Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Dzīvnieki Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Dzīvnieki
 kaķim caureja
Autors: rafa
Datums:   01.10.2007 09:07

mūsu aprūpē ir nonācis kaķis,kurš ir ļoti novājējis,ilgstoši bijis badā...viņš pie mums ir 10 dienas.

pie veta jau bijām 2x,zāles sadeva,sašpricēja....vets teica,ka viss būs labi. kaķim dodam tikai speciālo barību,novājinātiem dzīvniekiem. bet. jau otro dienu kaķim šausmīga caureja.....kad bijām pie veta,iedeva tādu rozā šķidrumu,lai vēdera izeja normāla. tagad tas šķidrums beidzies un kaķim caureja....vets teica,ka to rozā šķidrumu daudz nevar dot.

nu ko lai izdomā? ko varētu viņam tādu iedot ēst,lai caureja mazinātos? rīsi tiek doti.

pie veta netieku,nav transporta un jāved pāri visai Rīgai. ar tādu caureju sab.transportu nevar izmantot. zvanīšu uz klīniku,jautāšu,bet varbūt kādam ir kāds labs ieteikums?

ja nekas nemainīsies....būs jāved pie veta,bet labākā gadījumā tikai rīt :(

 Re: kaķim caureja
Autors: Maa*
Datums:   01.10.2007 09:35

Man dziivee kakjukiem 2 reizes bijusi piemetusies taada liga.Vetaaarsts ieteica ogli ,kaa arii paarmainjus smektu.Peedeejaa reizee tikaam galaa ar saviem speekiem.Man bija no Krievijas atvests ftalazols.Iedevu 3-4reizes ceturto daljinju.Un viss bija kaartiibaa,kaa ar roku atnjemts.Fakts gan taads,ka sjis medikaments retam cilveekam vareetu buut maajaas,jo Latvija to vairs neiepeerk.Varbuut tomeer?Bet veel labaak pakonsulteejies telefoniski ar kaadu kliiniku.

 Re: kaķim caureja
Autors: Cinsh
Datums:   01.10.2007 10:20

Man principā vairāk par suņiem zināms, bet varbūt noder arī kaķim.
Aktīvā ogle lielu ļaunumu kaķim taču nevarētu nodarīt, vai ne? Esmu devusi kucēnam, ļoti palīdz.

Tāpat vetaptiekās un klīnikās ir pulveris (liofilizētas zarnu baktērijas), ko esmu devusi ne tikai sunim, bet arī kaķim.


 Re: kaķim caureja
Autors: dragonfly
Datums:   01.10.2007 10:33

Rafa, Terionu sazvanīji? Ja nu kas, tad varbūt vismaz vakarā var sarunāt, ka aizbraucam?

 Re:dragonfly
Autors: rafa
Datums:   01.10.2007 10:39

sazvanīju..... nu ko viņi saka.... lai dod rīsus,smektu....neko vairāk nepateica. varētu būt,ka no tā prettārpu un pretblusu šķidruma viņam caureja... nezinu....ja nu vakarā var mūs izvizināt,bet tad tikai pēc kādiem pl.19

ja,kas uzzvanīšu

 Re: rafa
Autors: kaķene, skumja
Datums:   01.10.2007 10:47

Nu nelaime tā ka nav skaidrs kāpēc ir caureja. BET - ja visi striķi trūkst - tad 1/4 daļu no imodiuma kapsulas , lai apturētu organisma atūdeņošanos. To gan man neļauj darīt pat mans vets, bet vairums kaķinieku - ja tas ir no pārtikas saindēšanas (ticamākajā variantā)- tā dara. labāk apturēt caureju - nevis pilnībā atūdeņot kaķi.
Ja nu kas - tad 0,1 cerukāla un 0,1 nošpas ciskā - noņem spazmas un nomierina. ja nošpa nav šķidrā - 1/4 tb dibenā- zarnu gļotāda ļoti labi uzsūc. un ja noturas kaut 10 min , jau būs efekts. tad var iebāzt vēl vienreiz. Pirksta galu tikai ar eļļu sasmērē.
dzert dod rehidronu - ar šprici pa muti iekša un lai nestirinās...
Man tik nav skaidrs vecums, jo še es aprakstīju apjomus uz 6-8 mēneši vecu kaķēnu...

 Re: kaķim caureja
Autors: Maigā
Datums:   01.10.2007 11:08

Labāk būtu sazvanīt kaķa ārstu vai nogādāt pie cita pieejama ārsta.
It kā jau ogli vai smektu var mazliet iedot, bet labāk to būtu uzprasīt ārstējošam ārstam.
Var linsēklu gļotas (aptiekā var dabūt) - tās saudzīgi iedarbojas uz zarnu gļotādu, to pašu rīsu novārījumu.
Taču, ja caureja ir ilga, tad varbūt pat kaķis jāliek pie sistēmas.

 Re: kaķim caureja
Autors: Maigā
Datums:   01.10.2007 11:42

Nav jau zināms caurejas iemesls.
Rehidrīns būtu gandrīz visos gadījumos labs, bet sastāvā ir arī glikoze. parasti tā ļoti der, bet ja nu šoreiz glikoze nav vēlama. Dzirdīt pie caurejas var arī ar vieglu sālsūdeni - 3,5- 4g sāls (1/3-1/2 tējkarote) uz 1 litru vārīta ūdens.
Imodium tiešām tikai ekstremālos apstākļos būtu dodams.
Cerukāls vispār dodams , ja ir vemšana, slikta dūša. Nezinu, vai šoreis jēga. Cerukāls veicina barības pāreju no kuņga uz zarnām.
Nošpa, ja spazmas, labāk gan to uzprasīt ārstam - vai dot nošpu.
Ja kaķis tā kā "dzenās", t.i. grib kakāt visu laiku, tad būtu jēga. Pieaugušam 1/8-1/4 (lielam) cilvēka devas.

 Re: kaķim caureja
Autors: Maigā
Datums:   01.10.2007 13:16

Gan jau, ka var to rehidronu , vismaz uzturēs kaķi pie dzīvības līdz ārsta apmeklējumam, ja patiešām ir "šausmīga" caureja, nav jau aizdomas uz diabētu.

 Re: kaķim caureja
Autors: rafa
Datums:   02.10.2007 09:45

bijām vakar vakarā pie veta. sadeva zāles. teica,ka ļoti jau nu vājš tas mincis.

tagad dodam vārītu vistas fileju (smaržai) kopā ar rīsiem un rīsu tumi. un tāpat liellopa gaļu. viņš labprāt ēd pat "plikus" rīsus. pareizāk būtu teikt - rij. dodam mazām porcijām,ik pa 4 stundām. redzēs kā būs.... ļoti ceru,ka varēs kaķīti atbarot.

 Re: kaķim caureja
Autors:  dingo
Datums:   02.10.2007 10:35

:(
Lai mincim veicas!!!!!!!!!!

 Re: kaķim caureja
Autors: irīna
Datums:   26.11.2015 10:13

Ja kaķim ir caureja,sākumā jāiedod "Smecta" un auzu tume."DinoZoo" un vetaptiekās var nopirkt "Prescription Diet" barību,kas paredzēta gremošanas sistēmai,jauciet to ar vārītiem rīsiem.Ja nākamajā dienā nepaliek labāk,tad vetaptiekā var nopirkt "Eudosorld" tableti caurejai.Kaķēnam šo tableti vajag sadalīt 5daļās un trīs reizes dienā dot,jau pēc trešās reizes caureja pazuda.
Ja kaķis ir mājas,tad nedomāju,ka jābūt kam nopietnam,ja āras,tad kaķim varbūt ir parazīti,kko saedies vai vīruss,ko var redzēt uz mēles-parādās čūlas.Neļaujiet kaķim atūdeņoties,viņš zaudē glikozi un citas vajadzīgās vielas,kas novedīs pie vārguma un galu galā pie nāves

 Re: kaķim caureja
Autors: Daina
Datums:   15.03.2018 10:49

Tēma ļoti sena,bet varbūt, kāds lasa...
paņēmu no patversmes kaķi (14 gadi, ex tēviņš) pirms mēneša un visu šo laiku viņam ir šķidra vēdera izeja. Viņam tas netraucē- dzer un ēd ka nemetas. Vemšana nav. Dzer ūdeni normāli. Protams attārpoju papildus, kolīdz atvedu mājās. Pirmās 2 nedēļas ārstēju mājās ar vārīto vistas fileju un aktīvo ogli un smecta. Nekādas izmaiņas. Kaķis jūtas brīnišškigi. Bijām pie veta, ārstēja zarnu vīrusu, jo patversmē deva kaķi,kas ir vesels un nekādu caureju nebija. Tātad secināja, ka virusi ir ienākot manās mājās. Tipa uz stresa pamata aktivizējās visi,kas viņam bija. Špricēja antibiotikas un vēdera izeja palika maaaaazlietiņ biezāka. Antibiotiku kursa laikā devu arī vārītu vistas fileju un i/d veterināro barību un gremošanas fermentus, un vitamīnus (vēnā kopā ar sistēmu). No reactions!
Vets ieteica barot ar i/d (gremošanas traucējumiem paredzēto) barību un protams ka gremošanas fermentus. Nav izmaiņu. Iedevu to pašu i/d konservu veidā (Hils) un vēdera izeja kļuva vēl šķidrāka. Wtf? Tiešām atvedot no patversmes kaķi mājās viņam piemetās hroniska šķidra vēdera izeja no stresa? Neticu. Zvanot uz patversmi, viņi joprojām apgalvo,ka tas ir no stresa un barības maiņas.
Asinsanalīzes pēc visas ārstēšanās neuztaisīju, jo ārstēšanas budžets jau tā ir pāri saprāta robežai priekš "vesela kaķa"(kā apgalvo patversmē). Asinsanalīzes ir plānā, bet vēl 3 nedēļas līdz algai...
Googli pārraku un netieku gudra, ko tādu kaķis saķēris pārkāpjot manas mājas slieksni :( Patversmē ēdis sauso barību (zobu viņam nav).
Kādas idejas, kur problēma? Pārkāpjot mājas slieksni zarnas nobeidzās un gremošanas sistēma atteicās strādāt?

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *