatījos ,,Dārgā, mēs nogalinām bērnus,, un atkal biju šokā. Māte vainīga, ka meita neizlaiž no rokām mobilo, visu laiku gaida/ zvana pa to. Runas nu pilnīgi tukšas, nav laika ne sakārtot pašai savu istabu, ne ko darīt. Protams, kad nokļūst vidē, kur jāuztaisa ēdienreize, laikam brokastis grupai, ir pilnīgi bezpalīdzīga, sapratu, ka pat putru uzvārīt neprata- 13. gadi meitenei.
Kaimiņu bērni- tā būtu laba ideja. Kādreiz vienaudži iedod vairāk saprāta nekā blakus diendienā esošais pieaugušais. Man arī nekas nesanāca ar to mazbērna nodarbināšanu, kaut aicināju gan staigāt, gan vienaudzis bija atbraucis ciemos, kā tikko saprata, ka ir kaut kas, kur nav pārākais, gudrākais un labākais, tā viss, nekas ne interesē, ne ko grib. Un ne tāpēc, ka ģimenē pārslavēts vai kā citādi nepareizi virzīts. Labākais grib būt, bet drusku piespiesties, patrenēties, pamācīties, nē, to tik nē. Beigās atmetu ar roku, tā ar sēdēja mājās ar mobilo rokās, bet es staigāju pa mežu, lasot sēnes. Būtu meitene, krāsotos vai vēl kādas citas lietas darītu. kas tur ko brīnīties.

 Re: Mazbērni
Autors: Piafa
Datums:   09.06.2017 10:26

Bet nu meitenei ir taisnība - ko dod tie loriņi, ja esi viens? Draudzība piespiedu kārtā ar vietējiem? Tak vispirms būs jāsamērās ar mantām, un, ja kaimiņos skuķi, tad sēdēs visu laiku iekšā kosmētiku piemērot un savstarpēji izglītojoties.
Tagad trešajā klasē meitenei ir cik gadi? Kādi 11? Es tajā vecumā ar sāku interesēties par smukumu, lupatām, puikām un baigi gribēju uz SuperFM diseni, kur mani neviens nelaida, protams :(
Tā, ka teiktu - jap,ir normāli, ka pie mūsdienu visa pieejamības meitenei tas interesē un ir. Vismaz līdz vecumam, kad omjuprāt kosmētika būtu pieļaujama, jau būs iemācījusies smuki un vienkārši krāsoties, nevis staigās ar papaigaiļkrāsas ēnām pa pusseju.
Vēl par laukiem - man arī, kad tur aizbraucu, nav ko darīt - vai nu strādā, vai guli un spļauj griestos. Nu aiziesi uz to pļavu, pabradāsi, puķītes salasīsi, bildītes sataisīsi un? Un neko - viss. Tāpēc neko baigi nevaru arī savam bērnam pateikt, ka viņam laukos deguns telefonā/planšetē visu laiku - tikai tik, cik izdzenu ārā, lai dara to pie mājas svaigā gaisā (kaut kāds labums vismaz).

Pildspalva, es līdz 12-13gv labi, ja sviestmaizi sev mācēju uztaisīt. Un? Izaugu, iemācījos, ģimeni spēju pabarot gan garšīgi, gan daudzveidīgi. Ne visiem ir no 6gv jāstāv pie plīts un jāvāra (bija te viena ķēķa dāma ar šādu faktu biogrāfijā).

 Re: Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   09.06.2017 16:41

Man reizēm šķiet, ka mūsdienu jaunatnei (vismaz vienai daļai)ir tāda doma, ka viss dzīvē ir iegūstams bez piepūles. Nevajag mācīties, studēt, jo kāda jēga - tāpat darbu nevar atrast. Labāk meklēt tādu darbiņu, kur tikpat kā nekas nav jādara, bet labi maksā. Tas ir konkrēts gadījums paziņu ģimenē. Abi vecāki ir pedagogi. Dēls vēl joprojām meklē...
Es saprotu, ka tiešām tie laiki ir pagājuši, kad nākotne bija skaidra: vidusskola, augstskola, atbilstošs darbs. Esmu pat biku apjukusi, kas tagad ir svarīgākais - prast izdzīvot, prast atrast izdevīgākās vietas, kur nopelnīt, prast atrast vajadzīgos cilvēkus, prast shēmot? Nevis kaut kādas augstākās izglītības.

 Re: Mazbērni
Autors: pildspalva
Datums:   09.06.2017 20:43

Te nu tev pilnīga taisnība. Man arī šķiet, ka jaunatne tā domā. Kāpēc iegūt izglītību, nekas no tā taču dzīvē nenoderēs. Kāpēc godīgi darīt kādu darbu, labāk sameklēt, vai vēl labāk, ja kāds cits sameklēs siltu vietiņu, kur varēs laist luni visu dienu, ne par ko neatbildot, ne ko īsti strādājot, galvenais, lai būtu LIELA alga. Ka lielu algu varētu maksāt par labu un lielu padarītu darbu, kas tās par muļķībām? Un te nu nāk tās atbildes uz jautājumu, par ko tu gribētu strādāt, lieli brīnumi: nu tak biznesmenis, vai boss, direktors, vai kāds priekšnieks vispār. Ka tam priekšniekam arī kas būtu jāprot, fui, kas tās par muļķībām... Un visas šīs filmas, ka profesija killers tak ir labi apmaksāta, manuprāt, vispār ir amorālas. Jā, it kā jau parāda, ka killera gals bieži ir pāragra nāve, bet, oi, tas taču ir tik uztraucoši, interesanti... Tā tik gan ir dzīve... Jā, komunisma ideja bija tiešām liekulīga, melīga un kas viss vēl tur tikai nebija, bet šodien nav nekādas idejas. Nekādas. Mēs esam vienu morāli izārdījuši pa diedziņam, bet vietā nav nekas. Tukšums. Bet tā kā daba necieš tukšumu, tad tā vietā var nākt vis kaut kas. Cik ilgi tā vēl ies? Katras vēlēšanas ir tikai iepriekšējo maldu tālāka virzīšana. Man izskatās, ka mēs katrs darām visu kaut ko, lai tikai nebūtu labāk. Un tā būs cik ilgi? Ko mēs gaidām?

 Re: Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   09.06.2017 20:55

Gribētos dzirdēt, ko jaunā paaudze domā par šo tēmu. Šeit forumā taču arī reizēm ieskatās kāds jaunāks par omīšu vecumu? Kādas tagad dzīvē prioritātes? Uz ko tiecas jaunie?

 Re: Mazbērni
Autors: kabi
Datums:   09.06.2017 23:46

Man jau liekas ka provo.

 Re: Mazbērni
Autors: pildspalva
Datums:   10.06.2017 08:15

Dabūji? jaunie domā, ka mēs esam viena provo banda:) Nu, protams, ka provo:) Kāpēc gan būtu jādomā, ka vēlēšanās saņemt lielu naudu par neko NAV NORMĀLA. Kāpēc saprast, ka darbā ir jāstrādā? Tā tak ir tīra provokācija, vai ne? Atnāk tāds foršs kandidāts uz vietu firmā, tiek līdz atlasei, bet kad sāk runāt par algu... Jā, smukāks jau viņš varbūt ir, tikai tās darbaspējas... Un tā nav republikas misteru un misis atlase, lai gan arī tur, esmu dzirdējusi, prasot ne tikai ārējos dotumus, bet arī iekšējos. Es gan to nevaru apgalvot noteikti, pati tādos nekad neesmu piedalījusies pat ne omīšu vecumā:)

 Re: Mazbērni
Autors: Piafa
Datums:   12.06.2017 08:33

Kā jūs no tēmas par mūsdienu bērnu nespēju atrast sev nodarbošanos ārpus tehnikas un savam vecumam neatbilstošas kosmētikas vienā mirklī nonācāt līdz "neko negrib darīt, tik piķi saņemt"?

 Re: Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   13.06.2017 21:25

Es par to, kas notiek ar vienu daļu jaunatnes. Kas tagad ir svarīgs, lai izdzīvotu? Ņuhs, čujs un poņa? Tev varbūt 3 augstākās izglītības, bet nopelnīt normāli varēsi tikai tad, ja būs visas 3 iepriekš minētās īpašības.
Piemēram, pazīstu čomu,kurš skolā neprata pat procentus aprēķināt, bet tagad pieder savs bizness un ne tas mazākais.
Draudzenei meita beidza fizmatus,tad maģistrus, tagad darbs zinātniskajā institūtā un strādā pie doktora disertācijas. Bet nopelna maz un ir jāpiestrādā citos darbos, lai izdzīvotu. Viņas jaunākā māsa 2 gadus studēja angļu literatūru un izstājās, jo neesot jēgas tērēt laiku studējot, tāpat neko tas dzīvē nedodot.
Nu kaut kā tā.

 Re: Mazbērni
Autors: uzkoda
Datums:   13.06.2017 22:16

nu nav tik traki. ir dažādi jaunieši. mana paziņa, kutra tieši strādā ar jauniešiem atkal saka, ka tagad nevar atrast, kurš brauc apmaiņas braucienos uz ārzemēm un jo loti agri paralēli macībām un studijām jaunieši jau strādā un gūst pieredzi un to uzskata pr prioritāti.
tas tieši tāpat, kā ar lauciniekiem un pilsētniekiem-mūžīgi tā bijis- mēs tīņu vecumā šausminājāmies par pilsētniekiem radiniekiem, ka viņi tikai pie TV sēdēja un spēles spēlēja, viņi par mums lauciniekiem- ka laukos nav ko darīt.
atbrauc dēlam brālēns ciemos no pilsētas- grib tikai pa iekšu dzīvoties, mans puika vasarās par planšeti aizmirst, nesaprot, kāpēc brālēns laukā negrib iet.
man zināmie jaunieši atspoguļo vecāku modeli. ir kuri strādā un paši piepelnās jau pamatskolas beigās un ir tadi, kuriem tikai lielais piķis vajadzīgs un štrunts par skolu, mācībām un kaut kādiem pārdesmit eiro grašiem par zāliena nopļaušanu.
tāpar ar kosmētiku- man arī 11 gados smiņķi interesēja, bet nebija jau tik brīvi pieejami. tiekot uz pilsētu pirkām tirgū kādi bija.
tagad atbrauca radu meitene. iesākumā arī tikai pa telefonu dzīvojās- jo tur visa dzīve un draugi. pēc laika piemetās mūsu kompānijai ar riteņiem braukāt un citām lauku atrakcijām, uz to brīdi telefons aizmirsās, bet skaidrs, ka viena vecmāmiņa to sabiedrību nenodrošinās.
būtu labi, ja varētu ar citiem bērniem iepazīties un vēl labāk, ja būs ar viņiem uz viena viļņa. bet jābūt gatavam, ka nekas arī nesaistīs.

 Re: Mazbērni
Autors: mā
Datums:   14.06.2017 12:45

Interesanti man šķiet tas, ka mazbērns jautā, vai vecmāmiņa nevar aizdot naudu priekš smiņķiem.
Aizdot? Nevis vienkārši pajautā, vai vecmāmiņa varētu nopirkt to konkrēto lietu.
Vai tad vecmāmiņas ir svešas tantes, ka mazbērniem naudu no viņām ir jāaizņemas?

Tad man rodas jautājums, cik tad bieži mazbērns pie vecmāmiņas ciemojas? Reizi gadā? Divas reizes gadā?
Vai tad šādā jaukā retā situācijā nav tā, ka vecmāmiņai būtu jāparūpējas par to, ka bērnam laukos ir ko darīt?
Tas ir pieaugušo pienākums ieinteresēt bērnus ar kaut ko, darot lietas kopā, ierādot utt.
Vecmāmiņa šajā gadījumā arī ir šis pieaugušais, kuram būtu jāieninteresē un jādara kopā, nevis jāšausminās par to, cik bērns ir neieinteresēts.

Kā arī nesaskatu pilnīgi neko sliktu tajā, ka meitenes agrā vecumā mājas apstākļos krāsojas, lako nagus utt.. Tas rada efektu, ka tas nav aizliegtais auglis, un viss, kas nav aizliegtais auglis, sevi ātri vien izsmeļ, pie nosacījuma, ka bērnam tiek piedāvātas interesantas alternatīvas.

 Re: Mazbērni
Autors: sebreja
Datums:   21.06.2017 11:09

Par krāsošanos - nu neatbalstu es krāsošanos.kas būs ar bērna sejas ādu pēc 10 gadiem (piemēram) ja jau tagad katru dienu liek vaigu sārtumu, pūderi utt.
Par naudu - viņa zina, ka es nedošu naudu tādām lietām. Esmu pirkusi viņai apavus, apģērbu, tā kā sapratu Tavu mājienu un varu teikt - nē, man nav naudas žēl priekš mazbērna.
Viesojas mazā pie manis reti un tam ir vairāki iemesli:
1. Man ir diezgan intensīvs darba grafiks. Vasaras brīvlaikā pa laikam ir pie manis, bet visu dienu viņa mājās ir viena pati.
2. Nelabprāt brauc mazmeita uz laukiem, jo šeit nav draugu, nav ko darīt utt. Un ko es varu piedāvāt - mēģināju ar kaimiņu meitenēm sadraudzēt, bet kaut kā neizdevās. Mazdārziņā kaut ko paravēt - manikīru sabojās. Traukus nomazgāt nevajag - ir trauku mazgājamā mašīna. Tā kā ar darbiem ar nesanāk.
Vienīgā izklaide - pēc darba braucam uz pilsētu iepirkties. Pēc tam gatavoju vakariņas un ēdienu otrai dienai, lai viņai ir ko ēst un tad jau vakars vēls, bet no rīta uz darbu jāceļas. Nesanāk mums kopīgas nodarbības. Svētdienās mēģinām kaut kur izbraukt, kaut ko redzēt.
Tāpēc viņa labāk dzīvojas pie vecākiem Rīgā, nekā pie manis laukos.

 Re: Mazbērni
Autors: dadzz
Datums:   10.01.2019 21:04

Interesanti!
Laikam esmu atpalikusi (esmu mazliet zem 35).

Zinu, ka ASV un citās tehnokrātijas zemēs ir tā sauktie "tech-free" bērnudārzi. Kādā datoriķu forumā lasīju, ka tehno elite (Džobss no Apple utt) laižot bērnus tieši tur.
Lai iemācās vispār komunicēt dzīvā veidā.
Krievijas psihologiem arī par šo ir dikti skarbs sakāmais.
Apmēram - ka viedtehnoloģijas atņem vai vismaz slāpē vēlmi domāt radoši, risināt lietas. Jo priekš kam.

Nedomāju, ka esmu baigais paraugs. Bet mēs ar vīru nedodam bērniem šīs ierīces pilnīgā pašplūsmā.
Viņiem 12 un 8 gadi. Ierobežojam apmēram 3 gadus.
Pagaidām esmu par to priecīga - jo tehnoloģijas ir tik "lipīgas" un uz lietotāju orientētas, ka viņi, ja vajadzīgs, tās ātri "izkož", bet ir saglabājuši - visnaz manuprāt - dabisku ziņkāri un gribasspēku. No skolas biedriem atpalikuši pagaidām nejūras.arī Rīgā dzīvojot, grib iet ārā un sniegavīrus celt, un ar suni spēlēties.
Nē, nav viņi ne tuvu ideāli. Bet dzīvi :)
Negribu lielīties, bet pastāstīt pieredzi.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *