Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Augi Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Augi
 Puansetijas kopšana un audzēšana
Autors: zuzīte
Datums:   13.01.2019 17:37

Labdien! Kā lūdzu kopt puansetiju?
Paldies jau iepriekš!

 Re: Puansetijas kopšana un audzēšana
Autors: zuzīte
Datums:   13.01.2019 17:42

Puansetiju jeb Ziemasvētku zvaigzni.

 Re: Puansetijas kopšana un audzēšana
Autors: iekopēju
Datums:   14.01.2019 20:21

Neatkarīgi no tā, kādas krāsas puansetija iegādāta – balta, koši vai vīna sarkana vai pat rozīgos toņos, kopšanas prasības visām šķirnēm ir vienādas. Pirms iegādes der novērtēt arī puansetijas sīkos ziediņus (lapas rozetes viducī). Drošāk ir izvēlēties augu, kura ziedi ir pumpuros vai tikko izplaukuši, kas nozīmē, ka krāšņums acis priecēs ilgāku laiku.

Iegādājoties košo augu podiņā, jāuzmana, lai tas ceļā uz mājām neapsaltu, tāpēc ietin puķupodu avīzē, papīrā vai ieliec maisiņā, lai lapas neapsalst saltajā vējā. Atvedot augu mājās, piemeklē tam vietu, kur to lutinātu rīta saule, bet pārējā dienas daļā būtu ēna – šis ir ļoti būtisks priekšnosacījums. Puansetijai nepatiks telpas ar izteikti sausu gaisu, tāpēc turi augu pa gabalu no radiatoriem un citiem sildelementiem, raksta dārzkopības speciālisti ""Darznīca"". Puansetijai patiks mērena temperatūra: +16 līdz +18 oC. Ņem vērā, ka puansetiju izdalītā piensula var izraisīt alerģisku reakciju, tāpēc tai nevajadzētu atrasties maziem bērniem vai dzīvniekiem viegli pieejamā vietā.


Ja puansetijai pēkšņi sāk birt lapas vai parādās citas nelāgas pazīmes, iespējams, nav patikušas krasās temperatūras svārstības. Tāpat augs jāsargā no caurvēja. Nepienācīgi apstākļi var radīt arī kaitēkļu parādīšanos. Piemēram, pie pārlaistīšanas var rasties pelēkā puve, savukārt pārāk sausā gaisā var parādīties pūkainās bruņutis.

Kad pienācīga vieta atrasta, jārūpējas par puansetijas kopšanu ikdienā, lai tā nezaudētu savu krāšņo lapotni. Un te nedrīkst pāršaut pār strīpu ar laistīšanu. Kamēr vien lapas ir veselīgas un košas, jālaista vien tad, kad augsnes virskārta ir sausa. Pārslaistīšanas gadījumos liekais ūdens jānolej, citādi saknes sāks pūt. Kas attiecas uz mēslošanu, puansetija jāmeslo tāpat kā citi ziedošie telpaugi, tāpēc derēs universālais mēslojums. Mēslot nevajag pārāk bieži, pietiks, ja to izdarīs reizi divās nedēļās vai pat vēl retāk, atkarībā no tā, kādos apstākļos augs dzīvo. Ja augam apvīst lapas, tās nokniebj.

Aptuveni pēc diviem mēnešiem augs pamazām sāks nīkuļot un doties miera periodā, un tad arī jāizlemj – saglabāt augu līdz nākamajiem svētkiem vai iegādāties jaunu.

Ja lem par labu saglabāšanai, noglabā podiņu vēsumā līdz pavasarim, kad tam jāapgriež stumbri, atstājot vien nelielu daļu. Tad var to izstādīt ārā, noēnotā vietā, bagātīgā, neitrālā augsnē un pamazām uzsākt regulāru mēslošanu. Tā jāturpina līdz rudens sākumam, kad sāks parādīties kuplās lapas. Kad tuvojas salnas, augs jāpārnes iekštelpās, pēc iespējas tumšākā vietā uz diviem mēnešiem, lai lapas pamazām var sākt krāsoties.

 Re: Puansetijas kopšana un audzēšana
Autors: zuzīte
Datums:   15.01.2019 12:11

Liels paldies vēlreiz!

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *