Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Ceļotājiem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Ceļotājiem
 Ceļojums ar autobusu
Autors: Milda Vē
Datums:   08.10.2012 10:18

Zinu, ka kaut kur jau bija par šo tēmu kāds rakstījis, bet tagad, meklējot krustu šķērsu, vairs envaru atrast.
Ieplānots ceļojums uz Horvātiju ar autobusu. Pirmās dienas praktiski tikai ceļā. Kā labāk gatavoties, ko ņemt līdzi? Mašīnspilvens un pleds jau ieplānots, lai ērtāka gulēšana. Vēl kas būtisks būtu? Cik daudz un kāda veida pārtiku ņemt? Cik sapratu, tad pirmā dienā būs pusdienu pauze Polijā,otrajā - Austrijā. Pēc atsauksmēm Austrijā padārga tā ēšana, domāju, ka tad vajadzētu kaut ko priekš tās otrās dienas pusdienām, vai tomēr neiespringt uz sīkumiem un neožēlot to 10-14EUR par pusdienām?
Varbūt ir vēl kādi būtiksi ieteikumi un atziņas no savas pieredzes?

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Strel.
Datums:   08.10.2012 10:34

Par ēšanu šeit
http://www.sapforums.lv/index.php?t=90304#1059173

te vēl kaut kas par braukšanu ar autobusu
http://www.sapforums.lv/index.php?t=90252#1058711

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: b.
Datums:   08.10.2012 10:44

Brauksi uz Mandarīniem, Istru? :)
Ar pārtiku daudz neaizraujies. Nevarētu teikt, ka Horvātijā tā ir daudz dārgāka. Vienmēr noder līdzi kāds rupjmaizes kukulis, ko uzlikt virsū (ja nebojājas, bet vispār var nopirkt uz vietas). Var iemest čemokoferī arī kādu rīsu un makaronu paku. Piedevas nopirksi uz vietas tirdziņā vai Konzumā.
Paņem pa ceļam ko graužamu, jo pārbrauciena dienās aiz neko darīt vienmēr gribas ēst.
Par Austrijas pusdienu ēšanu - porcijas par to naudu ir gana lielas un garšīgas, ja vari atļauties, tad paēd gan. Jo galā būsiet vēlu un diez vai vairs gribēsi taisīt. Vari jau paņemt tikai zupīti, būs ap 4 eiro, bet silts ēdiens vismaz.
Par ēšanu - gan jau atpakaļceļā stāsiet vēlreiz poļos uz ēšanu.
Ērti apavi un siltas zeķes vienmēr noder :) Noteikti kaut ko, lai pasargātu sevi no lietus, jo ja tur līst, tad tas ir nopietni ;)

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: etta
Datums:   08.10.2012 10:47

Man autobusā nakts braucienos traucē tā dežūrgaisma- iesaku gulēšanas brilles paņemt- gaisma netraucē un acis nav nogurušas

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: dr
Datums:   08.10.2012 11:12

...adiiklis un mazais DVD atskanjotaajs :) ...

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: hm@
Datums:   08.10.2012 11:50

Man kaut kā tais poļos ēst nekad nesagribās. Drusku kaut ko ieknibināt, ja veicās un autobuss piestāj tai lielajā Lido tipa ēstuvē. Tur vismaz tu redzi, ko ņemt. Bet tais mazajās, kur viss autobuss sastājas rindā ( nu labi, ne viss, trešdaļa apmēram) nekādas vēlmes ēst.
ja tev vīrietis brauc līdzi, tad jāiespringst varbūt par viņa labsajūtu, bet , ja viena.. Benzīntankos stāsies pietiekami bieži, no mājas līdzi kādu sauso paciņēdienu katram gadījumam.

Austrijā mēdz divos iestādījumos stāties - Rosebergā ( kā Lidiņš), tur veikli var paņemt un paēst, redzot, ko izvēlas. Otrs variants - drusku smalkāka vieta, kur apkalpo pie galdiņiem ( bet milzīgā tempā - oficiantei līdzi kompītis, tu pasūti, virtuve jau saņem pasūtījumu) un maksā pēc ēšanas. Tur ieteiktu neķēpāties ar otrajiem - zupu un saldo nes fiksi, bet otrais ilgi jāgaida, milzu porcija, dārgi un lēni.

No līdzņemamā vēl iesaku -
-tējas paciņas/kafiju/cukuru ( vecos laikos autobusos bija, tagad - neesmu redzējusi)
- kaut ko lasāmu( grāmatas man nekad nelasās, ņemu Labirintu)
-sausiņus/cepumus (tos gan arī var nopirkt benztankā)
-protams, krūzi, ideālā gadījumā - termokrūzi ar vāku(lai ērtāk autobusā pārnēsāt) un šauru apakšu - lai var ielikt tai caurumā, kas paredzēts standartglāžu turēšanai atvāžamajā paplātītē.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Strel.
Datums:   08.10.2012 14:37

Man vienmēr ir līdzi soma ar pārtiku, jo man, esot kustībā, vienmēr gribas ēst, autobuss tas vai mašīna. :) es noteikti nomirtu badā, ja man būtu jāgaida tā viena ēdienreize Polijā.. Man ir saceptas siermaizes līdzi, cepumi, augļi, siers, pīrāgi, gurķi, tomāti, nu +/- ikdienā ēdamas lietas, kas nebojājas (sausās zupas neēdu kā sugu). Un poļu ātrā virtuve ir ļoti na ļubiteļa - zupas man tur nelikās ēdamas, ja nu vienīgi kaut kāds neitrāls otrais, tj, kartupeļi+karbonāde.

un kaudze grāmatu līdzi, palasu, aizmiegu, paguļu, pamožos, atkal palasu, man ātri ceļš paiet. :)

ā, un sega obligāti, spilventiņš. ērti/brīvi/iešļūcami apavi, kas nepiež kājas.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: faraons
Datums:   08.10.2012 16:32

jā, ar termokrūzi labi. ja taisi zupiņas, tad faktiski vajag otru krūzi, jo to termo riktīgi tik viesnīcā izmazgāt.
man atkal poļu ēstuvē aiz Suvalkime tīri labi patika, īpaši zupas. pankūkas gan bija vecā eļļā ceptas un cukurs no biezpiena zudis.
pledu, iešļūcenes, siltās zeķes - Strel jau rakstīja - lai ērti. par Horvātiju ēšanas ziņā neko īsti neatceros, bet ar gida rekoemndētajiem jūras velšu krodziņiem īegrābāmies - dārgi un negaršīgi. ceptais sivēns,ko slavēja nedēļu iepriekš - es noteiktu cūkgaļu sataisītu garšīgāk. un lētāk.
ja laba maltīte, tad jau ceļojumā reķinies ar izdevumiem, bet pārmaksāt par štruntu negribas.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: dr
Datums:   08.10.2012 17:34

...mums ar ierekomendeeja daargu krogu (Opatija laikam saucaas taa vieta, kur bijaam), bet bija laaaaps... ...un videeji leetie ar bija ok- tik labu juuraszveeru mixli vairs nav naacies baudiit :( ...

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: sinepe
Datums:   08.10.2012 21:23

Man ceļojumā likās, ka nemitīgi ir tās ēšanas pauzes, pat par biežu. Grupas vadītāja laikam bija rīma. Es tik bieži negribēju un nevarēju ieēst. Ēdamais bija maz līdzi(sausās putras un musli batoniņi), to pašu pusi atvedu mājās. Neiespringsti uz to. ja nu vienīgi negrib tērēt naudu ēdamajam un ēst tikai savu.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: b.
Datums:   09.10.2012 10:29

Ēšanas pauze 1 reizi dienā garā pārbrauciena laikā tā kā būtu normāli.
Faktiski ja tu zini ar ko brauc, tad var jau aptuveni nojaust, kur un ap cikiem stāsieties uz ammu ņammu :D
Impro tradicionāli stājas Lomžā, izvēle tur so so, apstāšanās sanāk dienas pirmajā pusē.
Ja ar Ināru, tad Gorski Hotel, kas ir Lido tipa dzirnavas, plaša izvēle, tai skaitā zupu ziņā. Būsiet tur gan pēcpusdienā ap pieciem/ sešiem.
Ja ar Pjotru, tad tas var būt jebkur.
Relaks mēdz stāt arī Janušekā, arī pēcpusdienā. Paēst var.
Tas par Poliju turpceļā. Visās šajās vietās var norēķināties ar maksājumu kartēm. Tāpēc zlotus var mainīt tik priekš tualetēm.

Par Austriju. Standarts tiešām ir Rosenbergers un Landzeit. Faktiski, ja nav liekas naudiņas, var iztikt ar savu sauso (ja veselība tur), jo viesnīcā brokastis paēstas un gan jau vakarā (ja dzīvo apartamentā) arī kaut ko var pagatavot. Taču nav tā, ka tur ir tikai dārgais gals. Var patiešām atrast arī ko lētāku. Tiesa gan Austrija nav lēta un ceļmalā nav tik diža izvēle.
Landzeitā pēdējā laikā krītas apkalpošanas kvalitāte (viss notiek ļoti ilgi) un ja brauksi uz HR tālāko galu, tad svarīgi ekonomēt laiku, varētu būt, ka apstāšanās būs te http://www.rosenberger.cc/htm_restaurants/grallawest.htm
parasti tur ir vismaz 2 veidu zupas, kas nav tik dārgas kā otrie. Bet arī otrie tur ir atrodami līdz 10 eiro.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: ezhix
Datums:   10.10.2012 14:26

Subjektīvi - Rosenbergerā tās zupas ir pretīgas :( To zupu varētu uzliet uz rīsiem vai kartupeļiem un tad vēl būtu par stipru un sāļu. Pie kam mēs paņēmām katrs sev zupu: dažādas. Abas bija negaršīgas un sāļas.

Nākamreiz es ņemtu šķīvi ar salātiem (mēs vienkārši ar mašīnu piestājām uzpildīties un iekost pie reizes)

Izpratne par zupām kā tādām vislabākā bija Lietuvā. Pēc tam Polija ar žureku...mmm...

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: b.
Datums:   10.10.2012 20:09

Izpratne par ēdiena garšu tiešām ir ļoti subjektīva. Turklāt neviens autorei neliek tās zupas ēst. Stāsts bija par ēdiena cenu.
Un visticamāk, ka viņa nemaz tur nepiestās. Neviens jau nezina ar ko viņa brauks.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Milda Vē
Datums:   11.10.2012 09:39

Braukšu ar Travel RSP.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: dingo
Datums:   11.10.2012 09:54

Mīļā sirds, nav vērts uz to visu tik ļoti iespringt.:) Tēma tik plaša, it kā uz neapdzīvotu salu uz mūžu pārceltos.:) Runa ir par pāris dienām...
Pati tak zini, kas ir tas, ko Tu pa ceļam iekostu un cik daudz tu mēdz ēst - to arī paņem. Ja kabata atļauj - ej pa ceļam tajos krodziņos, ja negribas - badā nenomirsi ar līdzpaņemto. Es arī braucu ar Travel uz HR, pa ceļam ēstuves neizmantoju, jo - esmu izlepusi, ja ēdiens nav garšigs, tad labāk lai nav - un esmu arī skopa, jo to brango naudiņu, ko atdod par zupas šķīvi, HR var izmantot garšīgāk.
Ja HR dzīvosiet apartamentos, tad vnk var iepirkt tirgū un lielveikalos (kāds veikals taču ir katrā pilsētā) produktus un kaut ko uzgatavot, ja nevar katru dienu atļauties ēstuves apmeklēt. Veikali tur ir labi, cenas normālas, produkti garšīgi. Ceļojuma vidū cepu kartupeļus, sagribējās.:)
Brauc laimīgi, dzīva toč paliksi.:)

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Milda Vē
Datums:   11.10.2012 10:14

Es pati iztiktu bez problēmām, HR viesnīcā paredzētas gan brokastis, gan vakariņas, tā ka tur uz vietas ēšanas problēmas nebūs. Bet lielākās bažas par vīrieti tieši tajās dienās, ko nāksies pavadīt turp un atpakaļ ceļā, jo viņam gan gribēsies paēst, ne tikai uzknābāt kādu riekstu. Viņam ēdiens ir tikai tas, kur ir gaļa. :)
Un nevajag domāt, ka es uz šo ļoti iespringtu, vnk vēlos uzklausīt dažādus viedokļus, tas arī viss. :)

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: hm@
Datums:   11.10.2012 10:32

atcerējos, ko savā ieprieķsējā tekstā nepierakstīju - abas reizes, kad gada laikā braucām ar busu, Polijas turpceļā stājāmies lielā Lidiņa tipa kompleksā, atkarībā no izbraukšanas laika tas var būt brokastu un var būt vakariņu laiks. Tur var paēst, jo izvēle vīrietim tur būs pamatīga. Tikai uzmanīgi klausities gida stāstīto ( vismaz mums izstāstīja)- kas slēpjas zem tiem zupu nosaukumiem - borščukiem, žurekiem utt.

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Strel.
Datums:   11.10.2012 10:35

Kāpēc bieži garākas diskusijas tiek uztvertas par "iespringšanu"? A parunāties nevar, ja? A man likās, ka tāda arī ir forumu sūtība - vienkārši parunāties par tēmu (vai netēmu :)))).

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: dingo
Datums:   11.10.2012 10:43

Es mierinu cilvēku, lai nesatraucas.:)))

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: b.
Datums:   11.10.2012 12:19

Tad jau viss kārtībā :) Tev būs lieliski šoferi un grupas vadītāja. Viņa Tev visu izstāstīs. Rosenbergerā nestāsieties ;)
Sveiciens Istras pussalai :)

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: ince6
Datums:   12.10.2012 10:15

ja ar Travel,tad gan jau gids būs Māris????

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: b.
Datums:   12.10.2012 23:51

Nebūs gan :D

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: inc.
Datums:   23.01.2013 16:13

Es ar Travel rsp pag. vasar biju Slovakija ar busu, vissvariagakis ir ko vilkt kajas autobusa (vismaz man) - tad nu es sevi slaveju visu braucienu, ka biju panemusi lidzi pat ne zekes, bet ziniet ir tas mikstas majas cibas ka zabaki- nu vienk. super - var normali sedet un likt kajas uz gridas + vel miksti un erti. Parejais viss jau ir ka pats jutas un ko velas est un nemt lidzi. Man piem. spilvens trauce autobusa kresla- es Slovakija nopirku mazo travel spilventinu, kas ikdiena ir ka manta (aita), bet to var izlocit ka spilvenu un tad erti atspiest pret logu + var kadu pledu panemt ka jau te teica jo naktis var but vess.
Tu gadiena nebrauc 28.aprili uz Trogiru?

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Traveler Ideas
Datums:   02.11.2020 14:20

There’s no person who hasn’t at least once thought of possible loss of baggage before the flight. And once you land, you always wait impatiently for your suitcase to appear on the carousel and believe me, it can be stressful. But that’s not the case with buses! You hand your luggage to the bus driver, he places it in the compartment and that’s it – you’re ready for your trip. And the most important – you can bring as many kilos of luggage as you want. No need to think whether you are going to cross the limit or pay additional fee for extra weight. Just bring anything you need, completely carefree!
Visit:https://travelerideas.com/

 Re: Ceļojums ar autobusu
Autors: Traveler Ideas
Datums:   02.11.2020 14:21

There’s no person who hasn’t at least once thought of possible loss of baggage before the flight. And once you land, you always wait impatiently for your suitcase to appear on the carousel and believe me, it can be stressful. But that’s not the case with buses! You hand your luggage to the bus driver, he places it in the compartment and that’s it – you’re ready for your trip. And the most important – you can bring as many kilos of luggage as you want. No need to think whether you are going to cross the limit or pay additional fee for extra weight. Just bring anything you need, completely carefree!
Visit:https://travelerideas.com/

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *