Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Lasīju, redzēju, dzirdēju Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Niklass Nats o Dāgs "1793"
Autors: mazepa
Datums:   10.09.2020 12:27

Niklass Nats o Dāgs "1793".
Zviedru vēsturisks detektīvs, latviski izdevusi "Zvaigzne ABC" 2020.gadā.
Apraksts

Stokholma, 1793. gads. Zviedrijas karalis Gustavs III ir miris, kara gadi ir iztukšojuši valsts kasi, un karalisti pārvalda savtīgu nolūku vadīta elite, kas iedzīvotājus ir pametusi likteņa varā. Ielās valda neapmierinātība, neuzticība un bailes.

Kad kārtībnieks Mikels Kardells no ezera izvelk baismīgi sakropļotu līķi, noziegumu izmeklēt tiek lūgts Sesilam Vingem, kurš jau iepriekš ir izpalīdzējis Stokholmas policijas pārvaldei. Vinge aicina talkā Kardellu, un abi tiek ierauti brutālā pasaulē, kur valda zagļi un ielaspuikas, algotņi un madāmas. Vingem atvēlētais laiks ir īss, turklāt tuvojas ziema, kurai ir lemts kļūt par smagāko, kāda Stokholmā ir piedzīvota pēdējās desmitgades laikā.

Niklass Nats o Dāgs, žurnālists un rakstnieks, ir senas dižciltīgas zviedru ģimenes pēctecis. Viņa senči ir vainojami dumpinieka Engelbrekta slepkavībā 1436. gadā, komandēja armiju 1520. gadā, kad Stokholma tika atdota dāņiem, un bija spiesti bēgt no valsts 1810. gadā, jo bija pieprasījuši Kārļa XIV Juhana atteikšanos no troņa. Rakstnieka uzvārds nozīmē “Nakts un Diena”, un tas ir cēlies no ģimenes ģerboņa, ko veido horizontāli zelta un zilas krāsas laukumi.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.
p.s.
Romāna jaukums, manuprāt, ir tajā, ka tad -1793.gadā nebija ne mobilo sakaru, ne novērošanas kameru, pat pirkstu nospiedumi bija sveši.
Viss notiek skarbi un tā arī aprakstīts.

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: mm
Datums:   10.09.2020 19:24

Būs jāizlasa! Kā tev šķita, vai kvalitatīvi iztulkots?

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: mazepa
Datums:   10.09.2020 21:51

jā, tulkojums labs....arī uzrakstīts izcili, tik labi, ka nemaz negribas nokļūt dzīvot tajos laikos Zviedrijā:)))...ne mazākā vēsturiskā romantisma

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: Titi
Datums:   11.09.2020 16:16

Ui, ka atmosfēra nav tikpat briesmīga kā "Svešzemniecē" seriālā pēc Diānas Gabaldonas romāniem, nemaz negribējās nokļūt ap to laiku (18.gs.) Skotijā, kaut romantisms tur skaitījās pievilkts.
Palika šausmīgi no 18.gadsimta.

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: nu
Datums:   23.09.2020 18:15

Nu lūk, Jūsu iedvesmota, pierakstījos uz to rindā bibliotēkā. Mazliet gan bail lasīt, jo izlasīju vērtējumu, ka uz šī romāna fona Mario Puzo Krusttēvs ir vien apskurbuša klaidoņa šļupsti..

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: nu
Datums:   25.09.2020 18:48

Nu Mazepa, pēc tava ieteikuma izlasīju .... izcili uzrakstīts, un atrauties grūti, tomēr grāmata ir šaušalīga...sava veida tīksmināšanās par perversu ļaunumu.....Kāds, tavuprāt, bija autora mērķis, to uzrakstot, jo nevarētu jau būt, ka 18 .gadsimtā nebija neviena gaismas stariņa, kaut kā pozitīva līdzsvarā... Vispār, grāmata domāta cilvēkiem ar stipriem nerviem...

 Re: Niklass Nats o Dāgs
Autors: mazepa
Datums:   28.09.2020 09:09

jā, šaušalīga pasaule...vai nav paradoks, ka toreiz 18.gadsimtā liela daļa literatūras bija tāda pasalda, bet dzīve šaušalīga?
Bet 21.gadsimtā otrādi?
Varbūt tas ir publikas pieprasījums? ...cilvēkiem gribas lasīt to, kas viņiem nav?...tagad vidusmēra zviedru publika savā dzīvē nesaskaras ar to, kas aprakstīts "1793"...

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *