Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Ģimene Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Ģimene
 saskarsmes tiesības
Autors: Fraumamma
Datums:   07.08.2011 23:40

Man ir jautājums - vai tiesa var piespiest bērnu satikties ar tēvu , ja bērns tēvu nekad nav redzējis un satikties nevēlas? Bērnam ir vairāk kā 7 gadi. Kā sajos gadijumos notiek dzīvē?

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: Made
Datums:   08.08.2011 08:08

Domāju, nē, piespiest nevar. Bet tēvam liegt tikšanās tiesības arī nevar, ja tam nav pamatota iemesla. To izspriež bāriņtiesa un vērtējumu iesniedz tiesā, ja vien prasība tur ir iesniegta.

Kā notiek dzīvē, nezinu.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: smilga
Datums:   08.08.2011 10:10

Nu tur gan jau tika jautāts, ko domā visādi tur "organi opeki", jo no tava rakstītā nav saprotams, kāpēc līdz šim bērns nav ticies ar tēvu un kāpēc tikties nevēlas, kā arī tas, kāpēc vispār šis jautājums tagad pacēlies - no kurienes tas tēvs uzradies, kur bijis līdz šim utt. Gan jau, ka tas viss jāvērtē.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: Fraumamma
Datums:   08.08.2011 10:22

Ā , paskaidrošu , ir iesniegta prasība tiesā tēvam par aizgādības tiesību atņemšanu , jo nekad par bērnu nav interesējies, Ir maksājis uzturlīdzekļus , jo bija UGF parādnieks , bet pie bērna nav bijis un no tikšanās atteicās. Tagad apgalvo ka ļaunā māte neļauj tikties , lai gan nekad nav ne piezvanījis ,ne bijis. Bērns saka , ka šis cilvēks ir svešs un ar svešu onkuli netiksies. Arī bāriņtiesā atzinuma raksta ka bērns no tikšanās atsakās.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: smilga
Datums:   08.08.2011 10:47

Sarēžģīti... Bet nu te jūtams arī jūsu kā vecāku starpā kaut kas neatrisināts. Bērns pa vidu ņurcās. Grūti teikt, kā jums tur ies.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: libido
Datums:   09.08.2011 07:12

Nesaprotu kāpēc 7 gadus vecs bērns tik kategoriski atsakās no tikšanās ar tēvu. Kaut vai ziņkāres dēļ gribētu paskatīties. Tiešām kaut kas galīgi nav kārtībā starp vecākiem. Vai māte nav kādreiz kaut ko par tēvu teikusi? Tipa - viņš mūs abus pameta, man vienai tevi audzināt tik grūti, tāds tas tavs tēvs kretīns ir. Un sīkais ar nostājas mammas pusē, jo mamma takš tuvāka. Nekā tas svešais kretīns. Es tik modelēju situāciju, bet cik man ir zināmi gadījumi, bērns parasti grib redzēt arī otru savu radītāju.

Cita lieta, ja bērnam 16 gadi un sencītis jau sen kā nozudis. Tad mierīgi var ieslēgties pusaudžu spītība - viņam mani nevajadzēja, tad man ar tagad nevajag.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: Fraumamma
Datums:   09.08.2011 08:32

Ne vienmēr grb redzēt , mans jau sen ir teicis ka tēvu negrib, Esmu gaidijusi jautājumus par viņu , bet tādu nav. Ne jau visi grib redzēt tēvu. Tas ir mīts , tāpat ka tas , ka adoptētie meklē savus vecākus. Man rados ir brālis un māsa, māsu interesēja kas ir māte ( viņai neslēpa un audžuvecāki pateica adresi , turpretī brālis pateica ka tas viņu neinteresē un nelikās ne zinis . Abi bija no vienas ģimenes un brālis pie viņas nebrauca.
Puikam tas ir svešs cilvēks , domā ka katrs bērns ilgojas ar svešinieku tikties? Viņam ir vairāk kā 7 gadi.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: smilga
Datums:   09.08.2011 09:30

Nedomāju, ka 7 gadus veca bērna vārdus īsti var uzskatīt par absolūto patiesību. Tas man atgādina gadijumu starp paziņām, kur arī bērns, ko audzina radiniece, kas gribēja pārcelties darba dēļ no mazpilsētas uz Rīgu, aizgāja uz bāriņtiesu (jo tā nu tur ar to aizbildniecību ir), kur bērnam prasa, vai viņš grib pārvākties, bet bērns saka nē. Viņam prasa, kāpēc, uz ko viņš atbild, ka tad ar viņa draugiem spēlēsies citi bērni. Bērns savā vecumā jau nesaprot, kas ir 3X lielāka alga, labākas iespējas pulciņiem, sporta iespējas...

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: libido
Datums:   09.08.2011 11:43

Gan mans puika, gan apkārt draugu bērni, kas dzīvo šķirtās ģimenēs gribēja ar tēvu tikties tieši vecumā līdz 10 gadiem. Pēc tam tā vēlme pati pagaisa. Bet taisnību jau Tu raksti. :) Katram savs.

Piekrītu, Smilgai. Kas to lai zina kāpēc bērns patiesībā negrib tikties. Un ko pats tēvs? Viņu nemaz neinteresē kā bērnam iet?

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: smilga
Datums:   09.08.2011 11:48

Vēl atcerējos arī gadījumu. Izšķirās vecāki un māte paņem atpakaļ savu veco uzvārdu. Bērns saka, ka arī mainīs uzvārdu... Nu paga, paga... kāds tad bērnam te sakars - tās ir vecāku neatrisinātās lietas, par ko maksā bērni.

 Re: saskarsmes tiesības
Autors: hm@
Datums:   09.08.2011 11:51

ja tēvs naudu ir maksājis (pabalstu), tad diez vai kāds var viņam aizliegt tikties ar bērnu ( es gan nesaprotu, ko nozīmē frāze UGF parādnieks, bet vienalga).
Tas atsauca atmiņā tos stāstus, kad sirms vecs tēvs-alkoholiķis klauvē pie durvīm un saka - es tev bērnībā pabalstu maksāju, tagad tava kārta mani uzturēt...

 hm@
Autors: libido
Datums:   09.08.2011 12:11

Nemaz nevajag senus stāstus. Gadu vai divus atpakaļ mums mammaz paziņas tiesājās, lai nebūtu tēvs jāuztur. Viņš nekad nebija neko maksājis, nebija ticies. Pilnīgi svešs cilvēks. Bet uzzināja, ka dēls un meita mmmīti uz ārzemēm sūta, rēķinus par māju maksā, mašīnīti nopirkuši. A pats dzīvo Rīgā komunaļņika vienā istabā.

Un tiesa lēma par labu tēvam. Jo viņam pensija niecīga, kārtīgi strādājis arī nekad nav. Ja pareizi atceros, pārsūdzēja, bet ar ko beidzās, nezinu

 Re: hm@
Autors: pff
Datums:   09.08.2011 17:11

UGF - uzturlīdzekļu garantijas fonds.

Valsts maksā vecāka vietā alimentus un pēc tam no vainīgā piedzen. Tā, ka te nekādas brīvprātības nav.

 Re:
Autors: nīca
Datums:   10.08.2011 14:07

Nesaprotu un negribu saprast kāpēc tad ir vajadzīga nauda (tad tēvs ir vajadzīgs) un kāpēc nav vajadzīgs viņš pats. Ja ne, tad ne. NEKO! bet tās ir manas subjektīvās domas.

 Re:
Autors: Fraumamma
Datums:   10.08.2011 14:17

Nevis viņš nav vajadzīgs , bet viņam bērnu nevajag. Nejauc divas lietas . Zvaniju , pasūtija mani dirst , jo viņam sīko smerdeli nevajag. Jā tieši tā pateica , ej ar savu sīko smerdeli dirst! Tikai smerdelis ir viņa bērns un viņš ir smerdeļa tēvs. Tiaki ne par to ir runa. Viss , komentāru no manis nebūs , es prasiju konkrētu lietu , nevis komentārus.

 Re:
Autors: smilga
Datums:   10.08.2011 15:44

Nu tiesa jau laikam gan gribēs zināt šādu vecāku laipnību pamatojumu.

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   11.08.2011 12:24

manuprāt, kāda tiesa to izskatīs! kāds būs tiesnesis. zinu gadījumu, kad omes sakūdīta, kura gribēja mazdēlu dabūt savā pārskatā, mēģināja vinnēt uzpirktu tiesu, kaut viņas dēls bija laulības laikā sagādājis sev brūti, izsviedis sievu no dzīvokļa, bet bērnu neatdod! sieva čut nesagāja sviestā no kreņķiem. jau tas šoks, ka vīrs pasaka, vsjo, tu man neesi vajadzīga, man ir cita. vēl, vācies no mana mitekļa ārā, bet bērnu nedabūsi! tikai ar sievas ģimenes vispārējiem pūliņiem, pierādot, ka bērnam būs iespējas normāli dzīvot pie mātes, ka māte sagājusi sviestā tikai no šoka par ģimenes dzīves sabrukumu, bērnu izdevās atdot mātei. tēvs gan nekādus alimentus, protams, nemaksāja. pagāja kudī gadu, oficiālais tēvs ar jauno sievu pie cita mantinieka nebija ticis, nu vspomņil, ka viņam takš ir dēls. par laimi, dēlam jau bija vairāk kā 12 gadi. atļāva aizbraukt pie tēva. bērns apskatījās visu situāciju un pats saprata, kur viņam turpmāk palikt. pie mātes. lai gan arī tur viņu audzināja vairāk vecāmamma. bet tur bija vēl tantas un onkoļi, lauku saimniecība, viss kā jau latviešiem bieži ir. nu jau puika liels, mācās akadēmijā, māte tikai šogad apprecējās otru reizi un dzīvo Anglijā. bet puika te, Latvijā. par viņa tēva ģimeni neko nezinu un nav sevišķas intereses. bet ka tad, kad puika tiešām bija jau stipri paaudzies, tēvam radās pēkšņa inerese, varu apliecināt.

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   11.08.2011 12:33

tas uz to repliku par ,,smerdeli,,. tiešām, ticu, ka kamēr mazais sīks, tēvs ne labprāt grib par mazo interesēties, a kad tas jau paaudzies, o, jā, tad tik tā lielā kontaktēšanās nu būs! mums pašiem ģimenē viens zars saka, ka viņu tēvs sācis IERAUDZĪT, kad sapratis, ka dēls jau kaut ko pats var, prot un spēj. varbūt ir daļa tēvu, kas par saviem bērniem atzīst tikai tad, kad tas jau no smerdeļa vecuma izaudzis? a kamēr mazais ir sīks, tiec galā kā gribi...

 Re:
Autors: libido
Datums:   11.08.2011 20:16

Un vēl jau ir pieaugušie tēvi, kas paši smerdeļi, jo atcerās par bērnu esamību tikai tad, kad var k"du labumu no svas atvases gūt. Kad jau strādā, pelna.

Šausmīgi maz ir Latvijā tēvu, kuri patiešām grib kontaktu ar bērnu, grib palīdzēt, piedalīties bērna dzīvē. Tad vēl paliek jautājums vai šķirtene gribēs bijušo vīru savā dzīvē. Bet tas jau cits jautājums, un atkarīgs no katra cilvēka darbīgo smadzeņu daudzuma galvā.

 Re:
Autors: smilga
Datums:   12.08.2011 09:44

Bet kāpēc vispār nonāk līdz tādam drausmīgam naidam?! Kādreiz taču bija divi pieaugušie, kas laikam bija arī mazliet tuvi... kur tāds vājprātīgs naids ir, ka pat nevar cilvēciski parunāt?!

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   12.08.2011 11:10

jā, tas , protams, ir savādi. tu likies uz čuču ar biksēm, smaidīji viņam, šmorēji, drāzi uz zagsu (vai bez zagsa), ieradās mazais, tēssssssss tikai nupat saprata, ka , vsjo, pzdec! tagad gultiņā viens, divi, trīs brēks pēc mammas pupa, sausām biksiņām, ķērkās naktīs, jaukā sieviešbūtne vairs neizkusīs , laimē uzskatot tevi, bet darīs savu (un arī to tēvu) pienākumu, godīgi, pēc labākās sirdsapziņas. un tad tēvs(?) nosauks mazo par smerdeli un aiztīsies. neko nezinu, neko negribu i zināt! a tu sēdi ar mazo mīļumu, sūds par visu smerdelību, un tev no sāpēm sirc plīst... un tu sev jautā? a kā tad tā? gulējām kopā ABI. ir mazais. un nu jāatbild man VIENAI?
un ir tā, kā ir. un vēl labi, ka nav notinušies abi. paldies vismaz par to. moš, padomājam par to, kāpēc zūd tā pēctecības morāle? jā, kāpēc?

 Re:
Autors: Scu
Datums:   18.06.2017 20:12

nu bet, protams, ka pēc bērna piedzimšanas daudz kas situācijā mainās un foršais džeks šo jau no situāicju nav gatavs pieņemt un viss pāriet naidā... Pirms bērna to pārbaudīt nav iespējams.

 Re:
Autors: scu
Datums:   18.06.2017 20:18

Plaši apskatīta tēma ir tēvi, kuriem mātes liedz saskarsmes tiesības ar bērniem. BET kā ir tad, ja saskarsmi nevēlas? T.i. saskarsmes tiesības nozīmē ne tikai tiesības, bet arī pienākumus. Ja nemaksā uzturnaudu, okei- ir instrumenti , kā to piedzīt, bet , ja tēvs nevēlas un nerealizē saskarsmi? Nav runa tikai par izklaidi vīkendos, bet gadījumiem , kad piemēram, māte komandējuma vai slimības dēļ nevar bērniem bū klāt. Kur tad lai skrien sūdzēties? Kaut ko mēģināt iestāstīt (pat civillikumu citējot) tēvam- te nebūs atbilde, viņam asinīs, ka bērnus audzināt ir pamatā sieviešu darbs un ne par ko citu nepārliecināsi.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *