Sākums  > Izsaku viedokli  > Sūdzos Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Sūdzos
 Arii pa skolaam
Autors: Maa**
Datums:   01.12.2017 09:29

Rakstu tādēļ,ka gribu aprunāties ar citiem vecākiem un uzklausīt viņu viedokli. .Īpaši ar tiem ,kuru bērni mācās 4-5.klasēs .Respektīvi,par grupu darbiem.Cik saprotu,grupu darbi paredzēti,lai bērni labāk iemācītos kontaktēties,būtu labāka saskarsme,kā arī viens otram palīdzētu,ja visi no grupas uz to ir spējīgi..
Ir tā,.ka grupas sastāda no 4 skolēniem.Viens no viņiem mācās uz 9-10 ballēm,otrs uz 5,7 vai arī 8,bet divi uz 4 vai arī vājš piecnieciņš..Strādājot grupās,visi bērni saņem 8 balles,vairāk nav iespējams.Manuprāt,labāko reitingi pazeminās,bet vājo skolēnu sekmes ceļas.Neapšaubāmi,ka grupu darba laikā krītas arī disciplīna klasē.
Ļoti vēlētos,lai vairāk atbildētu to bērnu vecāki,kuru bērnu reitingi skolā augsti. Būšu ļoti pateicīga par jūsu domām un uzskatiem,lai arī kādi tie būtu.
Vēl gribētos zināt,vai visā Latvijā stingri pieturas pie šādiem grupu darbiem?

 Re: Arii pa skolaam
Autors: ses
Datums:   01.12.2017 23:29

Esmu jau ģimnāzista mamma. Par šiem grupu darbiem un vērtēšanas sistēmu vispār, arī mazākās klasēs, viedoklis ir :)

Teikšu tā - ar šodienas aci vērojot, šie sekmju reitingi, kuri diemžēl iegūstami un aplūkojami e-klasē, izraisa patiesībā diezgan neizprotamu un mazliet pat tādu kā slimīgu sacensību un vecāku vēlmi salīdzināties (lūk, mans bērns var!) un kaut vai savam bērnam pat katra omīte tagad var pateikt - kā tad tu tā, visos priekšmetos tik labas atzīmes, bet dabas mācībā sešinieks! (to es kā piemēru, bet piemērs ir iz dzīves par 5.klases skolnieci pēc manas sarunas ar viņas omīti). Pie šādas sarunas gan bērnam pašam garantēts diskomforts, jo par to jārunā un jātaisnojas, gan bērnam pašam ir jau radīta sajūta - kā tad es tā? man tik labi reitingi, bet tā dabasmācība... Pastiesība? Tur ir skolotāja ne gluži pilnais rubulis. Klases vidējā atzīme ir zem 7. Tātad būtībā - tā ir skolotāja, kura neprot iemācīt, bet bargi prasa no bērniem precīzas definīcijas kaut pati neprot nedz labi iemācīt, nedz precīzi nodefinēt savas prasības pret vēlamajām atbildēm pārbaudes darbos.

Tiem reitingiem, manuprāt, priekš mums vecākiem, nebūtu jābūt tik svarīgiem. Jo, ja mēs paši vecāki tam piešķiram nozīmi, arī mūsu talantīgie un išadi citādi centīgie bērni kreņējas, ja neastbilst kaut kādiem reitingu augstākajiem rāmjiem. Patiesībā, arī atzīme 8 ir ļoti augsta, normāla atzīme, kura, ja vien pie noteiktiem nosacījumiem parādās kā vērtējums, nebūtu vispār nekā jāuztver.

Turklāt, teikšu tā - ar šībrīža aci, kad bērns ir ģimnāzists, vismaz man ir pilnīgi skaidrs, ka sekmju reitingiem 4. 5., 7., 8. klasē ir vispār nulles vērtība. Ak, ja tikai mēs paši vecāki spētu to saprast un tā uztvert!

Ja mūsu bērns ir gana cenīgs, visādi citādi apzinīgs, tad man gribas, lai viņš ir arī laimīgs, neizjūtot šo spiedienu - ak, tev tkai 9? tu vari arī uz 10! Zinu arī sādus vecākus. Un paši pēc tam atzīstas - nu, kaut kas taču man tam bērnam bija jāsaka, lai nes mājās labākas atzīmes.

Manuprāt, jātver mazliet vieglāk :)

Grupu darbi - ja vien tie nepārvēršas par tādiem, kad viens izpilda (pats vai spiestā kārtā) par pārējiem, ir visnotaļ atbalstāma lieta. Tikai, no otras puses, arī mūsui paidagogiem būtu jāprot šajos grupu darbos nevis tikai sagaidīt rezultātu savā priekšmetā, bet arī ar katru konkrēto grupu darbu liktu apgūt kādas jaunas sadarbības prasmes, to konkrēti uzsverot arī grupas darba sākumā. Piemēram, šajā reizē - jāmācās ieklausīties un piefiksēt visus viedokļus, citā reizē - specifiskas komunikāciju prasmes apgūšana vai kā tamlīdzīgi. Diemžēl pie mums grupu darbi diemžēl bieži veicina tikai dabiskās līderības veidošanos, bet nemāca katram no grupā iesaistītajiem apgūt jaunas komunikāciju prasmes.


 Re: Arii pa skolaam
Autors: Maa**
Datums:   02.12.2017 11:18

Liels paldies,ses!

 Re: Arii pa skolaam
Autors: Maa*
Datums:   08.12.2017 10:40

Atvainojos par kļūdām ,īpaši virsrakstā,ne pa, bet par .Atrumā rakstīts.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *