Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 Limfoma sunim
Autors: Ežkundze
Datums:   12.06.2018 12:24

Mīļās, SAP pieredzējušās meitenes, noteikti kāda no jums ir saskārusies ar onkoloģiju dzīvniekam. Meklēju kādu, kas var padalīties reālā pieredzē.
Manai supersunenei FG diagnosticēta limfoma. Laikam “diagnosticēta” nav pareizais vārds, jo biopsija nav veikta (no tās baidos, jo zinu no personīgās pieredzes, ka to neiesaka pat cilvēkiem, jo nav garantija, ka paņems īstās šūnas + var saaktivizēt sliktās šūnas). Bet visas pazīmes un izmeklējumi par to liecina.
Lai gan viņas dzīves sākums man nav zināms, kopš viņa ir pie manis, viņa nekad savā mūžiņā nav slimojusi, esam bijušas aktīvas, viņa rūpējusies par n-tiem slimajiem kaķiem, pati visu laiku vetārstu apmeklējot tikai sterilizācijai, trakumsērgas potēšanās reizēs un nagu apgriešanai. Nav barota ar visādiem, atvainojos, sūdiem. Mīlēta un lolota. Tikai bijām pārāk apaļas (20kg), tāpēc, kad pirms 1,5 gada sāka deformēties kājas locītava, mums ieteica nomest svaru un mēs pārgājām uz light barību.
Sākumā FG svara izmaiņas nemanīju, taču kopš novembra viņa acīm redzami sāka kristies svarā. Sākumā par to priecājos, visiem lielījos, ka vismaz vienai no mums izdodas notievēt. Tagad savu prieku nožēloju.
Tāpat viņa pēdējos mēnešus sāka vairāk gulēt, ātri nogura pēc jebkuras pastaigas, pat tad, ja tikai apkārt mājai apgājām, ar riteni izbraucienos vairs tik pat kā nebraucām, bieži elsoja, pat guļot istabā. Bet es norakstīju visu uz vecumu, jo meitenei jau 11 gadi. Tikai tad, kad satika uz ielas savu šīsmājas vienīgo sunīš-draudziņu, viņa aizmirsa, ka ir nogurusi, joņoja kā jauna meitene. Tāpēc laikus nemanīju, ka ir kas nopietnāks.
Aprīļa beigās pamanīju, ka viņai ir pietūkuši limfmezgli gan uz kakla, gan padusēs. Devāmies pie ārsta, kur atklāja, ka limfmezgli ir lieli arī cirkšņos. Visi sataustāmie.
03.maijā svars 16,4kg. Asins analīzēs anēmija, slikti ALAT un sārmainās fosfotāzes rādītāji. Tika izteiktas aizdomas ar limfomu. Nomainījām sauso barību uz Specific Omega Plus Support ar palielinātu neaizvietojamo taukskābju daudzumu, kas it kā domāta suņiem kaheksijas gadījumā. Bet FG to ēd negribīgi.
Atkārtojām analīzes Biorā. Anēmija. Leikocīti augšā. ASAT, ALAT, sārmainā fosfotāze paaugstināti.
31.maijā svars tikai 16kg. Uz kakla pietūkušie limfmezgli jau kļuvuši par lieliem bumbuļiem. FG negrib ēst neko, atskaitot svaigu gaļu (vistas, liellopa, cūkas, ka tikai gaļa). Bet labi, ka ēd vismaz to, dodu, cik lien. Uzsākām lietot prednizolonu (jāsaka, ka pēc tā sāk ēst drusku labāk).
USG uzrāda audzējus visā vēdera dobumā. Visi limfmezgli palielināti, līdz pat 6,7cm diametrā. Liesa būtiski palielināta (pēc ārsta vārdiem aizņem teju visu vēderu), aknas arī palielinātas. Hepatomegālija, splenomegālija, perifērā un mezenteriālā limfadenopātija.
Viens ārsts iesaka, otrs neiesaka ķīmijterapiju. Es šobrīd vairāk sliecos uz nē ķīmijai, jo vados tikai no cilvēciskās pieredzes ģimenē. Negribu pakļaut savu suneni tādām mokām tikai tādēļ, lai viņa ilgāk būtu ar mani. Taču…
Latviski info minimāla, kaut neticu, ka neviens ar šādu diagnozi nav saskāries. Grupās, kurās esmu pieteikusies, cita starpā runā par alternatīvo medicīnu, pat par marihuānas pilieniem (LV nav iespējas oficiāli ievest) u.t.t., kas varētu palīdzēt bez ķīmijas. Bet tās ir ārzemes, lielākoties ASV. Tur medicīna atšķiras.
Varbūt kādam ir reāla pieredze tepat LV? Tautas līdzekļi? Homeopātija?
Ja tomēr kāds gājis cauri ķīmijterapijai dzīvniekam, kādas blaknes? Kāds ieguvums?

 Re: Limfoma sunim
Autors: Dženija
Datums:   16.06.2018 10:48

Laikam jau neviens nav saskāries ar šo kaiti.Man arī interesē, vai kāds lietojis Asd2,Ligfol, Metastop, Salvestrol, vai Ronkoleikin, ir kāda pieredze? Mums aizkuņģa audzējs kaķim, pēc Mituļa teiktā.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *