Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 Sirds mazspēja sunim
Autors: Aivita
Datums:   02.06.2018 19:45

Sveiki visiem suņu mīļotājiem!

Vēlos painteresēties vai šeit ir kāds, kura suns ir saskāries ar sirds mazspēju?!

Mūsu mazajam četrkājainajam draugam ir ,diemžēl šī briesmīgā kaite, kuru izārstēt nav iespējams, bet pareizi ārstējot suns varot pilnvērtīgi dzīvot vēl...
Sunim ir taisīta kardiogramma, eho sirdij..asins analīzes ..sunim 9.5 gadi


Vēlējos uzzināt, kādu Jūs dzīvnieku kardiologu iesakat?

Kāda Jūsu pieredze ar šo slimību, cik ilgi sanāca ar zālēm uzturēt veselību?

 Re: Sirds mazspēja sunim
Autors: aga
Datums:   03.06.2018 04:31

Manējam ir. Pirmās pazīmes sākās ~9-10 gadu vecumā. Tagad šim 15 gadi... Cenšos sekot uzturam, lai barībā ir sirds atbalsta vielas+Cardiovet. Dodu lašu eļļu. Nepieļauju lieko svaru ne-ziemā (ziemā dodu barību ar 17-20% tauku saturu, vasarā 9-11%). Daudz pastaigājamies svaigā gaisā (viņš pats rāda, kad viņam nedaudz jāatpūšas pastaigas vai ārdīšanās laikā), bet, protams, ne +25 grādos un ne saulē, jo nedrīkst ne sakarst, ne pārkarst - uzreiz paliek slikti. Ziemā, kad ir apkures sezona, arī vēdinu telpas, lai nav pārāk karsts telpā, kurā viņš uzturas. Periodiski atrādu vetam, lai izklausa, bet pie kardiologiem nevazāju, jo neredzu tam jēgu. Būtu vēl kas iedzimts vai slimības sekas, tad vēl ņemtos, bet te sirsniņa nolietojusies, ko vairs padarīsi. Priecājos par to pašu, jo citiem suņi ar sirdi aiziet pat 2-4 gadu vecumā, un zinu saimniekus, kuri nepārtraukti tur korvalolu kabatā.

 Re: Sirds mazspēja sunim
Autors: dingo
Datums:   04.06.2018 12:31

Mūsu dakteris bija dr. Fjodorovs. Ļoti smalka terapija, vairākas zāles pa kripatiņai, vajadzēja katru dienu zvanīt un ziņot par simptomiem...Iesaku. Nodzīvoja gadus. Un otru suni pēc insulta viņš pacēla.

 Re: Sirds mazspēja sunim
Autors: Aivita
Datums:   09.06.2018 15:29

Paldies par dalīšanos pieredzē!

Mūsu sunītim 9,5 gadi , likās ,ka sākās pēkšņi (protams, visticamāk attīstījās pakāpeniski) , bet mūsu suns bijis vienmēr ļoti aktīvs un dzīvespriecīgs,nekāda saguruma izrādīšanas, ieklepošanās, nekas tāds......... līdz pēkšņi vienā dienā viss sākās,nākāmā uzreiz pie vetārsta, plaušās jau ūdens..... BET pašlaik ar zālēm un terapiju esam atkal tikpat dzīvespriecīgi kā iepriekš, suns jūtas labi, tāpēc meklējam vislabāko pēc iespējas ,lai šo labu pašsajūtu varētu maksimāli ilgi saglabāt.


Jā, arī mūsu terapija ir ļoti daudzveidīga. Regulāra echo kardiogramma, vet ārstu uzraudzība, zāles, uztura bagātinātāji, ikdienas slodzes ierobežošana.

Apmeklējām vairākus (terapijas salīdzināšanai, lai sunim nodrošinātu maksimālii labāko ārstēšanu) LV atzītus kā ļoti labus vetārstus, to skaitā arī Fjodorovu. Visiem ārstēšana līdzīga, bet tajā pat laikā atšķirīga. Tādēļ labprāt uzklausu citu ieteikumus par vetārstiem. Jo vetārstu kā labu var vērtēt no dažādiem aspektiem , bet tieši kardioloģijā meklējam vislabāko.

Bet Fjodorovs tiešām šķiet zinošs arī šajā jomā! :-)

 Re: Sirds mazspēja sunim
Autors: klotilde
Datums:   03.11.2018 23:06

Aivita - kā jums tur beidzās ar ārstēšanu? Ir progress? Kādus dakterus, bez Fjodorova, vēl ieteiktu?
Man sunītim līdzīga kaite, bet vetu" prognozes pagalam neiepriecina. Gribu izdarīt visu, ko varu ..

 Re: Sirds mazspēja sunim
Autors: Sirds mazspeja
Datums:   04.01.2019 15:05

Mūsu sunītim (bezšķ.,aptuveni 11 vai pat 12 gadi) Varbūt ap oktobri sāka nesmuki klepot. Pirms apmeram 2mēnešiem vēders palika liels, nevarēju noskatīties kā viņš mokās,pierunāju mammu ka jaaizved pie aarsta, teicu kad saakssu stradat(tagad mekleeju darbu) atmaksaasu atpakal. Aizbraucaam vakar pie veta, esot dzirdami troksni, nonema asins analizes, ielaida caur veenu zaales, lai tuksojas ara tas skidrums. Tad tasiiijaam rentgenu no abiem saaniem un uz vedera, esot sirds mazspeja un tuuska plaushas,ieteica pierakstities pie kardiologa(eho) , izrakstija triis zaales(furosemide 40 mg pa 1/4 tabb2x dienaa, cardalis 2,5|20 mg pa 1 tab, 1x diena, VetMedin 5mg pa 1/2 tab 2x dienaa.
Maksaat lika 120 eur, mamma jautaja vai nevar pusi samaksat jo tikai tik daudz nauda ir palikusi, teica ka nee, bet tad bija garss klusums , saka rakstit kkadus dokumentus, tad beigas uztaisija rekkinu, bet veel uz nakamo ceturtdienu pierakstija kardialogu, nezinu kur mamma nems naudu, jo alga ari tad vel nebus, janem laikam bus krediits..

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *