Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Veselība un skaistums Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Veselība un skaistums
 ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mazepa
Datums:   13.07.2020 12:17

Latvijā patreiz stacionārā atrodas 4 cilvēki - 3 ar vidējo, 1 ar smago (pieslēgts ventilatoram?)...vakar 1 miris (90-95 gadi).
Lielais uztraukums COVID19 sākumā bija, ka sabruks mūsu veselības sistēma - tāpēc ieviesa visus tos ierobežojumus, kamēr zviedri, pārliecināti par savas medicīnas kapacitāti, tos neieviesa...nu, nesabruka ne mūsu, ne zviedru medicīna...
Tagad 4 cilvēki slimnīcā...tie tak nav draudi Latvijas medicīnai?...ir vasara, visi slimo viegli....varbūt šis ir brīdis, kad atcelt visus ierobežojumus brīvā dabā?....atvieglot arī telpās?...izslimosim viegli, slapjajā rudenī un ziemā nebūs kam vairs slimot?
p.s.
cik saprotu, tad visi kaut kad to koronu noķers, nevainīgo nebūs...

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   13.07.2020 19:41

mazepa -> Ierobežojumus ievērot nav grūti. Respektīvi 1,5 m distanci no cilvēkiem, kas nav savi tuvākie, un uzlikt masku šaurās vietās, kur nav iespējams 100% izvairīties no pietuvošanās citiem, lai citus neaplipinātu, ja nu pats būtu bez simptomiem inficējies. Un ievērot roku higiēnu.

Diemžēl, liela daļa cilvēku, līdz ko atceļ ierobežojumus, kas ietver sevī reālus aizliegumus, sāk uzvesties vieglprātīgi, tādejādi apdraudot tos, kuriem ir dazādas pamatsaslimšanas un cilvēkus gados, Tevi tai skaitā.

Mēs joprojām sargājamies. Nekur bez vajadzības neejam. Kontaktējamies tikai ar cilvēkiem no ļoti šaura loka, tādiem, par ko zinam, ka viņi arī ievēro šos nedaudzos pavisam vienkāršos drošības pasākumus. Birojā ir uzlikta zīme, ka maskas nav obligātas, jo telpas nodrošina iespēju ieturēt distanci, tomēr k ienākt drīkst tikai pa vienai personu grupai, tas ir, no vienas saimniecības. Un tiek pierakstīti dati par atnācējiem, lai varētu tos atrast, ja, nu, kas.

Mans viedoklis ir tāds, ka DE ir ļoti labi meistarojusi visu šo situāciju. Karantīna tiek uzlikta tagad tikai pavisam lokāli, tur, kur ir reāli infekcijas perēkļi. Viss pārējais darbojas, ievērojot drošības noteikumus un pierakstot klientu datus. Nu, un daļa joprojām notiek online, piemēram, Universitāšu lekcijas.

Varu godīgi pateikt, ka tad, kad ieraudzīju atsevišķas Līgo svēktu svinētāju kopbildes, kurās 40 - 50 cilvēku saspiedušies cieši viens pie otra fotogrāfējās, bija skaidrs, ka LV infekciju skaits sāks atkal pieaugt tāpat, kā tas ir noticis citās valstīs, kurās ierobežojumi bij atcelti pavisam, jo inficēto skaits bija nokrities līdz nullei.

Lielākā problēma ar šo vīrusu ir tā, ka ir daudzi, kuri izslimo bez simptomiem, bet ir potenciālie riska grupu cilvķeu apdraudētāji.

Esmu arī pilnībā informēta par dažādām sazvērestības teorijām dažādās pasaules malās. Kādu laiku pat gandrīz noticēju vienai no tām. Bet DE ar savu rīcību un darbiem ir pierādījusi to, ka tās ir tikai teorijas. Līdz ar to, uzskatu, ka ir ļoti bezatbildīgi apdraudēt sevi un citus, neievērojot tos patiešām nedaudzos un ļoti viegli izpildāmos piesardzības pasākumus.

Vīruss ir jauns un neizzināts. Ja tas būtu uzradies pirms piecdesmit gadiem, beigto būtu daudz vairāk. Mūsdienu medicīna pilnīgi noteikti būtu arī Spāņu gripas laikā daudz vairāk cilvēku izvilkusi, jo toreiz pat antibiotiku, kas palīdzētu izarstēt gripas radītās komplikācijas, vēl nebija.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   13.07.2020 22:19

manas domas dalās, no vienas puses briesmīgs vīruss, lipīgs.
bet no otras puses, reāli katru gadu no gripas nomirst 3-4 x vairāk ļaužu nekā pašlaik. Un tie atvainojiet, maitas, negribu pat citādāk saukt, kas slimo ar gripu vai ARS vazājas pa bodēm, pa transportu utt. ar iesnām, klepu, krekšķinot, spļaudoties, aplipina citus nemaz ne savādāk kā pašlaik un pēc tam ar elpas trūkumiem, pneimonijām un ttml. vēl pamanās nomirt..
Un pašlaik liekas, ka tas kļūst par biznesu.
Pa manam, jāļauj izslimot, kam paveiksies, kam nē, tieši tāpat kā ar visām gripām.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   13.07.2020 23:17

marfa -> Diemžēl, statistika rāda nedaudz citādākus ciparus.

2017./2018. gada gripas vilnis bija smagākais pēdējos 30 gados DE, kā rezultātā kopsummā nomira 25100 cilvēku, un tas, neievērojot pilnīgi nekādus piesardzības pasākumus. Gripas sezonas laikā nav karantīnu, bērni turpina apmeklēt bērnudārzus un skolas, cilvēki puņķaini un klepaini iet uz darbu. Roku higiēna jebkurā gadījumā lielajam vairumam vienmēr ir bijusi ļoti švaka, kur, nu, vēl klepošanas elkoņa locītavā ievērošana.

No Covid-19 aktuāli četru mēnešu laikā DE ir nomiruši 9064 cilvēki, neskatoties uz to, ka ir bijusi gandrīz trīs mēnešus ilgs karantīnas stāvoklis, kad bērni nav apmeklējuši skolas un bērnudārzus, pieaugušie lielākoties ir strādājuši attālināti, restorāni, kinoteātri ir bijuši ciet, nav notikuši pilnīgi nekādi publiski pasākumu ar lielu cilvēku pulcēšanos, ir tikušas ievērotas 1,5 m distances, un nav bijusi atļauta pulcēšanās uz ielas vairāk par divām personām ne no vienas un tās pašas saimniecības, turklāt, visur ir roku dezifekcijas aparāti, un cilvēki somiņās staipa līdzi pulverizatorus ar 90% spirtu un citiem dezinfekcijas līdzekļiem un mazgā rokas kā traki.

Manuprāt, palūkojoties uz šādu salīdzinājumu, ievērot tos nedaudzos pavisam vienkāršos piesardzības pasākumus galīgi vairs nav grūti. :)

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   14.07.2020 13:33

Es salīdzināju aptuvenos LV datus.
PIesardzība nekad nav bijusi par lieku. Visos laikos.
Vismaz tagad rokas patiešām mazgā biežāk un pamatīgāk, cik esmu manījusi.
Lai gan reizēm brīnos, ka cilvēki ar augstāko izglītību ( darbā redzu, bet par intelektu nemāku spriest) pēc WC apmeklēšanas nemazgā rokas.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Melns
Datums:   16.07.2020 21:33

Lai vai kā, bet vara šo bardaku nepalaidīs garām, neizmantojusi. Ir jūtubē vienas Krievijas augstskolas rektores intervija, kurā viņa saka, ka mēs tiekot pieradināti neiziet no mājām. Par izglītību jau tā kā skaidrs. Nupat viena no LV augstskolām (RSU laikam) paziņojusi, ka septembrī (nez, kāpēc?) mācības atsāks attālināti. Domu, cerams, sapratāt? Cik skolotāju vietu kļūs liekas un kāda budžeta ekonomija no tā? Tālāk sakabē ar mākslīgo intelektu tikšot nodrošināta lietu iztiesāšana no mājām. Kaudze juristu - atkal kļūst lieki. Trešais, - tirdzniecība. No aprites tiek izslēgti visi (vai lielākā daļa starpnieku) un vajadzīgo preci, pateicoties nostādītai loģistikai, jūs saņemat mājas tieši no ražotāja. Vienīgais pozitīvais, ka tas pats attieksies uz ierēdņiem. Visas lietas ar valsti tikšot kārtotas virtuāli. Arī šeit liela daļa strādājošo kļūs lieki.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   18.07.2020 00:33

Melns -> Šobrīd, tīri reālistiski skatoties uz lietām, es šādas tendences neieraugu. Vismaz, ne tur, kur es dzīvoju. Viss palēnām atgriežas atpakaļ pie normalitātes. Kā pasūtīju lielāko daļu lietu internetā pirms tam, tā turpinu to darīt. Pandēmija to neizmainīja. Ja, nu, vienīgi dažas sadzīves preces esmu atradusi internetā vairumtirdzniecībā lētāk, nekā ir veikalos. Pārtika joprojām tiek pirkta veikalos vai pie vietējiem zemniekiem.

Skolas palēnām maijā un jūnijā tika sākts vērt vaļā. Tagad kopš jūnija beigām ir brīvlaiks, bet augustā tiek plānots pakāpeniski turpināt atgriešanos pie normālas mācību dienas.
Bērnudārzi arī atkal darbojas.
Veikali visi arī darbojas. Restorāni arī atkal darbojas.
Viss, protams, ievērojot tos dažus nedaudzos piesardzīvas pasākumus, ko augstāk minēju.
Pat kino ir iespējams apmeklēt, tajā skatoties visādas vecas labas filmas, kamēr kino industrija beidzot sāks rādīt jaunās. Kinoteātros gan tiek ievērotas distances, ne katrs krēsls tiek aizņemts, tomēr tie darbojas.

Tas, ka daudzas lietas tagad labāk funkcionē online, manuprāt, ir labi, jo uzskatu, ka daudzas konferences tiešām var rīkot tādā veidā, netērējot laiku un degvielu (ņemsim vērā dabas piesārņojumu, ko tas rada).

Meita ir apmierināta ar savām online lekcijām, jo tās tiek arī ierakstītas, un pēcāk var vēlreiz noskatīties, iepauzējot, lai veiktu pierakstus. Praktiskās nodarbības gan nav forši skatīties online, bet tiek cerēts, ka tas nākamajā semestrī mainīsies.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   18.07.2020 00:38

marfa -> Fakts! Tagad cilvēki beidzot zina, kā pareizi mazgāt rokas! :D Nekad neesmu sapratusi tos, kas apgalvo, ka pēc mazajām darīšanām rokas nevajagot mazgāt.

Es zinu, ka LV statistika izskatās stipri citādāka, nekā daudzviet citur. Mēs esam daudz spriedelējuši par to, kādēļ, iespējams, ir tik ļoti lielas atšķirības dažādās valstīs. Esam dažādas, diezgan loģiskas teorijas izvirzījuši priekšplānā, kam patiešām nav vairs nekāda sakara ar sazvērestības teorijām, kas joprojām daudzviet kursē.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Melns
Datums:   18.07.2020 12:48

Ir dzirdēta informācija, ka no 1. septembra skolas darbu atsākšot tā, ka līdz 5. klasei nodarbības notikšot klātienē, bet pārējie turpināšot attālināti. Pēc pusotra mēneša redzēsim, tomēr, ja variants būs tāds, kā es te rakstu, tad es neredzu pamatojumu, kāpēc nemācās klātienē visi?

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   20.07.2020 15:54

Melns -> Tas ir tādēļ, ka, jo lielāki bērni, jo lielāka ir viņu spēja patstāvīgi mācīties un sevi nodarbināt. Mazajiem daudz vairāk vajag palīdzību un norādes.
Turklāt, kādam mazos mājās ir arī jāpieskata un jāpabaro.

Tādēļ, lai vecāki varētu atgriezties darbā vai arī produktīvāk strādāt attālināti, arī bērnudārzi tika palēnām atvērti, un mazās klases jau no maija vidus, jūnija sākuma DE atsāka mācības klātienē, gan sākumā ar ļoti striktiem piesardzības pasākumiem un tikai reizi nedēļā, bet tad divas nedēļas pirms brīvlaika jau pilnās klasēs, bet ar dalītu laiku starpbrīžiem.

Reāli ir tā, ka šī pandēmija var ievilkties vēl kādu gadu, pusotru. Līdz ar to, cilvēkiem ir jāmācās piemēroties šai jaunajai "normalitātei".

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mazepa
Datums:   21.07.2020 12:30

COVID 19, jo tālāk, jo vairāk atgādina gripu...nu, nekas patīkams, bet veseli cilvēki viegli tiek galā, bet riska grupas var nomirt...nu, bet riska grupas var nomirt arī tāpēc, ka ir risks...mums Latvijā patreiz slimnīcā ir 2 pacienti...taču ažiotāža joprojām tāda, ka nāk mēris...pie varas esošie šo situāciju izmanto savās interesēs....nu, nāks rudens un ziema, tad viss pa jaunam...kā jau pie gripas...un cik atceros, tad gripai laikam bija kādi 4-5 varianti un attiecīgi dažādas vakcīnas - svarīgi bija uzminēt, kura gripa nāks....korona arī mutējot

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Melns
Datums:   21.07.2020 17:44

Man ir sajūta, ka šis covid = 21. gs. sākuma lielākā vispasaules afēra un nekas vairāk. Kā ozona caurums, putnu gripa, encefalopātija, tikai vēriens plašāks. Muļķu ķeršana.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mazepa
Datums:   22.07.2020 11:59

Melns, tā ir slimība, kurai nav vakcīnas un zāļu, bet citādi tā ir parasta slimība un uztaisītā ažiotāža, protams, ir kaut kādas intereses...nu, visdažādākās intereses....ja nerunā par farmācijas lobiju, tad arī zaļajiem ir prieks, ka lidmašīnas nelido ...

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mā
Datums:   22.07.2020 16:15

Melns -> Visas pasaules valstu vadošie zinātnieki un virusologi apvienojušies vienā kopīgā psihoterorā pret sabiedrību? Man nešķiet ticami. :)

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Titi
Datums:   22.07.2020 20:12

Vadošo zinātnieku grupā ir vēl vairāki zinātnieki un tehniskais personāls. Būtu sarežģīti visās valstīs visās laboratorijās nodrošināt afēristus.
Pie uzkrītošām manipulācijām būtu informācijas noplūde.
Ietekmēt daļēji var ar grantiem, bet ne jau visas grupas.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Titi
Datums:   22.07.2020 20:20

Ar gripu esam spiesti sadzīvot - ko citu darīt. Uzzināju gan par
jaunu cilvēku ap 30, kurš miris no gripas, bet viņam bijis vismaz diabēts un vēl kaut kādas kaites. Hroniskajiem slimniekiem jau jāzin, ka jāuzmanās.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Melns
Datums:   24.07.2020 22:55

Melns -> Visas pasaules valstu vadošie zinātnieki un virusologi apvienojušies vienā kopīgā psihoterorā pret sabiedrību? Man nešķiet ticami. :)
=======================
Un? Par ozona caurumu arī nebrēca visi "speciālisti" vienotā korī? Un kas beigās izrādījās?

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Titi
Datums:   25.07.2020 14:41

Ozona caurumu pētnieku ir daudz reižu mazāk nekā virusologu un mikrobiologu - tie ir praktiski visās valstīs, slimnīcās, pārtikas, medicīnas u.c. uzņēmumos. Ar ozonu taisīt afēras vienkāršāk:D, ja tā vispār bija afēra - ne jau tikai ozona cauruma pētnieki tur iesaistīti, bet visādi klimatologi un nez kas vēl, jāpēta arī vēsturiskie apstākļi. Vienkāršs pētnieks tik konstatē - palielinās/samazinās.
Melns - Laikam nav bijis sakara ar zinātni, secinājumus no faktiem jāizdara ļoti uzmanīgi, interpretējot gadās kļūdas. Vēsturiskas kļūdas nereti labo pēc gadiem. Pati par ozona caurumiem neko daudz nezinu.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mazepa
Datums:   15.03.2021 12:40

nu, ka ar vakcināciju? ...mani vēl neaicina...vecākā meita, kura ir mediķe, vakcinēta ar Pfizer un viss ok ! :)

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   19.03.2021 20:59

1.poti saņēmu janvāra vidū pfizer, dienu pirms otrās potes, visiem darbā jātaisa tests bija, man +, tad uz DNL14 dienas, otro saņēmu 2.03. - it kā viss ok, tikai sajūta, ka elkoņu locītavās pie noteiktām kustībām tā kā mazliet sāpīgas kustības, vairāk nekas.
Mātei pirms 3-4 nedēļām ģ.ā. uzsauca Astru- nekas, pat Temp. nepaaugstinājās.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: laikam nepievienohjāskoments
Datums:   25.03.2021 20:30

Un varēji izvēlētoes, kādu vakcīnu?

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   29.03.2021 22:36

es nevarēju, tad bija tikai Pfizer.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mm
Datums:   01.04.2021 20:08

Kā tagad jūties, viss diskomfortrtds pārgājis?

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   02.04.2021 21:40

pamazām pāriet, paldies par apvaicāšanos.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: marfa
Datums:   12.05.2021 22:01

vakar uztaisīju antivielu testu- briesmīgi daudz, 2000 vienības.
tad jau vakcīna labi iedarbojas.

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: mazepa
Datums:   30.06.2021 15:06

Vakcinējos ar "moderna", izdrukāju sertifikātu...bērni un mazbērni Latvijā arī jau vakcinēti..gandrīz jau "Full house" pokera terminoloģijā, tikai meitai UKijā ir pirmais pfizer, bet otrais pēc 3 mēnešiem...britiem tāda tā vakcinācijas shēma..

 Re: ko tālāk ar COVD 19?
Autors: Kundalini
Datums:   03.07.2021 23:09

Kā šodien VIDEO Modinātājs teica Ivo Puriņš - notiekošais sen vairs nav cīņa pret epidēmiju, bet pavisam kas cits
nu jau pat muļķi sāk to redzē, saprast...

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *