Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Mistiķiem un ticīgajiem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Mistiķiem un ticīgajiem
 viesis ziemas saulgriežu naktī
Autors: dievturu karavīrs
Datums:   02.01.2019 18:45

Ir teika, kurā Dievs ir teicis ka turpmāk tikai ziemasvētkos nāks pie ļaudīm.
šajā vakarā kad ir gada tumšākais laiks, Dievs iet raudzīt, vai kaladnieki ar bluķi tiek labi uzņemti, vai bluķis deg krāsnī, vai puzuri tiek pīti....
Bet galvenais viesis ziemasvētku dienā ir ūsiņš.
Ziemasvētku priekšvakars-bluķa vakars, nākamā diena-ziemasvētki.
Tā ir pēc Latviskās tradīcijas.
ūsiņš nāk katras sākumgadskārtas , un katrā gadalaikā viņu var godāt.
Ziemassvētkos ar cūkas šņukuru, un deviņiem ēdieniem, un dzīvošanu augšā deviņas reizes, tāpat tas ir jaunāgada vakarā.
Lieldienās nāk govīm piens arī pēc Dieva padoma.Tāpat arī puzuri ziemassvētkos pēc Dieva padoma tiek vīti par godu Saulei un tās kalpam.
jaungadā vairāk ēd šņukuru, un dzīvā augšā, bet Lieldienās tiek vārīts pentāgs, un veikti dažādas rituālas spēles ar olām.Saule...
Tās kalps ūsiņš vienmēr ir ar Sauli, tapēc viņam pienākas upuris lieldienās un ūsiņos.Lieldienās pentāgs, bet ūsiņos gan olas gan pentāgs.
Par Pentāga upurparažām dažādi lieldienās un ūsiņos lasiet šeit;https://plus.google.com/u/0/communities/106625659079201220323
Kad tuvosies ūsiņi.
Kā jau teicu, ziemasvētkos un jaungadā ūsiņam par godu ēd devinus ēdienus, jo ir ievākta vasaras raža, lieldienās un ūsiņos viņam par godu vāra olu putru,jo Dieviņšpavasaros dod olas. Vēl gan ūsiņos baltas olas saimniece dod pieguļniekiem līdzi.Piekto olu ar ogli atzīmē, un pēc uzvārīšanas liek zināmās vietās simboliskās, lai ūsiņš atalgotu kādās, arī turpat lasiet, kad būs....
Es visu sīki neuzrakstīšu jo mūsu cinperlīgajiem publicētājiem nebūs pacietības tik garu lasīt, un es pats negribu aloties, jo nēesmu šīs paražas ispētijis visos sīkumos.
Meteņu vakara nākamajā dienā-pelnu dienā arī-vāra olas, un ar tām cienā pelnu āzi, kad tas atnāk raudzīt mūsu goda.
Pelnu āzis-priesteris Bramanis kuram par Dieva turēšanu ūsiņš atvēlējis olas pats neēsdams.Tapēc pelnu dienā vārītām olām ir sevišķš spēks.
Māras dienas rītā ar tām pat zīlējas, senāka paraža ar melnām olam zīlēties ģetrūdes dienā, no kuras katoļu Māras dienai daudz paražu pārnestas.
Lapu dienā olas ēd, pusdienās un čaumalas aprok, jo kā jau minēju, pavasarī olām ir sevišķš spēks, jo ir Saules simbols, kuras ūsiņš svētijis pats neēsdams.
Par to viņam pienākas olu putra jeb pentāgs ūsiņos.
Sevišķi daudz paražu saistībā ar ūsiņu ir pavasarī, jo tur katra iezīmdiena ka jau pavasarī ir kā sākums, bet sākumdienā ierodas ūsiņš.
Jēkaba jeb Annas dienā Dieviņam pienākas maize, sviests un augļi no jaunās ražas, un ja Dievs ļauj, tad arī olas, kā velte mājas gariņam, kaut kā minēju iepriekš, ūsiņu visvairāk tur pavasarī, kad visam sākumam, ūdenim un olām ir sevišķš spēks.
Mārtiņos-Mārtiņos kauj gaili šoreiz par godu Mārtiņam, jo arī tas rūpējas par mūsu kumeļiem, šajos laikos gan vairāk par piekariem,
Par piekariem runājot, tieši pirmos puzurus piekar Mārtiņvakarā atminot Mārtiņa seno biedru ūsiņu, tapēc arī medu ēd Mārtiņvakarā, par zirgiem un bitēm ūsiņš gādā vasarā, Mārtiņš ziemā.
zimīgi ka arī Bārbalas dienā der olas ēst, kā visa sākuma pūlēm-simbolam, tapēc ūsiņtēva novēlētām. Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *