Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Grāmatvežiem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Grāmatvežiem
 Darbinikes
Autors: Nijole
Datums:   07.01.2019 15:50

Cilvēks reģistrēts Holandē.Atbrauca uz laiku uz Latviju.Grib laiku pastrādāt .Kā noformēt?

 Re: Darbinikes
Autors: nu
Datums:   08.01.2019 08:24

nez vai šitas derēs

http://www.lvportals.lv/skaidrojumi/267071-par-nodokliem-un-rezidenta-statusa-mainu-ja-pastavigs-darbs-arvalstis-2014

 Re: Darbinikes
Autors: nu
Datums:   08.01.2019 08:30

http://www.mana.latvija.lv/citu-valstu-pilsonu-nodarbinasana/

 Re: Darbinikes
Autors: nu
Datums:   08.01.2019 08:32

mana.latvija.lv/citu-valstu-pilsonu-nodarbinasana/

 Re: Darbinikes
Autors: nu
Datums:   08.01.2019 08:34

Citu valstu pilsoņu nodarbināšana
Pastāv iespējas nodarbināt arī citu valstu pilsoņus sava biznesa nodrošināšanai. Imigrācijas likums un 2014. gada 28. janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr.55 nosaka kārtību, kādā ārzemniekam piešķir un atņem tiesības uz nodarbinātību, darba atļauju reģistrā iekļaujamās informācijas apjomu un tās izmantošanas kārtību.

Ārzemnieku kategorijas Latvijā

Ārzemnieks ir jebkura persona, kas nav Latvijas Republikas pilsonis vai Latvijas Republikas nepilsonis. Latvijas Republikas likumdošana izšķir divas ārzemnieku kategorijas:

Savienības pilsoņus – ar to saprot gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, gan arī Eiropas Ekonomikas zonas valstu (ES27 + Lihtenšteina + Islande + Norvēģija) pilsoņus un Šveices Konfederācijas pilsoņus, kuriem Latvijā ir līdzvērtīgs statuss ar Latvijas Republikas pilsoņiem. Lai Savienības pilsonis vai viņa ģimenes loceklis nodibinātu darba tiesiskās attiecības, viņam nav nepieciešams iegūt tiesības uz nodarbinātību;


Trešo valstu pilsoņus, kuru ieceļošanai un nodarbinātībai Latvijā tiek piemēroti papildu nosacījumi.


Latvijā ārzemniekus var nodarbināt divos veidos:


Slēdzot darba līgumu ar darbinieku. Ja plānots Latvijā nodarbināt ES vai trešo valstu pilsoņus savā uzņēmumā, vispirms nepieciešams reģistrēt vakanci NVA, kurai jābūt aktīvai 1 mēnesi. Ja viena mēneša laikā uz vakanci neviens nepiesakās, tas var nozīmēt to, ka Latvijā vajadzīgo speciālistu nav iespējams noalgot un var meklēt darbiniekus ārzemēs. Eiropas Darba mobilitātes portālā iespējams atrast gan darbiniekus, gan darbu ārvalstīs.


Lai Savienības pilsonis vai viņa ģimenes loceklis nodibinātu darba tiesiskās attiecības viņam nav nepieciešams iegūt tiesības uz nodarbinātību.


Ja Latvijā ārzemnieku, kas nav ES pilsonis, plānots nodarbināt ilgāk par 90 dienām pusgada laikā, viņam ir jāpieprasa termiņuzturēšanās atļauju un tiesības uz nodarbinātību – ieraksti vīzā vai uzturēšanās atļaujā.
Ja uzturēšanās valstī ir saistīta ar neregulāru vai īstermiņa nodarbinātību, kas nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā, ārzemniekam ir jāpieprasa vīza un tiesības uz nodarbinātību.
Ārzemniekam, kas nav ES pilsonis, nepieciešams klātienē noformēt dokumentus (vīzu vai uzturēšanās atļauju) vēstniecībā vai kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) klientu apkalpošanas centriem. Uzņēmējam jāņem vērā, ka darbiniekam jānodrošina Latvijā noteiktais nepieciešamais iztikas nodrošinājums, kas saskaņā ar gada 25. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr.225 no 2018. gada 1. aprīļa ir 926 eiro un katru gadu tas mainās.


Nodarbinot citas valsts uzņēmuma darbiniekus sadarbības līguma ietvaros.


Ja uzņēmums ir reģistrēts Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, tad nepieciešams informēt Valsts Darba inspekciju (VDI) par šo sadarbību Darba Likuma 14.panta ietvaros noteikto prasību dēļ. Lai informētu VDI, portālā Latvija.lv izmantojiet e-pakalpojumu Iesniegums Darba inspekcijai un Darba inspekcijas atbildes saņemšana.
Ja uzņēmums ir reģistrēts ārpus Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm – trešajās valstīs, tad darbiniekiem nepieciešamas piešķirtās tiesības uz nodarbinātību.
Normatīvie dokumenti par ārzemnieku nodarbināšanu
Imigrācijas likums
Noteikumi par darba atļaujām ārzemniekiem – gada 28.janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr.55
Kārtība, kādā Savienības pilsoņi un viņu ģimenes locekļi ieceļo un uzturas Latvijas Republikā – gada 30.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.675
Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi – gada 7.jūlija Ministru kabineta noteikumi Nr.733
Noteikumi par ārzemniekam nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru un finanšu līdzekļu esības konstatēšanas kārtību gada 25. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr. 225

 Re: Darbinikes
Autors: nu
Datums:   08.01.2019 08:48

http://www.vsaa.gov.lv/pakalpojumi/pakalpojumi-eiropas-savieniba/darbs-cita-es-valsti-a1-sertifikats/

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *