Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Dzīvnieki Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Dzīvnieki
 suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   21.08.2017 11:24

Sune mierīgi guļ un pēkšņi sāk lielā ātrumā rīt siekalas.Ja nepaspēšu izlaist ārā,kur nenormālā ātrumā rij zāli,tad istabā pat malkas gružus aprīs . Pierijas zāli ,atraugājas un nāk istabā. Reizēm zāli pēc laika atvemj,bet reizēm pa trim dienām pakapeniski izkakā. Pēc tam kādu nedēļu ir viss kārtībā. Dažreiz arī ilgāk,dažreiz ātrāk tas atkārtojas. Ārstiem katram savs viedoklis un savas zāles,bet nekas nemainās.

 Re: suns rij siekalas
Autors: nu
Datums:   21.08.2017 12:42


https://http://www.cuteness.com/article/dog-swallowing-continuously-licking

 Re: suns rij siekalas
Autors: nu
Datums:   21.08.2017 12:43

no google

http://www.cuteness.com/article/dog-swallowing-continuously-licking

 Re: suns rij siekalas
Autors: aija
Datums:   21.08.2017 12:58

Paldies par info. Pārlasīju. Varētu būt tas skābes daudzums kuņģī. Viens vets saka,ka ir kāda čūliņa un dod Pro-pectalin. Otrs krīzes gadījumā lika lietot cerukālu un ēst gastro intestinal. Jau otro mēnesi lietojam īpašo saUSO BARĪBU UN nedaudz konservu. Bet tāpat ik pa laikam atkal šī siekalu rīšana un zāles ēšana. Bet ciotādi ēstgriba pat ļoti laba un kā tik ledusskapis vaļā,tā klāt un gaida.
Vai tas nevarētu būt kaut kā saistīts ar tārpiem. Kaut gan BIOr taisīja analīzes un it kā viss ir tīrs.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   19.12.2017 19:40

Manam sunim tas pats ar siekalu rīšanu. Ko tik neesam darījuši, bet vainu nevar atrast. Attārpojām. It kā ārsts teica, ka neesot palielināts kuņğa skābes daudzums. Tagad gaidam biopsijas rezultātu. Taisījām asins analīzes..viss it kā ok. Kakls gan esot iekaisis un ir aizsmakusi balss. Izrakstīja gan antibiotikas gan pretiekaisuma zāles gan zāles, kas samazina kuņğa skābi, bet rīšana vienalga turpinās. Apetīte sunim laba. Aija, kā Tavs suņuks tagad jūtas?

 Re: suns rij siekalas
Autors: aija
Datums:   20.12.2017 15:38

Sveika.
Es vairs nezinu,ko darīt. Nevar suneni atstāt ne mirkli vienu.Ja neizlaidīs ārā ,tad aprij gan malkas drazas,gan putekļus. Tagad sniegs un izskrien ārā un meklē gar mājas sienām,zem kokiem,kur tik vien var atrast kādu zāles gabalu. pat sausās lapas aprij. Iamēģināju omeprozolu,pasūtīju no Vācijas Ulmenrinde pulveri. Jo lasīju vācu pieredzi art Licky Fit,bet nekādu rezultātu.Asins analīzes arī mums normā. Un neviens ārsts neko. Zvanīju uz Jelgavas klīnisko universitāti. Teica,ka varbūt uz nervu pamata un lika dzert zāles ,kas paredzētas krītamajai kaitei. sivas dienas iedevu un sune nevarēja gandrīz kājās nostāvēt. Apetīte tiešām laba un ,kad nav zāles rīšana,tad nevar pat pateikt,ka kaut kas sliktibūtu. Lietojam homeopātiju kuņģim,bet arī nekā.
Kā taisa biopsiju un ko tā uzrāda?
Gaidīšu ziņu,kā Jums iet?

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   20.12.2017 16:23

Manai sunenei arī brīžiem uznāk, kad ēd visu ārā, kas pa ceļam pagadās, ja jūtas slikti. Lai noskaidrotu, kas īsti ir ar rīkli un kuņği taisījām endoskopiju ( tautas valodā kobru sunim vadīja pa muti barības vadā un skatīja kuņğa gļotādu.) It kā ar kuņği vizuāli viss labi. Biopsija ir analìze no kuņğa gļotādas neliela daļiņa. Rezultātus vēl gaidam. Šīs nedēļas beigās būs. Aija, bet kā tas viss sākās Jūsu sunim? Mums iesākumā bija tikai piesmakusi balss. Tad vēl sākumā ne ēda zāli, ne vēma, ne rīstījās. Tas viss laika gaitā parādījās. Vai Jūsu sunim ar ir aizsmakusi balss?

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   20.12.2017 16:26

Un cik gadu Jūsu sunim, Aija? Un kādas šķirnes suns?
Manai ir 9 gadi.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   21.12.2017 09:48

Dārai jau 11 gadi. Sākās viss pēc operācijām. Nu jau pusotru gadu. Sākumā bij pa retam.Reizi mēnesī vai vēl retāk. Un šajā vasaŗā sākās gandrīz katru dienu. reizēm pat vaorākas reizes dienā bij jāskrien ārā zāli rīt. Saēdas tā ka vēders uzpūšas,tad izvemj,tad atkal ēd. Trakākais jau tas,ka nekad nevar zināt ,kurā brīdī sāks klaksķināt un rīt siekalas. Līdz ar to nevaram atstāt vienu. Esam pie vairākiem ārstiem bijušas ,bet nekādu rezultātu. Ytubē ir video ar Licky Fit. Mums iet tieši tāpat. Reizēm trakāk,reizēm vieglāk. Or lietots cerukāls,nošpa,omeprozols,bet uzlabojumu nav. Biopsiju mēs nevaram,jo esam Madonā,un tādu šeit netaisa. Un vēl ir problēma,ka ārsts neiesaka vairāk narkozi,jo ir sirds mazspēja. Tāpēc meklēju risinājumus pati. Sunīte ir labradora jauktenīte.

 Re: suns rij siekalas
Autors: aija
Datums:   29.01.2018 15:21

Labdien. Kā Jūsu sunei? Ko rādīja biopsija un ko ieteica darīt?

 Re: suns rij siekalas
Autors: aija
Datums:   29.01.2018 15:22

Mēŗs ne ar ko netiekam galā. Vairs nezinu ko un kā darīt.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   29.01.2018 16:57

Pagaidām neko nedaram. Negribam vairs dot zāles, vest pie ārstiem-sunim tik stress. Barojam bieži, bet mazām porcijām. Tad it kā mazāk rij siekalas. Pa retam jau uznāk, bet kopumā labāk. Vedot pie ārsta, tik sliktāk viss no izrakstītām zālēm. Un paši ārsti ar neko nezin. Ja esi attārpojusi un suns ēd labi un ir dzīvespriecīgs, tad varbūt satraukumam nav pamata. Barojat bieži, bet mazākas porcijas. Vismaz mūsu suņuka vēders tā jūtas labāk.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   29.01.2018 21:30

Mums ieteica dot rīsus. Bet vārīt ilgi ,40 minūtes un ilgāk.lai veidojas tāda rīsu pļura. Varu apaļos rīsus. Un tikai vārīta vistas gaļa. Vēl dodu smiltsērkšķu eļļu. Brīžiem noturas divas ,trīs dienas nerijot visu pēc kārtas,bet reizēm vairakas reizes dienā. kad pierijās zāli,tad dodu nošpu,jo var just,ka paliek sunei grūti.Bet tā arī nav nekādas skaidrības kāpēc tas tā notiek.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   30.01.2018 11:23

Mēs arī ar visu to pašu barojam..rīsi, vista un smiltsērkšķu eļļa. Un mums viss tas pats. Neko citu nezinam ko darīt.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   30.01.2018 15:41

Nevar būt,ka mums vienīgajām Latvijā šāda vaina. Jābūt taču kādam,kurš saprot,ko tas nozīmē un var pateikt ,kas jādara. Žēl sunes,jo dažreiz viņai tik ļoti gribas gulēt,bet jāceļas un jāiet ārā meklēt kāds zāles stiebrs vai vienalga,kas apēdams. Bail par to,ka ja nevar neko zem sniega atrast,tad sāk plūkāt tūju,bet tūjas ir indīgas. Nejauši satikta dziedniece teica,ka ta esot čūla,bet nu jau mēnesi ēdam rīsus un vistu un smiltsērkšķu eļļu ,bet neko labāk nepaliek. Ko Jums ārsts saka?

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   30.01.2018 16:02

Mums ārsts tā arī teica, ka nezina, kas par iemeslu. Es domāju Tev nevajag ļaut sunītim ēst zāli un visu, ko pagadās. Saprotams, ka pilnīgi izvairīties no tā nevar, suns jau ātri paķer. Nju mums vēderu skatīja un nebija čūlas. Jums varbūt mēğināt pakonsultēties ar kādu citu ārstu. Cik ārstu, tik viedokļu ar mēdz būt. Bet tā Tava sunenīte ir dzīvespriecīga, apetīte laba?

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   31.01.2018 11:27

Mums jau četri ārsti un skaidrības nekādas. Neviens nevar neko pateikt. Nav iespējams neļaut ēst zāli,jo istabā sāk nenormālā ātrumā it kā rīt siekalas,un ja neizlaidīšu ārā ,tad laiza grīdu ,putekļus un aprij visu kas pagadās,pat malkas drazas. Nevar ne ar ko apturēt,kamēr neizlaiž ārā un neatrod kaut ko aprijamu. Kaut vai sausas lapas. Citreiz visu pēc tam izvemj un miers.
Vēl bij variants,ka uz nervu pamata,bet sāku dot ieteiktās zāles un sunei tik tālu viss atslābinājās ,ka nevarēja kājās nostāvēt. protams uzreiz pārtraucu.
Vēl ir tas,ka visu laiku liekas,kā deguns pilns,jo krāc un arī ēdot šņākuļo. Agrāk tā nebija.
Bet ēstgriba laba .

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   31.01.2018 11:38

Nu jā, manai sunei ar man ir sajūta, ka deguns pilns. Mums no visām izrakstītajām zālēm un stresa parādìjās vestibulāri traucējumi. Galva bija uz vienu pusi pieliekta un nevarēja taisni noiet. Tāpēc zālēm metām mieru. Tagad galviņa taisna un vismaz tā viss labi. Ja godīgi, dīvaini, ka nevienam ārstam nav skaidrs, kas par vainu.Varbūt tiešām no stresa. Mana sune ir emocionāli jūtīga. Vai Tava sune ir čipota? Vismaz mums aptuveni pēc čipošanas viss sākās.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   31.01.2018 13:47

Manējā arī ir pat ļoti jūtīga. Mums sākās pēc operācijām. Viņa tik nenormāli pārdzīvoja,ka vēl gandrīxz pēc diviem gadiem neiet uz klīnikas pusi. Pa vidam operācijām vēl bija sonoskopija un man vēl šodien atceroties kā viņa drebēja asaras birst.Viņai bija tik šausmīgas bailes. un jā, viss arī sakās pēc tam,jo pirms operācijām nekas nebija.čipu mums neieteica,jo tas tomēr ir svešķermenis un kurš gan var pateikt,ko suns jūt.
Mums arī no tām nervu zālēm sunei atteicās pakaļkājas. uzreiz nometu nost. Un pēc tam °vismaz ar kājām vairs nav problēmu.
Reizēm ta rīstīšanās sākas tad,kad no malas klausoties liekas,ka viņa ta kā aizrijas ar to,kas tur degunā žļurkstinās. Mums atzina arī sirds mazspēju un daktere teica,ka tas esot no ūdens,kas krājas un līdz ar to viņai tas deguns pilns. Ik pa laikam iedodu furosemīdu. Dodu sirdij vetmedīnu un enapu. Tos daktere lika dzert. Bet nu nekas nemainās,tā kā man nešķiet,ka tas saistīts ar sirdi. Tas ir pavisam kaut kas cits. bet kas?Arī taD kad ārā zāli ēd,tad sākumā stipri krākuļo. Varbūt tas tiešām ir tikai uz nervu pamata? Bet jābūt taču kaut kādam normālam risinājumam.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   31.01.2018 14:03

Nu jā, es domāju, ka uz nervu pamata lielākoties. Mūsu sunei dikt nepatīk klīnikā, trīc, dreb un tik mūk uz durvju pusi.Tā kā stress var būt iemesls, jo kā cilvēki arī dzīvnieki ir atšķirīgi. Sirsniņu manai klausīja, teica viss ok.
Man ar liekas, ka vairāk rij tās siekalas, kad viņai sakrājas tur degunā.
Es pat domāju vairs nevakcinēsim katru gadu tās ikgada potes, jo sunim jau gadi būs 10 un lieku stresu ar ārstiem vairs negribam radīt.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   01.02.2018 10:49

Mums tieši tāpat,kad vienu brīdi ārsts mums lika dot speciālo sauso barību,un gājām abas pakaļ,tad klīnikā dreb un raujas ar visu spēku laukā. visu vasaru devām specifical kuņģim un pilnīgi nekādu uzlabojumu. Tagad ar rīsiem un smiltsērksķu eļlu ir jau labāk.
Ja Jums ar sirsniņu viss kārtībā un tāpat tas deguntiņš pilns,tad tas mums ir kas tāds,ko ārsti neprot vai negrib iedziļināties un meklēt.
Jums nekādas operācijas nav bijušas?Mums vēl bija viens pieņēmums no ārsta ,ka vainīga ir narkoze. Ketamīns.
Ko Jūs dariet,ka sunce sāk rīt siekalas? Viņa nemeklē neko pa māju,pa grīdu ko apēst?
Man visu laiku Dāra ir likusies nedaudz citādāka nekā citi suņi. Viņa ir pārāk jūtīga un ļoti pārdzīvo jebkādu pārmaiņu. Un šķiet,ka reizēm jau pirms manis ir sapratusi,ko domāšu darīt un kur iet.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   01.02.2018 11:23

Kad bija maza, viņai bija operācija-sterilizācija. Un man pat liekas, ka kopš tās operācijas viņai sāka nepatikt vet klīnikas.
Nu jā, tad viņai bija pirmā narkoze. Pēc tam narkoze bija, kad tīrīja zobiņus-higiēna. Un vēl viena narkoze bija, kad sonoskopiju taisīja.
Tagad rij mazāk. Neko nedaram. Agrāk viņa pati par to satraucās, bet nu ir apradusi un pati lēnām nomierinās. Pārmaiņas arī viņu satrauc. Mums ğimenē ienāca bērniņš un tad viņai ar bija pārdzīvojums. Bet pamazā aprod. Esam sapratuši, ka jo mierīgāk viņa jūtas, jo labāk viss ir. Tāpēc nekādi ārsti, zāles un būs labi.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   01.02.2018 11:25

Mūsu sune katru vārdu saprot. Atliek tik pieminēt, kas viņai nepatīk, ir jau kur paslēpusies. Ļooooti gudrs suns. Vienmēr klausas mūsu sarunas. :)

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   01.02.2018 13:09

Un vairāk tā siekalu rīšana viņai ir, kad paguļ un šķiet sakrājās kaut kas degunā vai kaklā, tad viņa sāk rīt tās siekalas. Kad kustas un pastaigājas pa āru, tad vislabāk jūtas. Un nevar saprast, no kā sunim var kaut kas sakrāties degunā. Par alerģiju ārsts Jums neko neteica?

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   01.02.2018 15:46

Jā,staigājot ārā nekad tā nav. Tikai guļot. Un man tiešām sāk likties,ka tas nav ne kuņģis ,ne čūla. Tad vajadzēja kaut kam mainīties vairāk uz barības maiņu. bet tik krasu un manāmu pārmaiņu nav.
Vairāk izskatās pēc tā,ka kaut kas sakrājas degunā un tad arī sākas tā rīstīšanās. Tikai mūsējā riezēm nomierinās ,bet reizēm sarīstās par daudz un tad neko citu nevar izdarīt ,tikai izlaist ārā. tagad mums sniegs un ja nevar neko citu uz momenta atrast ,tad ēd sniegu.
Varbūt patiešam tas ir no narkozēm. Tā vismaz teica viens no ārstiem,kad es stāstīju par deguna žļurkstināšanos.Viņs teica,ka no ketamīna varot būt tāda reakcija. Varbūt mēģināsim ar homeopātiju.
Guļot sune stipri krākuļo,kas agrāk nekad nebija.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   01.02.2018 15:56

Ja no narkozēm iespējams tas viss, vai ārste ko ieteica darīt lietas labā? Ar ko domājat ārstēt? Jā, mana sune guļot arī krākuļo.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Aija
Datums:   01.02.2018 18:15

Mēs kontaktējamies ar ārstu Priekuļos.Andis Grasis. Viņš arī specializējies dzīvnieku homeopātijā. Mēs jau lietojām homeopātiju audzējam,jo Dārai bija ļaundabīgs audzējs. Izoperēja,bet pēc tam pusotru gadu lietojām homeopātiju. Tagad viņš mūsu vajadzībām lika izgatavot zāles lai novērstu narkozes sekas. Vēl nav atsūtītas,jo devu homopātiju kuņga problēmām.bet laikam jau viņam būs taisnība,ka tā ir narkozes vaina.
Varu iedot viņa telefonu un variet aprunāties.
Kas Jums par sunīti ir? Mums ir labradora jauktenīte.
27765519 Andis grasis. Variet droši teikt,ka iedevu telefona Nr. Aija , Madonā.

 Re: suns rij siekalas
Autors: Linda
Datums:   01.02.2018 18:25

Mums ir taksenīte jauktenīte.
Un kur audzējs bija Jūsu sunenītei?
Paldies par numuru!
Noteikti pastāstiet kā veicas ārstēšanā ar homeopātiju!

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *