Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gilroy
Datums:   10.04.2010 21:24

Tā, nu man jāmeklē pieredzējušu kaķinieku padoms. Manai kaķenītei ir katastrofāli aknu rādītāji. (Neesmu specs, bet nu teiksim max pieļaujamo 80 vienību vietā 640 kaut kādi).

Kaķenīte ir jauna, pusotrs gads varbūt, sterilizēta, un līdz šim bija laba veselība.

Tā nu tas nabaga zvērs tagad saņem medikamentus un cer uz veseļošanos. Piedevām bija baiss sastrēgums kuņģī, tapēc kuņģi nācās griezt un tīrīt - tur bija visādas šausmiņas.

Kāda jums ir bijusi pieredze līdzīgos gadījumos - galvenais uztraukums tagad ir aknas. Ko un kā darījāt, un kādi bija rezultāti.

Var te, var uz e-mailu.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Ruta A.
Datums:   11.04.2010 09:21

Kas kaķenītei bija kuņģī? Audzējs vai ko tur darīja ar to kuņģi?Ja jau bija iekaisums kuņģī, tad arī asins analīze vispār droši vien bija slikta.Jāskatās, kāda diagnoze ir, jo tā diezgan neskaidri ir uzrakstīts, kas un kā bija ar kaķīti.
Veselību kaķenītei!

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gilroy
Datums:   11.04.2010 12:19

Tur jau tā melaime, ka skaidrības nav. Audzējs nav, tas nu skaidrs.

Bija sastrēgums kuņģī, kur visādas neēdamas lietas, ieskaitot svaigu ķiploku - nu kurš kaķis skaidrā prātā ēdīs svaigu ķiploku? Kuņģi atgrieza un iztīrīja, bija reizes 3 lielāks, kā vajadzētu, piedzīts pilns un nestrādāja.

Pēc analīzēm - varētu būt saindējusies, tikai ar ko? Pārējie kaķi visi veseli. Ja būtu kam indīgam tikuši klāt, arī pārējie, vismaz vēl kāds, izrādītu slimības pazīmes.

Tāpēc par saslimšanas iemesliem skaidrības nav.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Ruta A.
Datums:   11.04.2010 13:42

Ja kaķis iet ārā, un ņemot vērā, ka cilvēkos tik daudz ļaunuma pret dzīvniekiem, varbūt kāds kaut ko iebarojis minkam?Tā nevar būt? Manas kaķes arī pa āru šiverējās, jo laiks tagad silts, bet apkārtējiem kaimiņiem pašiem kāds dzīvnieks ir, tāpēc neaiztiek mūsu kaķus.
Jā, grūti pateikt, bet kaut ko ieēdis ne to minka ir.Vai tagad jau ir labāk?

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: CF
Datums:   11.04.2010 22:14

Gilroy, bet vai tas veselais ķiploks nevar būt pie vainas kaķīša akniņām un izpausties kā saindēšanās?

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gilroy
Datums:   11.04.2010 22:19

Pagaidām šķiet, ka dzīvos. Šovakar salaidām zāles, sistēmu, rīt riskēsim jau ne tikai buljonu, bet biku arī konserviņus iedot. Bet nu vēl grūti ko teikt.

Par to indi - cilvēku taisītā - praktiski neiespējami. Mēs tak pamatīgos laukos, tuvumā māju nav, un kaķenīte nekur prom nevazājās. Visiem kaimiņiem tādi un šādi zvēri, žurku (vai citu) indi apkārt nemētā. Tā kā pat labi gribot, 3 km rādiusā noteikti nekā tāda nav.

Atliek meklēt kādu dabisku izskaidrojumu. Kāds krupis? Arī ķiploks kā tāds arī kaķim toksisks, tikai mani moca jautājums - kāpēc kaķis apēdis ķiploku? Vai ķiploks ir cēlonis vai sekas? (Tipa, kaķim kļuvis slikti no kādas citas indes, un kaut kādu iemeslu dēļ uzkodis ķiploku).

Domāju tā un šitā, un neredzu izskaidrojumu. Tāpēc jau ienācu te prasīt par citu pieredzi, kam ir bijuši kaķi ar aknu problēmām. Bet laikam nevienam nekas tāds nav bijis. Dīvaini.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: CF
Datums:   11.04.2010 22:53

Gilroy , vai Tu neesi arī draugiem.lv , turir sadaļa kaķi un daudzi šejienes kaķinieki uzturās šinī sadaļā! Bija arī par tēmu slimas aknas kaķītim , ja esi ieskaties vai pavaicābūs atbildes
Ja neesi varu tavu tēmu ielikt un atbildes pārsūtīt tev šeit!

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gildoy
Datums:   11.04.2010 23:33

Ja godīgi, no draugiem vispār izvairos - tās domubiedru grupas reizēm ir krietni bēdīgāks variants kā te pilnmēness dienās :)

Bet jā, ja kādam ir pieredze, cīnoties ar aknām, labprāt uzzinātu - man šāds gadījums pirmo reizi, un mani tracina tas, ka nevaru atrast iemeslus.

Turklāt iemesls jāatrod - stallī ir vēl 3 kaķi, un ja visus mežonīšus šitāda nelaime piemeklēs, man būs bankrots.

Nemaz nerunājot, ka māja nav bezizmēra - man otrajā stāvā, kur klusi un mierīgi, ir tikai 3 telpas - virtuvē peļu klijāns ar lauzto spārnu un viņa "barības bāze" - 4 būri ar sīkajiem grauzējiem, vienā istabā cilvēku plānprātības upuris - zaķis, kuru pērnvasar bērni bija atstiepuši mājās un iespundējuši skapī, tad viņš aizceļoja uz Rīgu un tagad atgriezies atpakaļ lauku vidē ar cerību, ka varbūt atradīsim risinājumu. Un otrā istabā slimā kaķenīte. (visi pārējie - veselie- dzīvojas pa pirmo stāvu). Tā kā mani sāk uztraukt brīvu vietu un izolācijas iespējas sastrēguma gadījumā.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: nince
Datums:   12.04.2010 01:05

Uzreiz pasaku, ka neesmu mediķis, tāpēc var mani neņemt galvā.
Es tikai domāju (pēc netā atrastā teikuma, ka "ķiploki kairina gremošanas traktu, aknas, nieres") - ja jau tas ķiploks bija kunģī, tad arī aknām tika pamatīga trieciendeva un, tā kā ķioloks nav kaķa pamatbarība, organisms sāka pretoties. Un kas savāc visus draņķus, kas ir kaitīgi? Pareizi - aknas.
Nu lūk. Un varbūt ir vērts uztaisīt atkārtotas analīzes pēc laika?
Man uz čuju liekas, ka aknas ir sekas, bet cēlonis kuņģī vai aizkuņģa dziedzerī.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Cinsh
Datums:   12.04.2010 08:48

Es iepriekš neizteicu savas domas, jo man šķiet, Kaķene, varētu būt kompetenta. Man ir pieredze tikai ar suņu aknām.
Viens ķiploks diez vai var būt pie vainas. Tas rādītājs ir pārāk liels un, iespējams, liecina par ieilgušu vainu. Man ķiploki stāv kaķiem pie deguna, bet šie neaiztiek. Varbūt kaķis - dumiķītis?
Varētu padomāt, ja uzrakstītu konkrētus rādītājus, kuri enzīmi ir par augstu.

Man te saits bija noglabāts, varbūt paskati
http://www.lbah.com/liver.htm
Bija arī kaķu asins analīzes, norma, un iespējamie cēloņi paaugstinātiem rādītājiem, bet nupat apskatījos, tagad tajā saitā vairs to nav, katrs grib pelnīt ar pacientiem.

Par suņiem zinātu ieteikumus, bet vai kaķim tās pašas zāles var dot, gan nezinu. Ko saka vets?

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Kaķene
Datums:   12.04.2010 11:28

Kaķene nosūtīja rakstveida atbildi uz meilu. :)
Bet varu atkārtot arī šeit. Labākā AKNU stute ir KARSILS. to iesaku turēt mājās visiem. Tas ir dabisks preparāts- kas nav mazsvarīgi. KArsilu kaķiem bāž mutē neprasot ko viņi par to domās - pa 1/2 tb vismaz 2x dienā, bet akūtos gadījumos var arī vairak. tur ir vielas kas palīdz aknām strādāt - kas visos šajos gadījumos ir PAC svarīgākais, lai organisms lēnam atindējas.
Tad kad slimnieks sāk ēst - svarīgi ir iebarot ķirbi un LOOTI vieglu barību. Vārīta vista (jaunlops) kopa ar ķirbi ir labi - ja var piespiest ēst. :( Zinu , ka tā ir problēma , jo tai pat laikā nedrīkst atļaut badoties. ehhh. Ko lai saka - turies Gilroy.

Un ja kas - domāju, ka ķiploks tomēr ir sekas sliktas pašsajūtas regulēšanas mēģinājumam no kaķenes pašas puses. varbūt tārpi (?) varbūt cits sastrēgums kuņģī , ko kaķene mēģināja labot ar viņai pieejamiem līdzekļiem. tad viņi ēd visādas ļoti dīvainas lietas , lai vemtu.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: witchy
Datums:   12.04.2010 13:56

Kaķene - to ķirbi vienkārši zaļu sarīvēt, vai vārīt kopā ar vistu ?

Gilroy - jūtu līdzi, manējai izrādās tā pati vaina :((
Nu jau labu laiku grauza visu, kas nekustas - palagus, kurpju šņores, zeķes u.t.t., un es domāju, ka tas vienkārši tāds niķis.
Tad kādu laiku atpakaļ sāka ēst aizvien mazāk, līdz beigās gandrīz vairs nemaz. Sākumā norakstīju to uz pavasari - zin kā, rudenī un ziemā ēda pa trim, domāju tagad viņai tāda kā atslodze. Bet tad pēkšņi pārstāja kakāt, un es domāju - nu ir ziepes, kuņģis aizštopējies. Aizstiepu pie ārsta, uztaisīja rentgenu, neko neatrada. Tad ieskatījās ausīs, un tās izrādījās dzeltenas, mutīte arī mazliet, tikai zem mēles. Tagad braukājam katru dienu uz sistēmām - skalot to drazu laukā, un špricēm.
Izskatās, ka paliek labāk (tpu, tpu, tpu). Dzeltenums iet mazumā, ir atsākusi ēst, tiesa gan ir ar mieru ēst TIKAI jēlu vistas fileju. Ir piedāvāta vārīta vista, biezpiens, olas, bezpiedevu jogurts, kāda garnele - nikā. Sausajai barībai, ko ēda līdz šim, virsū neskatās. Bet nu vismaz to jēlo fileju ēd, tā ka apetīte ir.
Tagad vajadzētu pāriet uz Hill"s L/D, mums klīnikā iedeva pamēģināšanai konservu - neēd ! Es te visādi pierunāju un lūdzos un izdaros, jēgas nekādas. Toties esmu iemācījusies iebarot tableti (2x dienā dodu Legaphyton). Ja agrāk ar tārpu tabletēm mums gāja tāpat kā tajā anekdotē, kas pirms kāda laika te cirkulēja apkārt - noceliet kaķi no aizkariem, izvelciet tableti no akvārija, dezinficējiet vaigu un mēģiniet vēlreiz - tad tagad varu lepni paziņot, ka esmu riktīgs specs: muti vaļā, tableti rīklē, pakasam zodiņu, un visi laimīgi.
Nu jā, par to Hill"s. Tātad konservu neēd ne lūdzama. Gribu mēģināt sauso, bet izrādās, ka to pārdod tikai iepakojumos pa 2 kg. Protams, kas jādara tas jādara, bet tie tomēr ir 15 Ls (papildus visiem klīnikas izdevumiem, kas šobrīd netik vien nebija ieplānoti, bet kam, šķiet, galu neredz), un pēc bēdīgās pieredzes ar konservu es tomēr vispirms gribētu pārliecināties, ka kaķis to ēdīs. Tāpēc, ja nu gadījumā šo lasa kāds, kam kaķukam līdzīga vaina un tā barība mājās ir (Rīgā) - es labprāt kādus pārsimts gramus atpirktu pamēģināšanai.

Nu ko, Gilroy, turamies ! Stāsti, kā iet.

P.S. Tie, kam arī kaķi pēkšņi sāk ēst neēdamas lietas - drošības pēc aprunājieties ar vetu, izrādās, ka tas var būt arī simptoms, nevis vienkārši niķis.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gilroy
Datums:   12.04.2010 19:44

Tārpu nebija gan, bet visādas mistiskas drazas. Vets cer, ka izdosies dabūt uz pekām, saka, ka pamatīgi izskatās pēc saindēšanās, un uz aci liesa un aknas tomēr izskatījās OK. Asinis gan bija jau uz aci traģiskas, nerunājot nemaz par analīžu rezultātiem.

Sauso mēs vēl ilgi nedabūsim, pašlaik buljons, šodien plānojam vakarā mazliet konserviņu piejaukt. Apetīte jau meitenei laba, raud vienā gabalā, lai dodam tak beidzot ēst.

Karsils vēl arī nav, bet ir viens cits preparāts. Tablete dienā. Pagaidām izdodas iebarot. Bet nu traki, tiešām - kaķa žēl, visu laiku sanāk mocīt.

Lai gan - kaut kā tā piespiedu mocīšana nākusi par labu. Tramīga kaķenīte vēl ļoti, bet nu pati lec gultā samīlēties. Un katetram marli aptinu bez piespiedu pasākumiem - ar vienu roku kasīju starp ausīm, ar otru - tinu marli. Izdevās :)

Ceram jau, ka izķepurosies.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Kaķene
Datums:   12.04.2010 20:39

ķirbis - labs būtu svaigs, bet tas nu laikam ir nereāli. Es devu gan suņiem gan kaķiem vārītu ķirbi ar gaļu. vēlāk arī ar gaļas putru.

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: CF
Datums:   12.04.2010 20:58

ĶIrbis varbūt svaigs ir nereāli , bet varbūt var ar špricīti iemānīt ķīrbīša sulu!?
Nu , turieties Gilroy un vēlam,lai kaķīte tiek uz pekām!

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: Gilroy
Datums:   13.04.2010 22:03

Nu, pagaidām mēs turamies. Un ēdam. Un murrājam. Varbūt būs labi? Cerības ir...

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: CF
Datums:   15.04.2010 11:32

Gilroy , kā jūtās kaķīte?

 Re: Slimas aknas kaķenītei
Autors: adv
Datums:   25.04.2017 13:28

http://www.majdzivnieki.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=79&lang=en

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *