Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   21.09.2017 17:35

beidzot vairs neredzam risinājumu un katrs padoms ir svarīgs:
- dažādu gadījumu dēļ 7-9 gadus atpakaļ dzīvoklī paņēmām ar gada intervālu 1 runci un 2 kaķenes (toreiz bija mēnešus veci). Visi ir mīļoti ,kastrēti, ārstēti un pat ne pa jokam un mīļoti. Arī kaķuki savā starpā ir izveidojuši striktu hierarhiju un visumā satiek kaut arī obligāti padzēnā viens otru ( kā bez tā). BET .. nu jau gadus 2 mokāmies ar to , ka jaunākā kaķene gan čurā gan iezīmē teritoriju. Pie tam dara to striktās vietās -pa dienu uz lielā ģimenes dīvāna - esam maiņijūsi matraci, tīrījuši un nekā. Tad pārcēlās uz viesistabas lielā dīvāna - vidēji plkst 4 pamostas , iztaipās izbirstē nagus un aste gaisā un liela peļķe muguras balsta vidū ! dīvāns 2x pārvilkts,tīrīts, bet tā pievilcies , ka nu jau čuras konstanti jūtamas. pēdējais atklājums ir pusgadu atpakaļ , ka var čurāt uz 20-o gadu rakstāmgalda - pulierējums jau nost līdz pat ozolokoka virsmai - pie tam neatjaunojami. Punktu pieliek pēdējie 2 mēneši , jo izrādās, ka ir jauki čurāt virsū datora monitora ekrānam - no rīta ekrāna vidū smuka čura taisni uz leju notecējusi līdz pat klaviatūrai (čuras izrādās ir lipīgas, ja uz tādas raksta..) . ilgi strīdējāmies ģimenē kurš kaķis vainīgs- pat IP kameru ieliku pret rakstāmgaldu - un jā - tā pati 8 gadīgā kastrētā pastarīte katru rītu starp 4-5 veic konstantu rituālu - apstaigā istabas, uzlec uz galda un aste augšā un dupsis pret ekrānu .....
ķīmijas ir mēginātas, aerosoli pūsti, bet vairāk vairs nevaram turēt .... labprāt pat šķirtos no viņas ...
ir kādas domas vai padomi ? uz mežu vest roka neceļas ...

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: jūtu jums līdz!
Datums:   21.09.2017 18:12

Man paziņām bija divas kaķenes (abas sterilizētas), no kurām melna persiešu jauktene darījās vēl trakāk - katru dienu čurāja uz gultas pārklāja un koridorī uz grīdas un visneiedomājamākajās vietās... piemēram, uz tējkannas, cepešpannā, uz keramiskās plīts virsmas, uz audioaparatūras, uz ēdamā galda, uz krēsla noliktām drēbēm (īsi pirms iziešanas uz pasākumu samīza saimnieces vilkšanai sagatavoto vakarkleitu) u.tml. Nu vispār vāks! Saimnieki veda gan pie veta, gan pie zoopsihologa... Viss velti - tie arī nerada izskaidrojumu šādai destruktīvai uzvedībai. It kā persiešiem, īpaši kaķenēm, esot raksturīgi tā palaist tirsu. Saimniece samierinājās un katru dienu tīrīja un vēdināja māju. Ja dzīvniekam nav veselības problēmu, tad tas ir protests pret kaut ko, reakcija uz stresu. Tāda uzvedība kaķiem var būt raksturīga, piemēram, ja ģimenē piedzimst bērns vai saimnieks/saimniece sāk dzīvot kopā ar sirdsāķīti - man vienai draudzenei runcis gāja čurāt bērnam ratiņos, otrai kaķene lika čupas bērna gultiņā, citai runcis regulāri čurāja viņas puiša apavos. Šajos gadījumos dzīvnieki ar laiku samierinājās ar jauno situāciju un pārtrauca savas izdarības.

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   21.09.2017 18:18

ideja jau skaidra - kaķene nevar samierināties, ka no barvedes ir nokļuvusi apakšā un tagad parāda sevi vismaz tā. Risinājusm arī nespīd, jo vienīgais veids kā iziet no stresa ir tikt vaļā no abiem pārējiem kaķiem - bet to mēs negribam.. viena doma būtu atrast kādu, kas dzīvo laukos , kur kaķi var iziet savā solī un kur no citiem kaķiem var paslēpties ...tā jau nu viņa ir dikti smuka un jauka (kā jau pastarīte)

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: no Jelgavas
Datums:   21.09.2017 19:11

Jāuztaisa asins un urīna analīzes, lai izslēgtu veselības- urīnceļu iekaisuma- problēmas.

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   21.09.2017 19:23

nav veselības problēmu, jau zināms

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: Titi
Datums:   22.09.2017 00:48

Vai pirms diviem gadiem kaut kas nav mainījies istabas iekārtojumā, ģimenes paradumos?
Ja pareizi sapratu - iezīmē teritoriju. Nepietiek uzmanības, grib dominēt vai pietrūkst drošības.
Datoru varbūt iezīmē tāpēc, ka tas nozog saimnieku uzmanību, dīvāns arī. Varētu uz nakti uzvilkt mazgājamus pārvalkus :D Nopirkt jaunu rotaļlietu.
Kaķiem reizēm svarīgi, lai varētu pārvietoties pa telpas "2. stāvu" un tā apliecināt dominanci.
Vai ir sava droša slēptuve?
Vai tualete tīra?

Vai mēģinātas barības ROYAL CANIN CALM, Trovet Urinary Calm cat u.tml.?

Varbūt te varētu sameklēt atbildi, bet pati neesmu visu noskatījusies http://seasonvar.ru/serial-16603-Adskaya_koshka-8-season.html

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: Titi
Datums:   22.09.2017 01:03

Visu veselību nemaz nav viegli pārbaudīt, varbūt viegls kolīts, varbūt vairogdziedzera problēmas, varbūt kaut kas cits, kas veicina nīgrumu.
Var arī mēģināt tabletes stresa mazināšanai.

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   22.09.2017 07:10

par klasisko variantu : veselība vai saimnieku uzmanība te diez vai , jo veselība tiek strikti uzmanīta, regulāri tiek dakteri apmeklēti mazāko problēmu gadījumā. Manā skatā te runa ir to, ka `pilsētas dzīvoklī (noslēgtā teritorijā ) dzīvo 3 kaķi, katrs ar savu raksturu - vecs runcis (flegma, reizēm parāda savu dominanti padzenājot cius), mežone - savācām 2 gadus vecu kaķenīti, rudenī pamestu dārziņu teritorijā, prot iztikt dzīvā dabā, aizstāvēt sevi, pirmā pie ēdiena un čurājošā pastarīte, kura savā metienā bija pēdējā un kuru paņēmām žēluma dēļ - tagad smuka trīskrāsu 8 gadus `veca kaķene.
Tualetes ir 3 gabalas, lietotas kopīgi, tīrītas katru dienu. Telpas ir lielas, paslēpties ir kur, arī otrā stāvā (katram sava skapjaukša)

Mēgina apčurāt tiešām tās vietas, kur uzturamies mēs, par to arī lielākais stress mums pašiem, jo šīm lietām ir vēsturiska piemiņa un arī praktiska vērtība. Mūsu doma ir tā, ka kaķi ir iespējams viņu iebaidījuši , jo viņa pārāk slēpjas.
Kas tās par stresa mazināšanas tabletēm? kā viņas lieto un cik bieži ?

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: Titi
Datums:   23.09.2017 01:35

Var mēģināt pūšamo ar feromoniem Feliway - varbūt uzlabos omu visiem kaķiem:) Man nav personiskas pieredzes.
Tabletes saucas dažādi, atradu Calmatonine, kādreiz bija Relaxan, bet neesmu manījusi pārdošanā. Nu kaut ko ar serotonīnu un dabas vielām. Devām jābūt instrukcijā.

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   26.09.2017 12:17

no rīta apčurātas darba uzvalka bikses ! striķis trūkst ...vai nu atrodas kāda laba sirds ,kas savā lauku mājā pieņem vai jāmeklē vetārsts pēdējai špricei ..

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: ak
Datums:   26.09.2017 12:26

vai nevar turēt vannasistabā vai kā, kamēr atrodas kāds risinājums?

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: :(
Datums:   26.09.2017 14:26

Kaut kā ļoti teatrāli šis kāpinājums un striķa trūkšanas brīdis izskatās... Kaut kur tas viss jau daudzreiz redzēts.
Godīgāk un daudz labāk būtu bijis uzreiz likt sludinājumu (ar smuku bildi): kaķu jaunkundze ar īpašu raksturu steidzami meklē jaunas mājas!

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: :(
Datums:   26.09.2017 14:43

Un vēl - "veselība vai saimnieku uzmanība te diez vai , jo veselība tiek strikti uzmanīta, regulāri tiek dakteri apmeklēti mazāko problēmu gadījumā"
Tieši šis ir tas gadījums, kad atkal ir kāda problēma, īpaši tad, ja kaķene "pārāk slēpjas". Ja aizvedīsit pie daktera, līdzi paņemot savāktu urīna analīzi, nevis uz "pēdējo šprici", tad (es teiktu, par kādiem 80%) atradīsies veselības problēma, kas būtu ārstējama.

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   26.09.2017 15:35

te nu mēs esam ...
kamēr varam lasīt garos stāstus, cik kādam CITAM iet sarežgīti un visgudri izpausties dakteri, zāles, iespundē vannasistabā, analīzes utt tikām esam dzīvnieku mīļi un labiņie. Protams, tas, ka kopā dzīvo 3 kaķi, kuru savstarpējās attiecībās ar mīļošanu un urīna analīzi neiejauksies, tas protams ir sīkums, tas, ka konkrētā ir pastarīte, kura ir izvilkta 8 gadu garumā ar visām savām dīvainībām (mīļākā izprieca 2 gadu vecumā bija ieskrieties istabas vidū , apsēsties uz dibena un šļūkt pa parketu , kamēr ar pieri blaukš pa durvju stenderi - kur blaukš ar būkšķi , tad noskurināties, un atkārtot 3 reizes) un tieši tāpēc roka neceļas kādu citu aplaimot ar tādu dārgumiņu - arī tas ir tikai interesanti ! Labrāt uzzinātu, kur tas viss teatrāli ir dauzreiz redzēts - nu protams, ne jau redzētāja mājā ...
.. bilde vakarā būs .

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: :(
Datums:   26.09.2017 16:08

... un tas, ka tiek draudēts ar pēdējo šprici... tas jau, protams, ir pilnīgi normāli un pamatoti, uz to visiem vajadzētu adekvāti reaģēt un censties pierunāt: nu, varbūt vēl pāris dieniņas pacietieties, ja nu kāds ir ar mieru kaut kur (tā bezpersoniski) uz laukiem aizvest... jo ne nu kāds tur, laukos, to 8 gadus jauno istabas kaķenīti jau sen gaida un nevar vien sagaidīt :(

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: mājas tirāns
Datums:   26.09.2017 16:14

:( - vai tev personīgi mājās ir vairāki kaķi?
vai tu personīgi par viņiem rūpējies ? vai tava personīgā vakarkleita , gultas veļa , mēbeles (vairākas) , dators un personīgā guļas vieta ir bijusi tā sačurāta, ka nākas mest ārā un pirkt to visu jaunu ? Vai tava pesronīgā vīra drēbes ir bijušas sačurātas ? vai tavu bērnu drēbes un skolas soma ir bijušas apčurātas ?
vai šajos gadījumos ārstu analīzes (tai skaitā čuru) ir uzrādījušas , ka ar veselību ir bijis viss kārtībā ?

vai vari uz visiem šiem atbildēt, jā , tā MAN ir bijis ?

 Re: kaķu jaunkundze
Autors: :(
Datums:   26.09.2017 16:32

Man ir krietni vairāk kaķu, un es personīgi galvenokārt nodarbojos ar to, ka rūpējos par viņiem.
Par sačurātām, sabojātām mantām - protams, gadās,nepatīkami, bet nevienam manās mājās par to nāvessods nedraud.
Ja mince NESEN ir bijusi pie ārsta, un ar veselību viss ir kārtībā, tad varbūt tiešām jāierobežo viņas brīvība un komunikācija ar pārējiem kaķiem, kas dominē un apspiež viņas personību, tā, ka jācenšas visiem spēkiem sevi apliecināt... tikai nevajag draudēt ar pēdējo šprici un pašai domās pieņemt tādu risinājumu.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *