Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Dzīvnieki Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Dzīvnieki
 Žubīšu putniņi dzīvoklī
Autors: Sigma
Datums:   26.11.2018 16:24

Padalieties, kā ir turēt būrītī tos mazos putniņus, ko tagad var nopirkt zoo veikalos. Vai ir sarežģīti?

 Re: Žubīšu putniņi dzīvoklī
Autors: nu
Datums:   27.11.2018 11:41

Iegādāts putns. Pamatgudrības

Ja nolemts iegādāties jaunu ģimenes locekli - papagaili, kanārijputniņus, amadīnus vai citus putnus -, nepieciešams iepriekš noskaidrot pamata lietas par to turēšanu, barošanu un kopšanu. Galvenais, protams, ir atbilstoša būra izvēle. Tā izmērs atkarīgs no putna lieluma. Lidoņa mājas minimālajam lielumam jābūt tādam, lai, putnam izplešot spārnus, tie neskartu būra malas un lai, sēžot uz laktas, aste neskartu būra grīdu un tajā atrodošos priekšmetus.
evēro - lētākie būri tiek gatavoti no cinkota skārda. Šis materiāls var izraisīt putna saindēšanos ar cinku. Ideāla vieta būrim būs gaiša siena logam pretējā pusē. Putns jutīsies slikti, ja būri skars caurvējš, ja telpā smēķēs, ja būs daudz putekļu.

Būrī noteikti jāieliek putnam piemērota lakta. Pārāk maza diametra lakta var izraisīt nagu pāraugšanu un radīt tulznas uz kājām. Ideālai laktai putns ar kāju aptvers 3/4 tās diametra. Uz pareiza diametra laktas aizmiegot, lidonis nenokritīs. Nevajadzētu iegādāties plastmasas laktas, uz tādām slīdēs kājas. Vislabākais materiāls laktai ir koku zari. Būrī nepieciešams izvietot arī svaigus koku zarus (ābele, ķirsis, liepa, pīlādzis u. c.), ko putns var grauzt, lai noslīpētu
knābi. Uzmanību! Šos zarus jāņem no vietām, kas atrodas tālāk no lieliem ceļiem.
Būrī noteikti jābūt iekarināmiem barības un ūdens traukiem, kā arī vanniņai peldēm. Lielu izmēru putniem nepieciešamas arī rotaļlietas, lai lidoņi negarlaikotos.
Ikdienā putniem ir nepieciešams tīrs dzeramais ūdens, svaiga barība (augļi, dārzeņi, graudaugi un dažādas sēklas). Bojāti produkti var izraisīt gan bakteriālu, gan sēnīšu infekciju. Putniem ir arī jābūt brīvi pieejamiem sugai atbilstošiem vitamīniem un minerālvielām, kas nepieciešami organisma pamatfunkciju nodrošināšanai. Tos var iegādāties veterinārajās aptiekās un zooveikalos.

Svarīgi ļaut putnam kādu dienas daļu palidināties ārpus būra. Tad viņi būs veselīgāki un dzīvespriecīgāki.

 Re: Žubīšu putniņi dzīvoklī
Autors: te arī par žubītēm
Datums:   27.11.2018 11:45

Jautājums:
Tākā man mamma atļauj tikai mazus dzīvniekus es gribētu uzzināt par dažiem sīkiem putniņiem. Amadini 1.ko amadini var iemācīties? x 2.vai diviem amadini der 28x40x48cm platums augstuums garums? 3.kādas rotaļlietas der priekš amadini? 4.vai amadini var ēst papagaiļu barību navis speciāli priekš viņiem paredzēto? 5.kādi papagaiļu gardumi ir droši priekš amadini? 6.vai šie putniši jāizlaiž palidot pa ietabu? Astrildi 1.cik gudrs ir astrildi? 2. cik astrildi var ielīst šādā būrī? 3. kādas rotaļietas paredzētas priekš astrildi? 4.vai šo putnu barību var aizstāt ar papagaiļu barību? 5.vai šiem putniem var dot arī visus papagaiļu gargumus? 6. cik bieži un ilgi šie putniņi jāizlaiž palidot pa istabu? 7.kur var nopirkt šo putnu barību? Žubīte 1.vai latvijā dinozoo veikalos ir iespējams iegāadāties žubītes? 2.kur var nopirkt žubīšu barību? 3.vai šie putni regulāri jāizlaiž izlidoties? 4.cik maksātu būris priekš divām žubītēm? 5.vai žubīšu barību var aizstāt ar papagaiļu barību? 6.vai žubītēm var dot papagaiļu barību? 7. kādas ir šī putna prāta spējas? Paldies ļoti gaidīšu atbildi!!!


Atbilde:
Amadīni ir kā mazi zvirbulēni, uzturas baros, čivina, iespējams var iemāčit nolaisties uz pirksta, bet noteikti ne atdarināt skaņas. Norādītā izmēra būris būtu gana iels diviem putnēniem. Vēlams, ka pēc adaptācijas putni tiks izlaisti telpā palidināties. Ir gan dabīga materiāla(sizālis, kokosa, kokvilnas struķu apvienojums), gan plastmasas rotaļlietas, trepītes un spoguļi. Nē, amadīniem var dot tikai amadīniem paredzēto barību, jo šis barības satur citas sēkliņas nekā papgaiļu barības, papildus noteikti grants un jods. Amadīniem pašiem ir savi gardumi, vizulāi šķiet līdzīgi papagaiļu, bet to sastāvs ir atšķirīgs.
Astrildi ir kas līdzīgs amadīniem un analogi viss tas pats jāievēro kā amdīniem.
Latvijā ir pieejamas Rīsu žubītes, tās ir lielākas nekā amdīni un astrildi. Būri vajadzētu nedaudz lielāku nekā amdīniem. Žubītes var barot ar to pašu ko amadīnus un papildus dodot nedaudz vārītus rīsus.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *