Sākums  > Izsaku viedokli  > Pļāpu stūris Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Pļāpu stūris
 Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: lucrece
Datums:   12.09.2010 12:51

Gribu, lai padalieties savos iespaidos par braukšanas eksāmenu. Cik stundas nobraucāt, līdz instruktors palaida uz eksāmenu? Kā tam morāli nobriedāt? Cik reizes kārtojāt? Šis jautājums patreiz aktuāls.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Xsa
Datums:   12.09.2010 13:21

Katram mācīšanās ilgums ir individuāls - man tas bija samērā garš, jo nebija mašīnas, ar kuru trenēties pašai. Jau sākumā instruktoram pateicu, ka mācīšos līdz iemācīšos braukt kārtīgi - arī ziemā, kad ir pamatīgs apledojums. Un tā arī bija. Vispār jau viņš mani ātrāk gribēja uz eksāmenu "izmest", bet atteicos. Pirms eksāmena pamēģināju pabraukt arī ar tādu pat mašīnu kā eksāmenos un aizgāju arī uz izmēģinājuma eksāmenu CSDD. Īstais eksāmens bija kā bērnu spēlīte.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: lucrece
Datums:   12.09.2010 13:38

Īstais eksāmens bija kā bērnu spēlīte.

Šis teikums mani patiesi iedvesmoja. :))Cik mēnešus braukāji/ trenējies? Man arī nav iespēja braukt ar savu mašinu, bet līdz šim ar instruktoru braukšana bija ļoti reti, tas ir 2 reizes mēnesī(t.i. 4 stundas). Iemesli tam bija dažādi. Jūsuprāt, optimālais nobraukto stundu skaits nedēļā? Uz eksāmenu gan neviens negrib izmest, jo nauda taču instruktoram ripot ripo maciņā.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Xsa
Datums:   12.09.2010 14:31

Instruktori ir dažādi:)
Sākumā braukāju 2x nedēļā, tad 1 reizi, bet dažādu iemeslu dēļ bija arī garāki pārtraukumi. Mācījos nepilnu gadu, jo bija pārtraukumi. Vissuperīgākā bija ziema, kad figūras braucu pa gludu ledu un speciāli sēdāmies kupenās, lai iemācītos no tām tikt arī ārā.
Beigu galā instruktors mani sūtīja pabraukāt arī ar citiem instruktoriem, lai tie paskatītos ar "svaigu aci"

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: dr
Datums:   12.09.2010 15:18

Kā jau visi eksāmeni, izrādījās daudz vieglāk, kā iepriekš sadomājies :) Uz eksāmenu aizgāju, kad instruktors beidzot aizdzina ar vārdiem- visu mūžu tak Tev blakus nesēdēšu :) Bet kopā epopeja bija ilga- manas vainas pēc...

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: aa
Datums:   12.09.2010 19:04

es braukāju regulāri 2 reizes nedēļā.
pirmā eksāmena reize, bija katastrofa, jo
1) instruktors, kurš pieņēma eksāmenu bija īsts nelietis, rupjsh, nepieklājīgs, sēdēja izgāzies kā vecs koks pa krēslu un es izkritu jau figūras (lai gan tās iepriekš labi pārzināju) un beigās viņš vēl izmeta dzēlīgu piezīmi
2) bmw automašīna, ar kuru jāliek tiesības, ir kā kuģis un tai nenormāli ciets sajūgs, pie kā "jāpiešaujās"

2 reize bija ar VW polo, tas bija viegli, instruktors bija jauks. braucu pavisam īsu brīdi, kādas 30 min, bet tas paiet ļoti ātri

galvenais, lai pati esi gatava un droša, pārliecināta par sevi.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: shmele
Datums:   12.09.2010 21:37

Es sāku mācīties teorijas kursos novembra sākumā, 3.janvārī paralēli teorijai sāku braukāties 2-3x nedēļā ar instruktoru. 16.februārī ieguvu tiesības :) Kopā nobraukājos 16 stundas, no tām pēdējās divas instruktors man sarunāja 2 savus kolēģus, kuriem bija tādas mašīnas, kā CSDD eksāmenu. Braukšanas eksāmenu CSDD noliku ar pirmo reizi un tas bija viegls, vienīgi vienu reizi pārpratu inspektora teikto un vienā no Pārdaugavas feinajiem krustojumiem nogriezos nevis ļoti pa kreisi, kā bija iecerējis inspektors, bet gan pa kreisi. Bet to man kā punktu neieskaitīja, teica, ka pats laikam esot neprecīzi izteicies :D Vispār braukšanas eksi noliku ar 4 soda punktiem, no kuriem 2 bija par nepārliecinošu braukšanu (pēc inspektora skaidrotā, es dažviet esot braukusi uz 45km/h nevis 50km/h, bet es pati zinu, ka tas bija apzināti,jo instruktors savukārt mācīja, ka dažviet pārdaugavā, kur ir vienādās nozīmes krustojumi un mazi celiņi aiz ceriņkrūmiem - jābraucot mazliet lēnāk, lai varot noreaģēt, ja kāds izlec priekšā), otri 2 bija CSDD eksāmenu klasika - tjipa inspektoram likās, ka es pārkārtojoties joslās neesot pārliecinoši paskatījusies spogulī.
Pēc ekša nolikšanas ar savu auto braucu gandrīz katru dienu un jau pirmajā vasarā braucu ar vīru ceļojumā uz Lietuvu un Igauniju (vīram tiesību nav). Nu jau 3 gadu stāžs un uzskatu, ka braucu ļoti labi :) Galvenais, lai patīk braukt un jāizprot ar vēsu prātu situācijas uz ielām-ceļiem, bieži vien jāpiemērojas dažādiem asprāšiem, un tad jau ir labi ;)


 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: nex
Datums:   12.09.2010 23:41

Nez, man viss vienkāršāk. 2 mēneši mācību (no teorijas sākuma) un 1 gaidīšanas līdz paliks 18 gadi. ģimenē mašīnas nebija, t.i. nekur citur nemācījos. Kādas 9-10x un tad skolas eksāmens un pa to mēnesi līdz 18 tika paņemtas vēl 1-2x, lai neaizmirstas līdz CSDD eksāmenam. Toreiz gan figūras vēl nebija jābrauc.
Laikam jau vidusskolnieka vecumā viss kkā vieglāk. Man domāt, jo agrāk tiek pie tiesībām, jo labāk :)

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Marija
Datums:   13.09.2010 08:57

Ja braukt pēc Tava instruktora domām esi iemācījusies, tad vienīgais, ko varu ieteikt - pirms eksāmena paņem uz pāris reizēm braukšanas stundas pie instruktora, kuram ir tāda pati mašīna, kādas ir CSDD eksāmenos - tā teikt, lai piešautos pie gabarītiem, sajūga specifikas utt. ;)

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   13.09.2010 13:57

Ir muļķīgi iedomāties, ka visiem BMW vai jebkuriem citiem auto būs vienāda sajūga, akselerarora, bremžu "specifika":)

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Xsa
Datums:   13.09.2010 15:13

Vismaz princips ir viens.
Var teikt, ka mana instruktora mašīna brauca pati par sevi, bet BMW tikko atlaida gāzes pedāli sāk strauji bremzēties.
Starp citu, man bija viegli nolikt, jo braukt mācījos ar mašīnu, kas pēc gabarītiem krietni vien lielāka par CSDD izmantoto BMW "tanciņu" un tāpēc figūras šķita milzīgi lielas.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   13.09.2010 15:24

"Vismaz princips ir viens" :))) nē, nepareizs smaidiņš, vajag šitā :DDD Meitenes, es, protams, atvainojos, taču beidziet rakstīt muļķības un dot tādus no pirksta izzīstus padomus:)

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   13.09.2010 15:34

Kaut gan - princips visās automašīnās vienāds - jāspiež pedālis:)))

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Marija
Datums:   13.09.2010 19:43

Zaķi25, Tu jau te vari tēlot visgudrīti pilnīgi nevietā, bet iemācies tomēr lasīt pirms sprēgā - es ieteicu izmēģināt izbraukt ar TIEŠI TĀDU PAŠU mašīnu, nevis JEBKURU BMW modeli!!! Mašīnās nav tikai sajūga! Ir arī spoguļu, krēsla pieregulēšanas pogas, kas ne visās mašīnās ir vienā un tai pašā vietā, gabarīti ir dažādi (kas autorei būs svarīgi pie figūrām laukumā). Šie visi ir svarīgi sīkumi, kuriem vēlams jau piešauties pirms eksāmena, lai eksāmena laikā vajadzētu visas domas virzīt tikai uz braukšanu.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   14.09.2010 10:29

Spoguļu un krēslu pieregulēšana pirms braukšanas uzsākšanas būs štrunts, ja dāma nespēs sajēgt, ka visām BMW 118 automašīnām nebūs vienādi darbojošās bremzes, vienādi noregulēts sajūgs, gāzes padeve nebūs milimetrs milimetrā visām vienāda. Un uz doto momentu - kur nu vēl atrast mazāku krupi par BMW 118? Šķiet, ka visas pārējās autoskolu utes nav mazākas par šo.
P.S. Lasīt protu, nesatraucies:)) Ja viens no parametriem tavā piemērā minēts sajūga "specifika", tad saprotams, kurā virzienā domas darbojas.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Xsa
Datums:   14.09.2010 12:32

Protams, ka viss Zaķa25 minētais nedaudz atšķirsies, bet ne tādā mērā, lai krietni apjuktu.
Kā jau teicu, mana mācību mašīna, un tā nebija BMW, "brauca pati", bet BMW tikai nedaudz atlaižot gāzi bija sajūta, ka tiek spiestas bremzes... Varbūt Zaķim25 liksies dīvaini, bet esmu braukusi ar 4 dažādām BMW (ar tādām kārto eksāmenu) - atšķirību praktiski nebija - nu vismaz es tās nemanīju.
Ja jau visi tik gudri, tad kāpēc, piemēram, meitene, kura vienlaicīgi ar mani sāka kārtot eksāmenu, tā vietā, lai izbrauktu no stāvvietā elementāri noparkotas mašīnas (paralēli apmalei), ar pirmajiem centimetriem uzbrauca apmalei? Nezinu kas un kā viņu bija mācījis braukt...

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   14.09.2010 13:06

Jā, Xsa, un iespējams, ka brauksi vēl ar 5 dažādām automašīnām, kurām īpašu atšķirību nemanīsi. Taču var gadīties, ka iesēdīsies piektajā BMW 118 un ļoti labi sajutīsi atšķirību (pat iespējams kādā jau no tiem izmēģinātajiem).
Par gabarītiem - ja zini, ka eksāmenā būs liela izmēra auto, tad braukt mācīties vēlams arī ar normāla izmēra auto. Un vispār labāk mācīties ar lielāku auto, atrisina trako pierašanu pie gabarītiem.
Lai nu kā - lai nezūd drosme iet mācīties un likt eksāmenus visiem gribētājiem, un laimīgu ceļu jau autobraucējiem:))!

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: pinky
Datums:   14.09.2010 13:06

Nu gan Zaķis25 piesējās. Skaidrs, ka ne jau viss būs vienāds milimetru milimetrā, tas taču nemaz nav vajadzīgs, bet jebkura citas markas vai modeļa mašīna atšķirsies daudz vairāk nekā modelis, ar ko brauc eksāmenā. Redz, arī Xsa no savas pieredzes pat saka, ka visas 4 BMW bija praktiski vienādas. Neteiksi taču, ka viņa to no pirksta izzīdusi :)

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: minx
Datums:   15.09.2010 13:25

es sāku mācīties marta vidū teoriju, uz aprīli sēdos iekšā mašīnā, uz jūniju biju gatava eksāmenam, braucot 2-3 x nedēļā, bet bija daži apstākļi un mēneša "caurums", tiesības reāli nokārtoju jūlijā. Maija beigās teoriju un braukšanu jūlija pirmajā nedēļā, pirms tam 1x ar instruktoru pabraukāju, jo mēnesi nebija braukts. Viņš bija tramīgs, bet eksāmens bija aizrunāts, gāju un nokārtoju, paldies Dievam! Biju pārlaimīga! Braucu vien 30 min, instruktors bija nelaipns: iekāpjot autiņā, sāku regulēt beņķi, spoguļus, iedarbinu, sniedzu roku, lai ieslēgtu gaismas, uz ko viņš noburkšķēja: "Gaismas jau ir ieslēgtas!" itkā visām mašīnām viņas ieslēgtos automātiski un es, dura, to nezinu. Nospriedu, ka šo eksāmenu var norakstīt, pēc pusstundas, lika braukt atpakaļ, nodomāju, nu cauri, esmu izkritusi, viņš pikti rakstīja lapu, norūca, lai parakstot. Satvēru lapu un centos saburtot, ko viņš sarakstījis - "ieskaitīts"! Neticēju! Noticēju tikai tad, kad visi ņēma pretī šo lapeli, lika fočēties un visbeidzot izsniedza rozā kartiņu ar manu ģīmīti =)
Braukt ļoti patīk, problēma tikt pie sava autiņa, nomā pāris reizes ņemts, bet arī grūti, ka jāpielāgojas ta pie benzīna, ta dīzeļa, pie šitādas un tādas markas + stress, ka ja nu kas, jāmaksā svešam par skrāpējumu.

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zaķis25
Datums:   15.09.2010 13:54

Instruktors - tas, kurš māca braukt;
inspektors - tas, kurš pieņem eksāmenu.
minx, vai tad tu negatavojies pirkt auto?

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Renārs Megatelis
Datums:   10.02.2016 11:55

Nu man bija diezgan viegli, nobraucu kaut kādas 25 akadēmiskās nodarbības, un tiku pielaist pie CSDD eksāmena.
Likās, ka neviens nečakarē, tā kā ja kāds domā, kuru autoskolu izvēlēties, iesauku Ekspertu, viņiem ir viegls autoskolas eksāmens ( teorijas ), te pat ir raksts par viņu autoskolas eksāmenu - http://autoskola-eksperts.com/autoskolas-eksamens/

 Re: Autoskolas braukšanas eksāmens.
Autors: Zane
Datums:   16.02.2019 09:10

Vairāk informācijas gan par CSDD, gan autoskolas braukšanas eksāmeniem - https://burnickis.lv/csdd-brauksanas-eksamens

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *