Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Ceļotājiem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Ceļotājiem
 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Jaut.
Datums:   06.11.2012 20:41

Sveiki!

Man jautajums zinatajiem - vai airBaltic 11.gadigs berns var lidot viens pats (ar noteikumu, ka papiri kartiba - deriga pase un notara apstiprinata izzinja, ka berns bez pavadonja drikst atstat valsti)? Samulsinaja tada lieta, ka perkot biljeti un veloties iekjekset bernu skaitu ailite "Berni -11gadiem", nevar novakt pieaugusho ailiti - sanak, ka tam bernam automatiski tiek piekabinats kads pieaugushais un biljete tiek pasutita 2 cilvekiem.

Un otra lieta - ja gadijuma berns drikst lidot viens pats, kada ir kartiba lidosta - ka tas notiek? Pie regjistreshanas bernu kads "savac", aizved, pavada, nodod stjuartiem, iesedina lidmashina un pieskata, lai pec izkapshanas vinjsh nonak tur, kur vinju sagaida?

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: ...
Datums:   06.11.2012 21:36

Berns tik mazs var lidot tikai kopa ar pavadoni, kas - var but ari ne-vecaks (nu, ne vina mamma/tetis. Kaut vai omiti var. Ar pilnvaru). Un, ja - uzreiz dargakas izmaksas.


 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Nomade
Datums:   07.11.2012 00:14

Par tevis minēto aviokompāniju nezinu, bet Rianairam ir pakalpojums, kur bērnam ir "piekomandēta" stjuarte, kas viņu nodod no rokas rokās.
Ar pilnvaru var pat svešam uzticēt, ne tikai radiniekam.

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: deina
Datums:   07.11.2012 07:35

Tieši Ryanairim šāds pakalpojums nav iespējams, nekādā veidā. Un jā, jāskatās katras konkrētas aviokompānijas noteikumi. Kā tas notiek izstāstīs aģentūra, kur pirksi biļeti.

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Jaut.
Datums:   07.11.2012 09:42

Paldies!

Diemzhel bernam nav iespejas lidot ne ar vienu radinieku, tikai vienam (ja tas vispar iet cauri), ar pilnvaru.

Perkot biljeti i-netaa, nekadus noteikumus attieciba uz sho jaut.,izlasit neizdodas, labi meginashu sazinaties ar airbaltic cita veida.

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: vijucis
Datums:   07.11.2012 09:56

Vairākus gadus atpakaļ man 12 gadīgs bērns viens lidoja uz Ameriku.Gan ar Lufhansa. Tad kārtība bija tāda ,ka pērkot biļeti lidostā Lufthansa pārstāvniecībā bija iespēja par atsevišķu samaksu , ja nemaldos - 50 eur, pieteikt kompānijas pavadoni.Kad ieradāmies lidostā uz reģistrāciju, bērnam kaklā uzkāra dzeltenu maciņu ar uzrakstu "" es lidoju viens"",no manām rokām bērnu pārņēma kompānijas pārstāvis , kas tālak tad rūpējās līdz iekāpšanai lidmašīnā. Frankfurtē atkal bija pretī cilvēks ,kas sagaidīja ,pavadīja kopā laiku līdz nākamai lidmašīnai.Amerikā sagaidīja manis uzrādīts cilvēks ,bērns tika nodots rokās, un personība ,kam nodod ,pārbaudīta.
Tāda mana pieredze. Vajadzētu būt arī Air baltic , tak diezgan nopietna kompānija.

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Zaķis25
Datums:   07.11.2012 12:51

Nav svaigākais raksts, bet varbūt noder: http://www.aizbraukt.lv/valstis/lielbritanija/raksts-par-lielbritaniju/no-cik-gadu-vecuma-berns-var-lidot-viens/

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Jaut.
Datums:   07.11.2012 13:25

Liels, liels paldies, Zakjit!

Ljoti nodereja, jo uzzinaju, ka i-netaa nemaz nav iespejas nopirkt bernam biljeti - jebkura gadijuma jasak ar lidostu. Tatad kaut ko domasim

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Meg
Datums:   07.11.2012 18:10

Jaa, shis pakalpojums ir pieejams arii airBaltic - tikai, protams,beerna pavadiishana atsevishkji jaapiesaka [taapat kaa personas ar ierobezhotaam paarvietoshanas iespeejaam]. Tad lidostaa beernu liidz lidmashiinai pavada lidostas darbinieks, nodod stjuarteem, kas par beernu atbildiigas lidojuma laikaa un nodod beernu galameerkjii taas lidostas darbiniekam, kas beernu nogaadaa liidz sagaidiitaajiem.;)

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: deina
Datums:   07.11.2012 20:35

nē nav jāsāk ar lidostu. Bērna biļeti var norezervēt jebkura aģentūra, kas veic rezervācijas tieši rezervācijas sistēmā. Ievada klāt arī pavadoņa pieprasījumu, sagaida apstiprinājumu no aviokompānijas un izdrukā biļeti. Viss cits kā vijucis aprakstīja.

 Re: 11.gadigs berns viens lidmashina
Autors: Kamōn
Datums:   08.11.2012 10:59

Cilvēkiem ar vājiem nerviem nelasīt.
:)

Laikam jau vienreiz stāstīju.
Bet man ir drausmīga pieredze (nosirmoja vismaz 100 mati minūtes laikā, jo vīrs tajā brīdī uz mani skatījās).
Mans bērns tika nozaudēts tranzītā, neviena stjuarte viņu nesagaidīja, neviens viņu nemeklēja un viņš nepaspēja vienā no lielākajām lidostām pasaulē - dānijā, atrast geitu. Nokavēja nākošo lidmašīnu, labi, ka saprata, ka jāmeklē policija.
Aizgāja uz turieni, tie idioti panikā, kliedz pa visu lidostu manu vārdu, lai gan dēls viņiem saka, ka viņš lido viens bez vecākiem.
Ar visu šito Airbaltic karekli uz kakla (kur iekšā maciņā tīrā angļu valodā ir uzrakstīts, kas viņš tāds ir, no kurienes lido, caur kuru valsti lido, un uz kuru valsti lido tālāk).
Un ja ne viņa atjautība, kaut kādas angļu valodas zināšanas, tad es visticamāk uzlaistu gaisā visu Airbaltiku.
Nosirmoju, jo man zvanīja no dānijas SASa un teica - tikai neuztraucieties, bet mēs nevaram atrast Jūsu dēlu, vai viņš tiešām atlidoja no Latvijas.

es ilgi vārījos, biju gatava tiesāties, un sacelt haju.
Bet nomierinājos. Galu galā - šī bija vislabākā pieredze viņa vecumā. Un ne jau viņš pārdzīvoja, tikai es.
Toties kā kompensāciju un atvainošanos - viņu ielaida pilota kabīnē pasēdēt. Ko vēl tādam puikam pilnai laimei vajag?

 Re: kamons
Autors: Lielirbe
Datums:   08.11.2012 11:50

Mjaa...

Un, ko Airbaltics? Vai kursh bija vainiigais kjeedes posms, kas nenodeva/nesagaidiija?


Taapeec, ka pastaav shitaa varbuutiiba, ka 1% gadiijumu, ka kaut kas nojuks..es saveejo nekad nesuutiitu zem gadiem 12 vienu...

 Re: kamons
Autors: Lielirbe
Datums:   08.11.2012 12:02

Man taados gadiijumos vairaak bail buutu pat ne no taa, ka nenodos/nesagaidiis....bet no Onkuljiem, kuriem ir acis uztrenneetas uz shitiem beerniem, kas ir vieni lidojumaa laikaa..vai nedod Dievs vinhs saprot, ka berns ir nomaldisies....vinji arii Meistari speejaa iedraudzeeties ar beernu utt...ceru, ka saprataat, ko domaaju...

 Lielirbe
Autors: Kamōn
Datums:   08.11.2012 12:08

Tur jau tas joks, ka es joprojām neko nesaprotu, kā tas varēja sanākt.
Airbaltic esot viņu atveduši līdz informācijai tranzīta lidostā un atstājuši, a šis gaida, kad viņam atnāks pakaļ Sas darbinieki. Un neviens nenāk. Un tad, kad viņš saprata, ka ir mēsli, jo drīz beigsies čekošanās nākošajā lidmašīnā, viņš skrēja uz policiju, jo informācijā neviens nezināja, kāpēc viņam nenāk pakaļ.
A poliči neprot izlasīt, ka viņam papīros ir ierakstīts, ka viņš ir tranzītā un lido viens, un ka nav divas stundas jāauro pa visu Kopenhāgenu, lai steidzīgi ierodas Mis Kamōn un Misters Kamōnis, jo viņi redz idioti esot atraduši mūsu bērnu. :))))))))))))))))

Īsāk sakot - ko es ar šo stāstu gribēju teikt - lai gan man viņš lido jau ļoti sen un gadu gadiem, daudzās valstīs ir bijis, gan viens, gan ar draugiem, tomēr ir starpība, vai lido 11gadīgs vai 17gadīgs.
Vecākiem ir baigi jājūt un jāpārzina savs bērns - kā viņš varētu reaģēt krīzes situācijās, vai viņš pārzina angļu valodu, ir jāstāsta un jāmāca, kur jāiet un ar ko jārunā, kam jāprasa palīdzība utml.
Man vienkārši ir nežēlīgi dzīvē paveicies ar tik saprātīgu bērnu. Tas ir vienīgais, par ko Dievam kājas bučotu.

Bet airbalticam sirdī piedevu, un arī juridiski nekasījos.
:)
Vienkārši pilnīgi visiem stāstu šo stāstu, lai viņi sagatavo bērnu lidojumam ne tikai ar zobubirstēm, bet ar elementāru rīcības plānu krīzes situācijā.

 Lielirbe
Autors: Kamōn
Datums:   08.11.2012 12:12

Tas ir tas, ko es Tev gribēju teikt. Un arī pārējām mammām.
Un atkal - tas ir stāsts par to, ka mums pašām ir jāizjūt, cik gatavs ir bērns palikt viens un tikt galā ar situāciju.
Īstenībā, toreiz es par to neiedomājos, bet tagad visticamāk es nemaz neļautu viņam kaklā turēt to karekli, jo pēc tā varētu nojaust, ka viņš ir viens, jau pa gabalu.

 Re:
Autors: Lielirbe
Datums:   08.11.2012 12:18

Onkulji var apstradaat jebkuru beernu...piedaavaajot paliidzeet, paraadiit, nopirkt MCDonaldu, uzdaavinaat Ipodu...uz ko nu katrs iekriit...bet atsleedzinju var atrsast katram beernam!

 Re:
Autors: Lielirbe
Datums:   08.11.2012 12:23

Muusdienas, ka teevs dziivo iirijaa, maate - anglijaa, ome - Latvijaa..shitaa situaacija ir baigi aktuaalaa. Un, es zinu, ka daudzi lidina savu beernu no valsti uz valsti..bet nu zinama pieaugushaa pavadiibaa...

Nav jaabrauc maatei liidzi...bet nu beerna lidinaashana tiek pieskanjota, ja ir atrasts kaads pieaugushais, kas var tureet to beernu redzamiibas lokaa....

 Re:
Autors: Lielirbe
Datums:   08.11.2012 12:35

Nevaru nomierinaaties par Kamona gadiijumu...

Es uzskatu, ka beernus zem 16 nedriikst taa aizvest un atstaat kaadaa punktaa....ir jaabuut ar parakstu panjeemu/nodevu...un tikai no cilveeka uz cilveeku..nekaadu atstaashanu nevienaa punktaa vai tranziita zaalee...

Pieaugushos..jaa...bet beernu zem 16 NEKAD...

Nezinu kaadi ir Starptautiski noteikumi beernu tranziitam, bet man liekas, ka ir jaabuut "no rokas rokaa" sisteemai.

 Lielirbe
Autors: Kamōn
Datums:   08.11.2012 12:39

Klausies, es pat nomierinājos. A Tu nevari. :)))
es jau nenācu šokoties, vien likt aizdomāties mātēm, kas dikti paļaujas uz 25 latu vērto pakalpojumu "pavadīt bērnu".

Un jā - arī es aizliegtu ar likumu. :)))
bet dzīvē mēdz būt dažādas situācijas. Un ne visiem ir radinieki, kas var braukt līdzi.

 Re:
Autors: Jaut.
Datums:   08.11.2012 13:11

Kamon, ko nozime pakalpojums "Pavadit bernu"? Ka, perkot biljeti, es samaksaju Ls25, lai manu bernu kads pavada no regjistracijas, caur droshibas kontroli, nodod stjuartei un talak galapunkta stjuarte nodod bernu nakamajam pavadonim, kas bernu atved lidz sagaiditajam?

Man nav tranzits, bernam butu jatiek no Rigas 2h lidojuma lidz kadai Eiropas pilsetai. Ja, un nav iespeju savam cilvekam vinju pavadit. Diemzhel. Bet esmu laba mate..:)

Paldies par pieredzi!

 Jaut.
Autors: Kamōn
Datums:   08.11.2012 13:31

Nu tā tas bija domāts. Ka pavada. Bet kaut kā kaut kas šamiem nesanāca. ;)))

Doma šeit izklāstīta:
http://www.airbaltic.lv/public/celosana_ar_berniem.html

 Re: Jaut.
Autors: ?
Datums:   09.11.2012 19:37

lielirbe - ka varetu kadreiz sakt ar kaut ko sakarigu nodarboties ,ehh......

 Re: Jaut.
Autors: iz senas tēmas
Datums:   12.11.2012 15:10

http://forums.delfi.lv/read.php?f=100&t=95616&a=1

Izskatās, ka šis pakalpojums ir diezgan riskants...

 Re: Jaut.
Autors: D-a
Datums:   12.12.2012 14:38

nu gan Komon pastāsts, nervu kutinošs....

 Re: Jaut.
Autors: Janka
Datums:   09.10.2016 21:12

JA BERNAM 15 GADI, UN LIDO UZ LIELBRITANIJU AR RYANAIR, KADIEM DOKUMENTIEM JABUT LIDZI? UN PAVADONIS VAR BUT DRAUGS KURAM 19 GADI KURS LIDO KOPA AR MANU BERNU?

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *