Sākums  > Izsaku viedokli  > Jūtas un prāts Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Jūtas un prāts
 situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 13:09

Nezinu kā justies un vai man ir tasnība vispār, bet jūtos kaut kā apdalīta vai atstumta, situācija sekojoša, dzīvoju ar tēvu divatā, manā dzīvoklī, es maksāju kredītu, ikmēneša komunālos, elektrību ,tv utt.Nav maza summa kopsummā. Tēvs maksājumos nepiedalās, jo pensija maza, pietiek tik zālēm, ēdienu pērk arī-var teikt ar ēdienu sevi apgādā pārsvarā un sanāk kādam drēbes gabalam arī pēc vajadzības.Un pulveri pērk arī drēbju mazgāšanai un citu sadzīves sīkumus. Tik tālu par naudām.
Pāris gadus atpakaļ nomira radinieks, kuram mans tēvs bija tēva vietā gandrīz, jo citu radu vairs viņam gandrīz nebija palicis un tagad manējais paziņo, ka grib uzlikt nedārgu pieminekli viņam kapos, jo redz esot iekrājis 100 latus pa 3 gadiem šim mērķim...
šodien runājos un saku, ka būtu labi, ja kaut 1 mēneša maksājumiem arī būtu iekrājis, tas būtu liels atvieglojums...atbild, ka jau tā pensija tik liela, lai vēl kaut kam atliktu... vot i sēžu i domāju..kā man justies.

 Re: situācija
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 13:26

...runa jau nav par naudu, bet attieciibaam... ...es nevaru iedomaaties, ka nauda buutu daargaaka par teeti un kopaadziivojot eeshana atsevishkja... ...bet teeti un attieciibas jau visaadas :( ...

 Re: situācija
Autors: Karmenz
Datums:   25.03.2013 13:32

kā nonāci līdz situācijai ka dzīvo kopā ar tēvu?? viņš atnāca pie tevis, jeb tu aizgāji pie viņa??

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 13:32

Nostājies tu tēva vietā un padomā! pensija ir tāda, kāda nu tā ir. Zāles vajag, labi, ka vēl ratiņkrēslu nevajag... Un tagad viņš (TU) esi sakrājusi pa 3 gadiem 100ls, tas tiešām nav nekas kruts, skaidrs, ka, ja viņš šo naudu atdos īrei, tā izkusīs kā ūdens pile uz plīts. Un gribi uzlikt to piemiņas akmeni, nekas jau dižs tur nemaz nesanāk, labi, ja vispār būs plāksne ar uzvārdu un tiem dzimš/miršanas gadiem. Bet meita, dabiski, stāsta, ka labāk būtu... Jā, no tava viedokļa jau labāk būtu vienu mēnesi tos komunālos nomaksāt, bet... ko tu iegūsi? Tēva rūgtumu, ka viņš nav varējis savam tēvam i ne plāksni kapos uzlikt? Vai atvieglojumu, ka vienu mēnesi vairāk aliņu varēsi iedzert? Vai varbūt uz kādu pasākumu aiziet? Vai tev tie viņa sakrātie 100 ls dos vsp kādu atvieglojumu?
negribu tev tagad zīmēt nez kādas ainas, kā būtu, ja būtu... Vai tu esi varējusi iekrāt 100ls pa 3 gadiem, vai varbūt pa vienu? Varbūt tu to vari, bet tad jau vsp nav nemaz problēmas runāt par to, ka tev no sava tēva jāprasa izdzīvošanas nauda katru mēnesi?
Bet varbūt tu augstsirdīgi vari SAVAM TĒVAM IETEIKT, papu, nekreņķējies, tikko beigsies apkures rēķini šogad, es tev vēl pielikšu 100 ls, un MĒS uzliksim tavam tēvam (tātad, manam vectēvam...)to plāksni.
Zini, tēvs/māte mums ir katram tikai viens. VIENS. Un to novērtējam tikai tad, kad viņu vairs nav. Diemžēl.

 Re: situācija
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 13:36

pildspalva
...taa plaaksne ir tjip deelam, nevis tjip teevam...

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 13:40

Par apdalīšanu un atstumtību nepavisam nesaprotu. Vai esi apdalīta, ka tēvs tev nav sagādājis pili? nu , sorry, ne visi to var savam bērnam. Un par kādu atstumtību tu runā? No kā tad jūties atstumta?
Priecājies, ka tev ir iespējas ne tikai samaksāt komunālos, kredītu un vēl pabarot savu tēvu. Sūdīgāk būtu, ja jums abiem būtu jādzīvo bomžos...

 Re: situācija
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 13:43

...man domaat- ja buutu siltas juutas, probzu nebuutu (un arii naudas kraashana buutu ieprieksh izrunaata un zinaama)... ...krenjkji saakas, kad nauda jaateeree uz cilveeku, uz kuru teereet negribas... ...znach nav tur siltu juutu... ...un tas nu akmens teeva daarzinjaa...

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 13:43

plāksne NAV manam vectēvam, bet gan kādam radiniekam (...,,nomira radinieks, kuram mans tēvs bija tēva vietā gandrīz...,,)

ēšana gandrīz atsevišķa, jo esmu bieži uz diētām un kad neesmu tēvs neēd ļoti daudz ko, to ko ēdu es, kaut vai tos pašus dārzeņus piemēram prakstiski nemaz. viņam daudz kas negaršo.

karmenz,,...dzīvoju ar tēvu divatā, manā dzīvoklī...,,tobiš tēvs dzīvo pie manis, jo citur nav kur, bet tas jau ir cits stāsts.

un nē, man nauda nav dārgāka par tēti, dr, bet ir šī ituācija kuru gribu izprast.

 Re: situācija
Autors: mince
Datums:   25.03.2013 13:45

Pieminekli grib likt radiniekam ,kuram autores tēvs bija kā tēvs nevis autores vectēvam. Un tie iekrātie 100 Ls pa trim gadiem tieāām nav nekāda lielā summa, lai iespringtu. Protams, ka patīkami būtu ja kaut 10-nieku iedotu , bet nu dēļ tā nav vērts bojāt attiecības ar tēvu.

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 13:49

laikam nepareizi sapratu. tas piemineklis būtu tam, kuram tavs tēvs arī bijis tēva vietā... tam radiniekam it kā. Vai tad tu neesi arī tad viņam rada vietā it kā?
Lai arī kā būtu, tavs tēvs negrib uztaisīt tusiņu par 100 ls visiem sētas draugiem, bet kapos uzlikt plāksni. Zini, neskaud vis. Acīmredzot, tam cilvēciņam neviena cita jau nav, kas tādu plāksni var uzlikt. Un tu jau laikam to nedarīsi vis. Ir vecīši, kas tādu naudu bez lielām runāšanām iemet baznīcā ziedojumos. Un uzskata, ka ir pareizi darījuši. Katram savs.

 Re: situācija
Autors: pūce
Datums:   25.03.2013 13:55

Vai šis gadījums (tēva naudas atlikšana)-satrauca autori arī ātrāk-jeb tikai tad,kad uzzināja,ka ir reāla nauda iekrāta?Ja ir visu laiku kaut kā iztikts bez tā 3latnieka,vai tagad situācija ir mainījusies?

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:02

Dr- tās siltās jūtas varbūt arī ir. Bet pa ilgāku laiku dzīvojot kopā sakrājas ne viens vien rūgtums par to un šito, tādejādi un šitādi. Un tad jau varbūt ir arī reizēm citādākas domas. Es savu mammu idealizēju, jo pazaudēju pārāk ātri. Kā būtu, ja viņa būtu nodzīvojusi līdz sirmam vecumam, fvz? Protams, ka viņa man visur un vienmēr pietrūkst. I vēl šodien, kad jau pati esmu vecāmamma.

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 14:03

nezinu...
Man kaut kā sāk vienkārši likties, ka viņam tas, ka es jau visu samakšāšu ir pašsaprotami, gan lielākas iešanas pie ārstiem,slimnīcām ( ir bijis),tiem pašiem komunālajiem utt
Es arī nekurnu un vienmēr visu samaksāju,
tos kaut vai 100 latus varētu atlikt, kādai pēkšņai savai vajadzībai, nevis paļauties ka gan jau kāds visu nomaksās.
Nu nav tas piemineklis vajadzīgs steidzīgi. Nezinu varbūt tiem kas uz kapiem iet ik pārnedēļu, tas liekās tiešām svarīgs un neatliekams pasākums.

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:05

Tā arī neatbildi par to atstumtību un apdalīšanu?

 Re: situācija
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 14:07

varbuut vienkaarshi bizness - uztaisa beernu, lai buutu, kas vecumdienaas apkalpo; nekaa personiska

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:07

Vai ar tēvu runāji par to, ka tā naudiņa pašam labāk noderētu? ka tu nevari vnm un visur visu apmaksāt? Vai esi par to runājusi?

 Re: situācija
Autors: pūce
Datums:   25.03.2013 14:08

Poča,kā Tu zini,ka tēvs SAVAI vajadzībai arī nav atlicis?Tak jau laikam neesi ar viņu dalījusies par lietām -cik maksā komunālie,cik dakteri utt utt..Viņš nemaz varbūt neiebrauc,kāds ir Tavs finanšu stāvoklis.

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:10

imho, tas BIZNESS NESTRĀDĀ. tici man. un neprasi, kā es to zinu.
Vai tu esi kādu bērnu jau tāpēc uztaisījis?

 Re: situācija
Autors: Karmenz
Datums:   25.03.2013 14:12

poča -> es to nejautāju intereses pēc. es arī dzīvoju kopā ar mammu (vismaz 9 mēnešus gādā), es paņēmu viņu pie sevis ... man vieglāk emocionāli un saimnieciski un viņai arī neparko galva nesāp. viņas pensija ir viņas pensija - man gar to nav nekādas daļas. lai liek un tērē kā grib, jo ar visu sadzīvei nepieciešamo un ēdienu es varu viņu nodrošināt. tāpat arī dzīvesvietu. viņas pensija manā skatījumā ir man "neaizskarama lieta"
ja tu tēvu esi paņēmusi pie sevis (vai viņš atnācis, jo citur nav kur dzīvot) tad jau apzinājies kā būs ... tad jau izvērtēji visus par un pret, vai tad neaprunājāt par maksājumiem?? jeb tu iedomājies, ka viņš to uzskatīs par pašsaprotamu dot naudu dzīvoklim no savas pensijas??

pildspalva -> (c) Vai atvieglojumu, ka vienu mēnesi vairāk aliņu varēsi iedzert? Vai varbūt uz kādu pasākumu aiziet? Vai tev tie viņa sakrātie 100 ls dos vsp kādu atvieglojumu?(c) -> no ķēdes esi norāvusies vai??

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 14:19

pildspalva:,,Vai esi apdalīta, ka tēvs tev nav sagādājis pili? nu , sorry, ne visi to var savam bērnam. Un par kādu atstumtību tu runā? No kā tad jūties atstumta? ,,


Es jau pašā sākumā rakstu, ka : Nezinu kā justies un vai man ir tasnība vispār...

TĀPĒC RAKSTU ŠEIT, LAI VARBŪT KĀDS MAN IEDVESMOTU UZ PAREIZU SAPRATNI.


...un viņš zin, kas un cik maksā un kāds ir mans finanšu stāvoklis.

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:24

Jā, Karmenz, tieši tā, kā tu saki. no ķēdes. Ja es arī esmu sakrājusi tos 100ls, tad tie ir kādai vajadzībai. Man tikai tas labums, ka varu pati izlemt, vai uztaisīt tusiņu sētas draugiem, vai nopirkt kravu aliņu, vai ķēžu tonnu. Un arī ar bērnu palīdzību. bet ja kāds no viņiem man šodien teiks, mamm, vsjo, pzdec, man nepieciešams tam un tam. Un ja es sapratīšu, ka tas ir saprātīgi un nepieciešami, lūdzu, mani 100 ls. Jo man jāatzīst šodien, ka tie ir īstenībā viņu.

 Re: situācija
Autors: Xtreme
Datums:   25.03.2013 14:25

Pa 3 gadiem sakrāt 100 latus - tas ir mēnesī atlikt apm. 3 Ls.
Vai autorei tas būtu bijis ļoti liels finansiāls atspaids, ja tēvs viņai mēnesī piešķirtu 3 latus? Diez vai. Toties tēvam uzlikt to pieminekli sev tuvam cilvēkam patiešām daudz ko nozīmē...

 Re: situācija
Autors: pūce
Datums:   25.03.2013 14:25

Poč,neaizmirsti,ka vīriešiem ir taisnvirziena domāšana!Ja Tu nesaki,ka Tev vajag tēva līdzdalību maksājumos-tad viņš varbūt iedomājas-ka nevajag..Ir bijis gadījums man puslīdzīgs-un tur tika pavaicāts-Ko tad tu nesaki,ka vajag un cik vajag?

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 14:27

ir gan siltās jūtas, gan citreiz par daudz vēlmes kontrolēt visu, bet tā jau laikam ir, ja dzīvo kopā ar vecākiem.
uz pensiju nepretendēju, dies pas, bet tagad vēl nāk atmiņā, ka gadu atpakaļ runājām, ka pagaidīsim ar to kapu plāksni, jo nezin kā būs ar naudām,...un tagad drīzumā arī paredzēti lielāki maksājumi un to zin.
bet laikam jau jānomierinās un rīt jāpaskatās uz visu šito no citas puses.

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 14:35

a varbūt man kremt, ka redz tam varēja sakrāt, bet kad man kas lielāks maksājams, tad nekā. nezinu. kaut kā stulbi jūtos.

un neticu, ka tie 100 lati ir krāti 3 gadus (jo pagājušo gadu gāja runa, par to cik mēs varētu atļauties summu uzlikt plāksni, es pateicu, ka pagaidām diemžēl neko), tā noteikti ir naudiņa, ko dāvināju dzimšanas dienā, lai tiek pie jauniem zābakiem, tie vēl nav pirkti, + vēl kādas jubileju naudiņas ko draugi sadāvināja.

 Re: situācija
Autors: Karmenz
Datums:   25.03.2013 14:36

es domāju, ka tev tā pensija ir jāaizmirst ... nu nav tās naudas, ja pats pērk ēst, saimniecības preces, tad ļoti labi .. ja nē, tad nopirksi tu.
un par (c)runājām, ka pagaidīsim ar to kapu plāksni, jo nezin kā būs ar naudām,...un tagad drīzumā arī paredzēti lielāki maksājumi un to zin.(c) -> pieņem, ka visu maksāsi pati

 Re: situācija
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 14:40

izrunājoties labāk izprotās.
lai jau liek to plāksni,vismaz miers būs mājās. un necilās šo tēmu atkal un atkal.laikam jau tā ir ilgāk dzīvojot kopā, sākās kašķu meklēšana.

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:45

redzi, mūsu gados vairāk sākam domāt par to, kā izskatās kapos. Radam, savējiem. Nezinu, kāpēc, bet laikam tas saistīts ar to, ka apzināmies, ka dabiski būs arī man tur rindas kārtībā jāaiziet. Un tas ir kā nepadarīts darbs. Atstāt to uz sava bērna pleciem negribas. Jo apzināmies, ka bērns, protams, vispirms domās par virszemes lietām. Kas cits, ja ne es, kad tad, ja ne tagad.
Vai tu vari apsolīt, ka to plāksni NOTEIKTI UZLIKSI tad un tad? Vai atkal tev būs citi svarīgi maksājumi? Tie jau vnm ir...

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 14:47

Un ja jau tā, pēc tavām, domām, ir viņa paša dāvanu nauda, tad, neko darīt, tā ir viņa. Ja viņš savu dāvanu grib tādā veidā izlietot, tur nu tikai viņa brīva izvēle.

 Re: situācija
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 14:57

...vispaar jau incanti- plaaksne kapos ir traki svariigi, bet dziivesvietas apmaksa- nu taa ne visai... ...bet izlaistajiem viirieshcilveekiem (kaadi nebuut nav visi) taa gadaas...

 Re: situācija
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 14:58

"... tā noteikti ir naudiņa, ko dāvināju dzimšanas dienā, lai tiek pie jauniem zābakiem, tie vēl nav pirkti, + vēl kādas jubileju naudiņas ko draugi sadāvināja." (c)

Tas ir tipiski... Bērni tā dara, jo viņiem nav savu līdzekļu: atliek no ietaupītām pusdienu naudām, dāvanu naudām, lai paši varētu kaut ko kādam dot... Man šķiet, tev ir tomēr labs, pašaizliedzīgs tēvs.

 Re: situācija
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:00

...nezinu gan, cik labi ir, ja pieaudzis viirietis riikojas kaa beerns...

 Re: situācija
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 15:02

Es apzinos, ka ģimenē attiecības mēdz būt dažādas, bet paģērēt uz vecāku pensiju... nu man nav ko teikt autorei.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 15:03

...aizliedz meitai, lai dotu akmenim.


Ja nu gadiijumaa meita no paarstraadaashanaas un knapinaashanaas nomirtu, gan jau arii tai pieminekli uzliktu.

 Re: situācija
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:04

Pieaudzis, vecs?...Tas nozīmē, ka citu iespēju viņam nav. Man, piemēram, veca cilvēka šādā situācijā ir žēl. Cik liela tad, tu domā, ir tā pensija?
Ja autore pateiks, tad varēsim rēķināt. Ēšana katrai dienai, tur iziet daudz tomēr.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:05

...es gan uz rasi nenosodiitu autori (vispaar nenosodu)...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 15:05

Ja nu ir pasaulē lieta, ar kuru bedzjēdzīgi cīnīties, tad tā ir kapu kultūra. Lai tak liek, miers mājās.

Vai arī es ne tā sapratu un uzdāvināto naudu autore grib atpakaļ?

 Re: situācija
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 15:05

Nē, dr, dzīvokļa ikmēneša apmaksa ir svarīga, bet tev vairāk, nekā man. Ja es dzīvoju tavā dzīvoklī. Ja tu dzīvo manā, tad tevi mana dzīvokļa apmaksa katru mēnesi pavisam maz interesē. Un pofig, ka tu varbūt esi pie manis uz ilgāku laiku. Protams, ja tas nav atrunāts jau iepriekš. Tāpēc jau ir dzīvokļa īpašnieks. Un ir īrnieki. Citreiz dzīvo arī pavisam bez i pat īrnieka statusa...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:06

...es censhos apriori nezheelot taapeec vien, ka vecs... ...ne vienmeer sanaak, bet censhos... ...citaadi sanaak visai netaisni pret jauno...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:08

pildspalva

...vispaar jau vinjsh ir teevs... ...ja gribi vinju padariit par liekeedi iirnieku- nus, iipatni centieni cienju pret vecu cilveeku panaakt...

...nespeeju iedomaaties savu teevu taa riikojamies...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 15:09

Nu a kādi ir varianti? Nu tad lai saka, ka no šodienas jāmaksā sava daļa par īri vai lai lasās lapās.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:11

...jaasaka paldies Dievam, ka man nedraud shaada zituaacija...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:19

dr, tur var censties vai necensties, žēlumu nevar izkalkulēt un ieslēgt, piespiežot podziņu. Vecs nozīmē nespēcīg(āk)s, slim(āk)s, atkarīg(āk)s. Žēl - nozīmē, ka jūt līdzi un attiecīgi rīkojas. Es to praksē redzu visu laiku: man ir vecs tēvs. Viņš nav vesels, nav vairs stiprs, var drīz aiziet... taču viņam vēl ir sava dzīve, sava griba, savi centieni, jūtas... Viņš daudz ko dara citādi, neracionāli, bet es neuzskatu viņu par piedēkli vai vecu kaitēkli. Viņš ir Cilvēks. Iet jau mums visādi, bet...
Pensija viņam arī nav liela, taču viņš iekrāj uz tā rēķina, ka viens pats maz patērē, maz ēd. Kad aizbraucu, sapērku viņam visu ko, naudu neprasu. Viņš satraucas, saka: tu esi iztērējusies, ņem 100 latu! Paņēmu 10, lai nomierinās... kaut varēju neņemt. :)
Man tas neliekas netaisni pret jauno, dzīve ir netaisna pret veco, tāpēc, kurš var, tas kompensē.
Es citādi nevarētu.

Bet kādas tev attiecības ar vecākiem? Es tak nezinu. Mēs te salīdzinām savas domas, bet izejas situācijas katram savas.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:21

P.S. Vispār mēs esam gatavi ņemt tēvu dzīvot pie sevis, viņš nevar izlemt.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: vetta
Datums:   25.03.2013 15:24

Autore, lai nu viņš dara kā iecerējis ar to piemiņas plāksni. Ar mirušo piemiņu nevajag skrieties.
Kas to zin, cik viņš iekrājis vēl (var pārčamdīt matraci:D.., piedod...). Varbūt citu reizi pieliks savu artavu kādai tavai vēlmei.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:24

...zheelumu var izkalkuleet, ja uz sveshu vecumu vilveeku neprojicee savas juutas pret saviem vecajiem cilveekiem...

 Re:
Autors: mince
Datums:   25.03.2013 15:28

Katrā ģimenē savs modelis, bet ja vecāki un bērni nav nekādi bagātnieki, tad manā un man zināmajās ģimenēs ir pilnīgi normāli, ja katrs komunālo maksājumu kārtošanā dod savu artavu. Protams, skatoties pēc katra rocības. To ko katrs iekrāj un kā iekrāto izlieto ir tikai viņa darīšana. Manā ģimenē ēšana bija kopīga padarīšana, bet zinu, ka citiem arī tā ir atsevišķa, jo ēšanas paradumi un gaumes dažādas.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:29

dr, kaut kā nesapratu tavu domu.

Bet mēģinu atbildēt: pārsvarā lielākajai daļai vecu cilvēku tās būšanas ir līdzīgas (veselība, fizioloģija, domāšanas veids). Nav jābūt gerontologam, lai to saprastu. Tā arī pret viņiem jāattiecas, tas arī viss.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: reno
Datums:   25.03.2013 15:33

Un autorei beigās šā vai tā nāksies tos zābakus nopirkt:((

Bet kapu kultūra -svēta lieta. Zinu gadījumu, kur pilnīgi parādos esošs cilvēks lepni 20 ls bērēs iedāvina, jo tā, lūk, esot pieņemts:((
Vai par 100 ls vispār var kaut ko uzlikt? Es sākumā domāju, ka viena nulle nav pielikusies.

Es domāju, ka autorei mazliet sāp, ka par viņu vispār nepadomā,vai viņa var visu pavilkt.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:35

YTC

...ja Tu paskaties uz sho situaaciju neitraali no malas, nevis ieliec savu pieredzi ar savu teevu un savu attieksmi pret savu teevu...
...kaa situaaciju starp diviem pieaugushiem cilveekiem... ...pensionaari ir jau no 60, kad nav veel ne vecs, ne makten slims, ne nespeejiigs, ja vien pasham nav izdeviigi taadam buut...
...kas taa par indebi tik ar sliktaako asocieeties- Kruumijjuulis ar pensionaars, ja kas (vai man tik liekas, ka shis tik vecs?)...

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 15:37

Visu laiku lasu un nevaru saprast, uz ko, dr, tu velc? Uz to, ka autorei jāiet mājās močīt tēvs, ka tas kā Jūlis nav sarausis čunguru?

 Re:
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:38

reno: par cenām
skaties te
http://rgrplus.lv/lv/produkcija/izstradajumi-kapsetam/pieminas-plaksnes.html

Jā, piekrītu pēdējam teikumam.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 15:40

Es arī gribēju teikt, ka kopādzīvošanas gadījumā maksājumu kultūra ir jāaprunā. bija laiks, kad dzīvoklis tika pārformēts uz meitas vārda, es biju bez darba, bet meita man maksāja par bērna pieskatīšanu kādu naudiņu. Un es, saprotams, savu daļu maksāju par īri, komunālajiem. Lai gan īstenībā tā bija no meitas ģimenes naudas. Viņi arī varēja teikt, lai es neko nemaksāju, bet pieskatu savu mazdēlu. Loģiski? Loģiski. Kurai vecmammai jāmaksā par sava mazdēla pieskatīšanu? bet es biju ļoti gandarīta, ka ar naudiņām tiku cauri. Nekas supperideāls jau tas nav, bet risinājums uz laiku ir. Ja kas, es tajā laikā pat biju bez pensijas. Arī bija paziņas, kas brēca, un tev nav kauns no savas meitas un znota ņemt naudu par sava mazdēla pieskatīšanu? Nē, man nebija kauns.

 Re: pašaizliedzīgs tēvs
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 15:45

Strel

...nee, es neaicinu mochiit teevu, bet man nav saprotama tik izteikta veciishu devalveeshana un liidz ar to autores nosodiishanas meegjinaajumi... ...ja teevs nav pratis saraust chunguru, tad buutu jaaprotas apzinaat realitaati- ka may be miesiigai meitai vairaak dereetu kaa beiktam radagabalam...

 Re:
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:45

dr

It kā tu nezinātu, ka Krūmiņjūlis ir izņēmums, un autore arī uz to norāda, ka tēvs knapinās. Tā ka Jūli varam izslēgt.

Nu, es nezinu, cik gadu autores tēvam, daži no izklaides vai biznesa industrijas 60 gados staigā solārijā iedeguši, smukos džinsos, ar zelta ķēdīti kaklā, apprec 5. sievu (30gadnieci) un kļūst par bebīšu tētiem. :) Un brauc ar jahtu vai kalnu slēpēm.

Tik un tā vairums veco nav vairs tik spēcīgi, un, ja ir acīmredzamas problēmas, tad attiecīgi jāizturas. Bez tam šā vecuma vīriešiem bieži ir veselības problēmas, gan jau ka tipiskākās pati zini.

 Re: poča
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 15:47

A ko mēs te minam pa tukšo... Saki,lūdzu, cik gadu tētim un cik liela pensija...

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:07

...maksaashanu vecmammai uzskatu par tiiri ok, ja taa aizvieto regulaaru aukli un vecmammai aizvieto iespeejamu darbu...

 Re: dr
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 16:12

Un vari man ticēt, ka tikko mazbērns tika bērnudārzā, bet es dabūju darbiņu, viss atkal nostājās uz kājām. Es nebūt nerāvos skatīt mazbērnu un sēdēt savai meitai uz kakla.

 Re: poča
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 16:12

tētim 75 un pensija laikam ap 140.
uz tusiem neiet un nedzer, pīpē gan.
bet ne par to ir runa, runa ir par to, jā, piekrītu, ka tas tikai mans viedoklis, ka tas kapakmens var taču pagaidīt un ir mums citi vairāki svarīgi maksājumi šogad.

bet jau samierinājos, ka lai jau liek to akmeni. būs miers mājās.
pati pēc tās sarunas nelāgi jūtos kaut kāda vainas sajūta.

 Re:
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 16:15

Man arī liekas tikai normāli maksāt auklei.

Augšā autore raksta, ka pensija ir maza un kam tā pietiek, melns uz balta, tāpēc man nav skaidrs, kur tad lai tēvs vēl rauš naudu, ja viņš nav Jūlis, iet piepelnīties vai kā? Nu toč man nav skaidrs, ja reiz tur rakstīts. Nu tad es saprotu, ka autore grib tos tēva iekrātos simts latus, kurus (vai nu viņa pati ir uzdāvinājusi vai viņš tomēr iekrājis).

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:15

...fascinee mani vainas apzinjas popularitaate- likt akmenjys- ok, piipeet- ok, par dziivokli maksaat- galiigi nav ok...

 Re:
Autors: Strel.
Datums:   25.03.2013 16:17

Piekrītu, tad vajadzētu atmest smēķēšanu. 1) nav labi veselībai, kurai jau tāpat jāpērk zāles, otrkārt, ietaupīsies nauda.

 Re:
Autors: Karmenz
Datums:   25.03.2013 16:18

dr -> manuprāt nav OK, ja cilvēks to vecāku paņem un pa sūriem purpina, ka savu pensiju neatdod komunālajos, bet pateikt vecākam to acīs nevar.

mans muters arī par dzīvokli te nemaksā, jo esmu aizliegusi un pati pateikusi - man tavau pensiju nevajag :)

 Re: poča
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 16:19

Skaidrs, paldies! Apspriedieties ar tēti, kāds tas piemineklītis/plāksne varētu izskatīties un cik maksās, - aplūkojiet kopā internetā piedāvājumus. Nezinu, kur tu dzīvo, bet provincē taisa lēti - sk. linku, ko ieliku reno. varbūt sanāk kāds kompromiss. Lai jums veicas visu atrisināt!

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:20

...Tu esi pateikusi... ...te, rodas iespaids, ka tas ir pienjemts par normu... ...jautaajums- kursh te ir vecaaks?...

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 16:23

laikam jau es:)))))))))))))))

 Re:
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 16:31

Vismaz es šobrīd esmu sava vecāka vecāks, jo esmu fiziski spēcīgāka un veselāka, organizēju un palīdzu. :) Pēc dokumentiem ir otrādāk, taču dabā gandrīz vienmēr nonāk līdz šai formālo lomu maiņai, tas ir pašaprotami.

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:36

...nonaak... ...jautaajums kad un kaapeec... ...no 140 latiem var kko piesviest maksaajumiem...

 Re: piesviest?
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 16:37

tad jau cigaam pietruuks!

 Re: piesviest?
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 16:50

eju jau eju... vēl tik pateikšu. :)

Tam, ko neiecietīgie raksta, esmu jau izgājusi cauri, stāstu pati no savas dumās pieredzes, šī stadija man aiz muguras, tāpēc tā runāju. Jūsos sevi atpazīstu, brr. :)
Bija laiks, kad man likās, papiņš gandrīz visu dara nepareizi, ne tā kā (man) vajag. Varbūt tā arī bija. Nu un? Ja es tagad viņam pajautātu - tēvs, kas tev dzīvē dara prieku, kas tevi pie dzīves tur? Tās, iespējams būtu tās nosodītās lietas... un to būtu vairs pavisam maz... mazāk nekā man. Kas jūs mierina, kad no rīta ceļaties? Ka būs vēl skaista nedēļas nogalear viesībām, algas diena, šopings, sporta nodarbības, randiņš, SEX!... A viņam? Es jau tagad domāju - vai man vecumā būs kaut vai tik daudz drosmes un intereses par dzīvi, cik tēvam tagad ir? Vai bērni to man atņems? Neļaus audzēt puķes (tērē ūdeni), neļaus uzpīpēt, iedzert, ja gribēšu? (nauda!) Atņems suni, kaķi? (smird)......
Eita jūs, jocīgie!... ar mieru. Āmen. :)

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:53

...es palikshu pie paarlieciibas, ka miilamam papinjam to neliegs... ...kvai tapee vien, ka papinjsh buus izaudzinaajis sevi (beernu) un sevi (papinju) nodroshinaat speejiigu)... ...ja ne- nu ko lai saka...

 Re:
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 16:56

/pa gabalu/

Bez kādiem "ja"; ar viņa nodrošināt spējīgumu tam nav sakara. (manā gadījumā noteikti)

nu gan čau. :)

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 16:59

YTC

...ne vienmeer, bet arii... ..vb speejiigs, bet negribeet... ...jautaajums kaapeec... ...var nevareet... ...un tad jautaajums vai ciigas tik svariigas...

 Re: Nu un?
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 17:00

tad jau daudzaam kundzeem arii nebuus iebildumu, ja pieaugushie beerni paliks dziivot mammas dziivoklii un savus ienaakumus teerees hobijiem (uzpiipeet zaaliiti, nopirkt moci), nevis reekjinu apmaksai :)

 Re: imho
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 17:10

Tev nu gan ir reti sakarīgi secinājumi! kur tu te tik gudrs radies? Vai tik neesi no Saimas?

 Re: Nu un?
Autors: Kamõn
Datums:   25.03.2013 17:13

Nav jau iespējams no malas izvērtēt citu attiecības.
Ja man būtu tādi vecāki, kurus es gribētu redzēt dzīvojam pie sevis, tas nozīmē, ka viņi varētu kaut tūkstošus sev iekrāt un atdot kam grib.
No otras puses, varbūt, ka autore ir piespiedu attiecībās ar tēvu, jo viņam vienkārši nav kur iet, un iespējams, ka viņu starpā nav siltu attiecību un Autore knapinās ar katru latu, lai visu samaksātu. Nezinu.
Nav padoma, nav sajēgas, ir tikai un vienīgi minējumi.
Biju tikko kādu kundzīti aizvizinājusi uz britāniju. Par savu naudu. Viņa raudāja, jo viņas pašas bērni nekad nav viņai neko piedāvājuši un nekur nav aizveduši. Bet es GRIBĒJU aizvest, nevis viņa lūdza. MAN gribējās nopirkt šo ceļojumu, MAN to vajadzēja.
Tāpat ar šo kapakmeni. Tēvs grib uzlikt kapakmeni. Man šķiet, ka tas ir kas tāds, kas ir sirdij. Dvēselei. Varbūt piedošanas vietā. Tā ir kā desmitā tiesa, ko iedot citiem.
Un varbūt, ka tēvam šķiet, ka viņš visu mūžu ir atdevis savai meitai, lai viņai būtu šis dzīvoklis, šis darbs un šī iespēja vispār maksāt par šo dzīvokli. Nezinu, svešās attiecībās neielīdīsi.

Ak Dievs, kā es gribētu nomirt pirms maniem bērniem ienāktu prātā šādas tēmas likt sapā.

jebkurā gadījumā - es nenormāli nošokētos, ja mans bērns manās vecumdienās neļautu man uzlikt kādam kapakmeni.

 Re: Nu un?
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 17:30

IMO, atkal kādai LV sievvietei bikšains parazīts uz kakla uzsēdies. Un tikai tāpēc, ka tēvs nevis vnk alfonss, visas metas šo žēlot.
Redz, radinieka piemineklis svarīgāks par meitas ārstiem, - ļoti skaidras prioritātes. Miris pseidodēls ir svarīgs, aber meita vnk personāls. IMO, tieši attieksme autorei nepatīk, un manuprāt, pamatoti.

Pēc tiesas un taisnības derētu kungam paskaidrot, ka labāk tur ievāktu strādājošu vīrieti, kas piedalās maksājumos un ir arī citādi noderīgs ;) Ja maksājumos proincipā negrib piedalīties, tad ar nākamo mēnesi var doties, kurp acis rāda.

Kārtējā, kura iecelta par pašsaprotamu kalponi. Man kkā šķiet, ka te ir šis variants "No otras puses, varbūt, ka autore ir piespiedu attiecībās ar tēvu, jo viņam vienkārši nav kur iet, un iespējams, ka viņu starpā nav siltu attiecību un Autore knapinās ar katru latu, lai visu samaksātu. Nezinu."

Jā, ja meita būtu miljonāre ar villu ar 5 ieejām, tad no sabiedrības (bet ne no mana) viedokļa būtu necilvēcīgi nepaņemt pašizputinājušos lūzeri senci pie sevis. Aber, ja kapeikas pašai jākasa savam dzīvoklim un ārstiem, aber viņš tur par velti vēl nervus bojā? Tak pats liels, pats domā, ka baisi gudrs, tad lai organizē sev visu pats!
Ja kāds boyfriends tā izturētos, tak visas ieteiktu šo pasūtīt, ne?

 nex
Autors: Kamõn
Datums:   25.03.2013 17:35

Neko citu jau no Tevis nevar gaidīt. ;)
Paldies, ka neļāvi vilties sevī. :))))))))))))))))

bet, var jau būt, ka Tev taisnība. Neviens tak no mums nezina. Tikai un vienīgi autore. :))))))

Bet, ja Tu pati būtu šī tēva vietā? Kā Tu sevi sauktu, ja Tev būtu tikai sūda 140 lati un Tev nebūtu sava dzīvokļa? A?

 Re: Nu un?
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 17:38

"Autors: poča
Datums: 25.03.2013 16:12

tētim 75 un pensija laikam ap 140.
uz tusiem neiet un nedzer, pīpē gan.
bet ne par to ir runa, runa ir par to, jā, piekrītu, ka tas tikai mans viedoklis, ka tas kapakmens var taču pagaidīt un ir mums citi vairāki svarīgi maksājumi šogad.

bet jau samierinājos, ka lai jau liek to akmeni. būs miers mājās.
pati pēc tās sarunas nelāgi jūtos kaut kāda vainas sajūta."
-- A par ko vainas sajūta, ka negribēji tā uzreiz pieteikties par slaucamu govi?

"Autors: dr
Datums: 25.03.2013 16:15

...fascinee mani vainas apzinjas popularitaate- likt akmenjys- ok, piipeet- ok, par dziivokli maksaat- galiigi nav ok..."
--- lūk, ironija vietā!
Vrb nopīpētā $ meitas ārstēšanai būtu vairāk derējusi? Bet atkal, prioritātes... meita "tētuka" prioritāšu topā noteikti nav.
Tad kāpēc viņam būtu jābūt viņas prioritāšu top-ā?

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 17:41

...nex izsakaas ierasti skarbi, bet saturiski vinjai piekriitu... ...jo no autores izklaasta sanaak, ka jaaatsakaas no kkaa ir tikai vinjai...

 Re: Nu un?
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 17:41

karmenz, un kas vainīgs, ka nav sava dzīvokļa? Meita, vai? Gan jau nopļundurēja ar savu "gudrību"... Tad ar tādu pašu "gudrību" tak var iet un citu sameklēt. Aber, ja tomēr nevar, tad to atzīt un pieņemt meitas noteikumus un kaut 20nieku piemest komunālajiem pieklājības pēc :)))
visi te pieņem, ka meita baigi biezā. Bet ja nu nav un tiešām knapi sanāk kredītam, komunālajiem un ārstiem.
Vrb mazāk būtu jāarstējas, ja ar sava gadagājuma vīrieti dzīvotu ;) Gan fiziskā, gan garīga veselība uzlabotos, bet kur nu, ja tēvs aiz sienas...

 Re: Nu un?
Autors: reno
Datums:   25.03.2013 18:03

Varbūt tēvs nemaz neizprot gaidāmos akūtos izdevumus?
Nex, kā parasti, cērt no pleca, bet sava rūgta taisnība ir.

 Re: Nu un?
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 18:15

sorry, iepriekšējā komentā Kamōn ar karmenz sajaucu - uzrunāt bija domāts Kamōn.
IMO,meita nav vainīga, ka Tēvs palicis bez dzīvokļa (ja pati to nav pārdevusi un nodzērusi, protams). Ne viņai par viņa kļūdām jāmaksā.

Izveicu nelielu aprēķinu -potams, emocionāļiem matemātika nav svarīga, bet maksājumos tai tomēr ir liela nozīme: necils mikrorajons rīgā, panelene, 50m2 2istabnieks. Bez ievērojamas pirmās iemaksas kredīts 200ls vismaz uz 15 gadiem + 100ls ziemā komunālajos. + tādi pat 140 pašai = 440 jau ir vidēja LV sievietes alga. Autorei pašai droši vien pēc visiem maksājumiem īpaši vairāk par tiem 140 pāri nepaliek, bet vajadzības lielākas kā pensionāram: par transportu uz darbu jāmaksā, vairāk būtu jātērē apģērbam, kultūrai un izklaidēm u.t.t.

Saprotu, ka meitas, kam algas 20x mātes pensijas un, kas pašas aicina mīlētu māti pie sevis, uz to skatās savādāk un tas labi, ka visu ko var atļauties, bet man autores gadījums pēc tāda neizskatās.

Vairāk izskatās pēc tā, ka dzīvo ar tēvu, jo viņam (gan jau paša vainas pēc - Padomijā visiem bija dzīvokļi...) nav, kur iet. Tādā gadījumā kkas būtu jāpiemet komunālajiem, nevis meita par sponsoru jāuzskata.

Šķiet, ka miris virtuālais dēls svarīgāks&vērtīgāks par dzīvu meitu, kas tak būtu aizskaroši jebkurai, arī ja neizmitinātu par velti?

 Re: Nu un?
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 18:32

pag, pag! Nav jau runa par katra mēneša izmaksu 100 ls apmērā. Runa ir par vienreizēju naudas izdošanu, pie tam, no tās naudiņas, kas pašam sadāvināta. Tēvs jau neprasa meitai, lai viņa to apmaksā. Bet tas, ka meita pati nesakārto ikmēneša maksājumus i pat no tēva, jau nav pārmetums viņam. vnk jāpasaka, ka turpmāk maksāsim par dzīvokli tā un tā. Nu ka viņš to pats nav iedomājies... laikam vīrieša taisnvirzienadomāšanas rezultāts. man, piemēram, tas nemaz nevienā situācijā nebūtu i iedomājams. Bet ka manam vīram tiešām bija savs īpatns dzīvokļa apmaksāšanas kritērijs, to nevaru noliegt. (Valsts man nemaksā atbilstošu algu, es varu nemaksāt par dzīvokli...)
Bet ja viņam ir 75 gadi, tātad 10 gadi vairāk kā man, tad pieņemu, ka, ja pats pirms tam nemaksāja par dzīvokli, var gadīties, nemaz nezina, cik šodien jāmaksā par īri. FVz no kurienes, moš, no lauku mājām, kur pats nemaksāja neko. Vnk ir jāpasaka šodien, kādi ir maksājumi, kādi ienākumi, un JĀSAPLĀNO dzīve vienu dienu uz priekšu.
Mana draudzene ar brīnījās, kā es neesmu stāvus bagāta pie savas pensijas?! Bet kad paskaitīju savus maksājumus... Nu, jā, es jau nezināju... Man jau pavisam citādi...

 Re: pildspalva
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 19:02

"var gadīties, nemaz nezina, cik šodien jāmaksā par īri."
"...un viņš zin, kas un cik maksā un kāds ir mans finanšu stāvoklis. " (C) autore

 Re: Nu un?
Autors: poča
Datums:   25.03.2013 19:04


es neko nerakstīju par savu veselību, bet te jau:
,,Vrb mazāk būtu jāarstējas, ja ar sava gadagājuma vīrieti dzīvotu ;) Gan fiziskā, gan garīga veselība uzlabotos, bet kur nu, ja tēvs aiz sienas...,,

nex, kam jāārstējās ? man ? kādā sakarā ? un no kā ? vai manam tēvam būtu mazāk jāārstējās, ja ar sava vecuma vīreiti viņš dzīvotu ?

nu nebija padomijā visiem dzīvokļi, nu nebija. Un neko nenodzēra, jo nedzer. Jau iepriekš rakstīju, ka tas ir cits stāsts uz ko šī, kāpēc dzīvojam kopā, tēma ir attiecināma.

 Re: Nu un?
Autors: sofi
Datums:   25.03.2013 19:24

ak dies, cik skumji izklausās, ka 100 ls 3 gadus krājis, tātad pa 3 ls mēnesī no pārtikas taupījis.. droši vien viņam pietrūkst mirušā radinieka, ja tā izdomājis.

ja vēl būtu sataisījies no tās naudas braukt ceļojumā vai pirkt jaunu TV, varētu apvainoties un celt sašutumu.

bet, vecie ļaudis ir mums Latvijā ar tiem kapiem mazliet apsēsti, un viņš zina, ka ja neuzliks pieminekli tagad, neviens neuzliks vēlāk. visticamāk,jo vienmēr jau būs rēķini un svarīgāki izdevumi. vecie paši badā mirs, bet uz kapiem katru nedēļu/mēnesi brauc, rušinās, soliņus un augus pērk.. nu uz ko citu viņiem cerēt vēl???

pasaki papam paldies, ka viņam rūp tādas lietas, kā uzturēt radu piemiņu.

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 19:52

...a no ciigaam dziivai meitai ietaupiit slabo...

 Re: Nu un?
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 19:59

Nu sorry, autorīt, ja tas lielais kkāds plānotais maksājums nebija savai veselībai, bet kādam citam mērķim. Pa 80 komentāriem tak var kko arī sajaukt, ne?
Ja jua viss OK, tad tak labi. Lieciet pieminekli Tev ne visai nozīmīgam clv, kas kapos būs gan pēc 5, gan pēc 10 gadiem, gan pēc dzīvokļa kredīta pilnīgas nomaksas, un maksā par visu saimniecību viena, gan jau sakasīsi kā parasti :)

Bet jautājums bija, vai tēvs viņa izmitināšanu un paša vēl dzīvo meitu vērtē augstāk par pieminekli kkādam radiniekam, ko vismaz no savas puses uztvēra bezmaz par dēlu (nekur nav teikts, ka dikti abpusēji un kur tad "dēla" mantojums, ja neviena cita viņam nebija? - nekā arī nebija, vai ne?), tad - nē. Vai tādu attieksmi varētu ņemt ļaunā? - jā.
Saprotams, ka tāda tēva attieksme un vērtību sistēma var aizķert, bet pēc apraksta tā nu tas ir. Vai tie, kas te to izsecina, pie tā vainojami? Lai jau būtu, ja no tā labāk paliek.

Manuprāt, tēvam ar kkādu daļu dzīvokļa maksājumos būtu jāpiedalās, ja jau tur gadiem dzīvo. un būtu kaut ar piecīti jāpiedalās pat tad, ja meita būtu miljonāre - vnk par velti nākušo clv ir tendence nenovērtēt.

Nesen jau izliku apspriešanai tēmu par vecu cilvēku pašu bērniem kaitīgām izdarībām. It īpaši tas attiecināms uz finansiālām un juridiskām lietām un nespēju atzīt, ka rīkojas muļķīgi. Piemineklis, protams, nav muļķīgāko gājienu pat ne pirmajā 100niekā, bet tomēr. Protams, katrs var darīt, kā grib, kamēr pats var un grib savus untumus apmaksāt, t.i., papildus sevis plinīgai uzturēšanai. Bet, ja nevar to atļauties, tad, IMO, lēmumi par izdevumiem jāpieņem tikai tam(tiem), kas par to sekām galu galā maksās, lai kā kādu vecu ego tas neaizskartu - kopumā visa ģimene būtu ieguvēji.

 Re: Nu un?
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 20:40

vienalga. naudiņa tēvam pašam ir uzdāvināta, vienalga, no kā, vai no meitas, vai draugiem, vai kaut no sētas draudzenes. Viņš nav nopircis zābakus, zeķu pāri un jaunas bikses, bet vēlas uzlikt sūda plāksnīti par 100ls kam konkrēti. un nav godīgi cepties, ka viņš, lūk, to naudu nedod šodien, lai rīt nomaksātu par dzīvokli. sakārto vnk ikmēneša maksājumus, varbūt lai sāk piedalīties ar daļu no pensijas, kaut uz pašam nepieciešamā kaļķa tablešu rēķina. tu to plāksnīti vēl 100ts gadus netaisies i uzlikt kapos. Tici man, tā nauda i spļāviena vērta, bet tēva sirds mieram svarīga. Vēlreiz uzsveru, ka viņš vkn var to arī baznīcā iemest ziedojuma kastē, un tu pat i nenojautīsi. un nebūs par ko cepties. Mīli labāk tēvu, kamēr viņš vēl tev ir.

 Re: Nu un?
Autors: Ljarska
Datums:   25.03.2013 21:14

izskatās, ka te daudzi pat ne mazlietiņ na iedziļinājušie tajā, cik ļoti vecam cilvēkam tāda kapa plāksnīte var būt svarīgāka par ikdienas lietām. Tak tiešām neēdīs kaut vai, bet plāksnīte jāuzliek. Un nevajag te apvainoties uz senci, es jau arī tikai mēģinu saprast vecos, - Jums vienkārši ir dažādas vērtību skalas. Dzīvojot Latvijā tomēr kaut nedaudz vajadzētu saprast, cik ļoti šeit daudziem ir svarīgas kapu padarīšanas. Svarīgākas par maizīti un zālēm.

Un te pat nav ko mēģināt sākt filozofēt par to, kas sencim svarīgāks - Tu vai tas mirušais. Mirušo piemiņa daudziem ir svētāka par par dzīvo problēmām. Ja būtu tai kapā Tu nevis tas čalīts, tad , iespējams, vispaŗ no plikas maizes pārtiktu, lai meitai krutu pieminekli uzliktu. Ko vari zināt

 Re: Svarīgāk
Autors: nuja
Datums:   25.03.2013 21:31

1. Kapu plāksne
2. Cigaretes
......
......
......
x. meita

 Re: Svarīgāk
Autors: pildspalva
Datums:   25.03.2013 21:41

kas, jūs tiešām nesaprotat? vai negribat saprast? man šodien ir uzdāvināta dzimšanas dienā dāvana. Nauda. prezervatīvi vai pudele. Un es to naudu gribu izlietot tā, kā gribu. prežus izpūst balonos un palaist Daugavā, pudeli ierīvēt sāpošajos krustos. un kas man uzdrošinās pārmest, ka es neesmu prežus samaukusi pēc kārtas saviem visiem brūgāniem un salējusi viņu rīklēs to polšu? Liecieties tak reiz mierā. meita lai vai kādā vietā pēc kārtas. Skaidrs, ka pirmajā tak! pirms kapu plāksnēm un cigaretēm. saprotiet tak reiz, ka katram vecumam ir savas prioritātes savā laikā. Arī tu tak reiz būsi veca, ja palaimēsies. Tikai tad tev būs tiesības te teikt, ka es, lūk, gan domāju, ka vecam cilvēkam tak dāvanu jau nemaz nevajag. Jo viņš tak jau vecs, nu kam tās dāvanas. Lai tik skatās uz zārka pusi, vai ne?

 Re: pildspalva
Autors: imho
Datums:   25.03.2013 21:57

kaadi bruutgaani, kaadas riikles?

Meita izurba jostaa jaunu caurumu un sakraaja naudu papinjam zaabakiem, bet tas izveelas izcelties radu priekshaa ar savu daasnumu; nav jau gruuti, par jumtu virs galvas tachu domaa citi.

Izskataas peec tiinja, kas par maaciibu naudu uzsauc draugiem krogu, lai uz briidi justos populaars.

 Re: Svarīgāk
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 21:57

Neapgrēcinieties ar tiesāšanas, nosodījuma un atriebības domām, jo īpaši pret nepazīstamu sirmgalvi!...:)
Vai nepietiek jau ar to, ka jūsu pašu vecākiem nav veicies. Un vispār abpusēji... Jo citādi jūs nebūtu tik cieti un truli.

Tā. Tagad apdomājiet labi, kas ar jums pašiem notiek. ļaunums ir stiprs, viņš spridzina no iekšienes.
Pamēģiniet domāt no lielākas distances, no augšas, pacelties pāri līdzšinējiem sīkajiem kritērijiem.
Pildspalva, sofi, Ljarska, Kamon iebrauc jēgā, pārlasiet viņu tekstus.
Āmen! :)

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 22:06

YTC

...shii nu ir taa reize, kad aBZoluuti nepiekriitu... ...jo tam nav nekaada sakara ar maniem veciishiem... ...bet ir profesionaals kretiinisms buut pacienta, tobish, autores pusee...

pildspalva

...kaadaa, the fak, pirmajaa vietaa, ja meita skraape miteklim, kameer sencis akmenjus liek?...

 Re:
Autors: YTC
Datums:   25.03.2013 22:17

dr
Kā tu no dzimšanas aklam iestāstītu, kas ir gaisma? laikam jau nekā. Vai tādam, kas nejūt smaržu, aprakstītu, kas ir smarža?
Tāpat es tev nevaru iestāstīt, kas ir tā sajūta, kas stāv pāri nosodījumam, tiesāšanai, salīdzināšanai, atmaksai. Nu, nevaru laikam, tiešām, un viss!... :)
lai to izjustu, jābūt izgājušam cauri zināmai pieredzei, varbūt pat jūtu ellītei, sāpei, mācībai.
Pieņemsim, ka esmu iegājusi tās spēles nākamajā līmenī. Bet no iepriekšējā līmeņa. Tāpēc es zinu, kā tur domā. Bet tu nezini, kā domā šeit. Tu vienkārši nesaproti.
Ok, es arī nesaprotu, kāds adrenalīns ir lēkt no tilta. Un daudzas citas lietas.
Ar to pagaidām jāsamierinās.

 Re:
Autors: ... (cita)
Datums:   25.03.2013 22:18

Varbūt uzskatu muļķīgi, bet nauda, kas domāta lietām, kas saistītas ar kapiem, baznīcu, citur izlietota svētību nenes... Tieši tāpēc, kad nomira tēvs, prātīgi rīkojoties, no pabalstu naudas (soc. pabalsts, darbavietas pabalsts, arodbiedrības pabalsts) iznāca arī vienkāršai kapu kopiņas izveidei un nelielam piemineklītim. Nespēju iedomāties, ka spētu šo naudu izlietot kādiem citiem mērķiem, ja nu vienīgi kādam citam ģimenes loceklim tas būtu dzīvības un nāves jautājums...

 Re:
Autors: nuja
Datums:   25.03.2013 22:27

Naudu, kas domāta lietām, kas saistītas ar kapiem, pa trim gadiem var sakrāt, atmetot cigaretes. Nevis tērējot kam citam dāvātu naudu.

 Re:
Autors: rudzupuķe
Datums:   25.03.2013 22:41

Poča,ja tu viena pati dzīvotu tajā dzīvoklī,tev tāpat nmaksājumi būtu gandrīz tādi paši un kopā ēšana izmaksātu daudz lētāk un,ja negribi ,lai tēvs iekrāj kādu latu,tad dāvini zābakus.

 Re: rudzupuķe
Autors: varbūt
Datums:   25.03.2013 22:53

viena pati poča varētu atļauties dzīvot ar vīrieti, kas nebūtu jāuztur...

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 22:55

YTC

...teoreetiski saprotu, bet pilniigi noteikti neatbalstu Tavu aroganci un neatziistu par labu un pozitiivu esam, ja mees runaajam par autores situaaciju manaa izpratnee...

 Re: varbūt
Autors: rudzupuķe
Datums:   25.03.2013 23:01

Ja jau vecāki ir tādi traucēkļi,ragaviņās un uz mežu prom.

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 23:07

...vismaz 50% vecaaku dereetu gan...

 Re:
Autors: rudzupuķe
Datums:   25.03.2013 23:11

dr,tavi bērni jau ragaviņas ir sagādājuši priekš tevis.

 Re:
Autors: dr
Datums:   25.03.2013 23:34

...ja mani beerni man buutu sagaadaajushi ragurinjas, tad laikam jau es to buutu pelniijusi...
...zinu gadiijumus, kur beerniem vainas sajuuta neljauj sagaadaat ragutinjas (pansionaatu), bet man nudien nav paarlieciibas, ka tur abas puses juutas daudz labaak, kaut formaali pienaakums it kaa izpildiits...

 Re:
Autors: nex
Datums:   25.03.2013 23:58

"Un te pat nav ko mēģināt sākt filozofēt par to, kas sencim svarīgāks - Tu vai tas mirušais. Mirušo piemiņa daudziem ir svētāka par par dzīvo problēmām. Ja būtu tai kapā Tu nevis tas čalīts, tad , iespējams, vispaŗ no plikas maizes pārtiktu, lai meitai krutu pieminekli uzliktu." --- lūk, tā ir tipiska vecu clv glupība
Idiotisms pilnīgākais! Mirušie ir miruši, viņu nav, viņiem ir pooooffffiiiggg! Pilnīgi un galīgi.
Aber dzīvai meitai gan nav pofig, diemžēl. Vrb tomēr labāk nedzīt kapā dzīvu meitu, nekā pēc tam krutu pieminekli uzlikt?
Lūk, kapu kulta upuriem tik smagā formā vajadzētu atļaut sevi un savu kultu pilnībā finansēt pašiem :D

Vainas sajūta? Tak mērķtiecīgi tiek ieaudzināta un tepat arī kultivēta n-tajos līmeņos ar milzu uzpūtību par savu pārākumu :D OK, tak ņemiet un nopērciet večukam to pieminekli, cīgas, zābakus u.t.t. un piedāvājiet savus dzīvokļus, lai tak tā meita var sākt dzīvot savu dzīvi savā dzīvoklī. A, ko ne, apgarotie? Jums tak to zemes mantu nevajagot... Vai savējo tomēr vajag, tikai citiem iesakat jūsuprāt "cēlu mērķu" un "lai izpatiktu sabiedrībai" labā atteikties no savām vajadzībām?

 Re: un pēcgalā!
Autors: pūce
Datums:   26.03.2013 08:17

varat nešaubīties-pēc tēva nāves tā izmisusī meita atradīs noglabātus un pa llatniekam sakasītus 300 latus.Tā būs kompensācija par visu labu .Tikai nebūs vairs kam paldies pateikt!Un būs kauns,ka tik slikti par tēvu domāts.
Veciem ļaudīm to krāšanas un atlikšanas indevi vairs neizmācīs-gana daudz nebaltu dienu dzīvē ir bijis.

 Re: varat nešaubīties
Autors: starp citu
Datums:   26.03.2013 08:31

"un neticu, ka tie 100 lati ir krāti 3 gadus (jo pagājušo gadu gāja runa, par to cik mēs varētu atļauties summu uzlikt plāksni, es pateicu, ka pagaidām diemžēl neko), tā noteikti ir naudiņa, ko dāvināju dzimšanas dienā, lai tiek pie jauniem zābakiem, tie vēl nav pirkti, + vēl kādas jubileju naudiņas ko draugi sadāvināja."

"viņam tas, ka es jau visu samakšāšu ir pašsaprotami, gan lielākas iešanas pie ārstiem,slimnīcām ( ir bijis),tiem pašiem komunālajiem utt
Es arī nekurnu un vienmēr visu samaksāju"
"pensija ap 140, uz tusiem neiet un nedzer, pīpē gan. "

 YTC 22:17
Autors: Kamōn
Datums:   26.03.2013 08:45

Es Tev esmu teikusi, ka Tevi mīlu? :))))

 Re:
Autors: Privātpersona
Datums:   26.03.2013 09:32

Protams, ir pašsaprotami materiāli atbalstīt vecākus vecumdienās, ja tie ir trūcīgāki un ar vājāku veselību. Nelaime tikai tā, ka daudziem Latvijā ir tik mazas algas, ka šī atbalstīšana reizēm notiek uz savu vajadzību rēķina. Kā abu pušu vajadzības sabalansēt - par to arī visa problēma.

 Re: YTC 22:17
Autors: Xtreme
Datums:   26.03.2013 09:44

Vecis ir izlēmis, ka zābakus pagaidām nepirks, bet izlietos naudu kādā citā, savai sirdij tīkamākā veidā - uzliks kapu plāksni kādam cilvēkam. Un kas tur tik īpašs un nosodāms? Katrs sev dāvināto var izlietot pēc saviem ieskatiem. Ja tas cilvēks viņam ir bijis kā dēls, vēl jo vairāk...

 Re: YTC 22:17
Autors: Ljarska
Datums:   26.03.2013 10:57

Nex te smuki mani pārcitēja par kapu kulta atbalstītājiem. Nevajag jau arī pārsteigties. Es kā reizi par to vienmēr esmu iesmīkānājusi, un pat savai mammai esmu skaidri un gaiši pateikusi, ka, ja tik ļoti grib, lai es viņai puķi regulāri nolieku pie kapa (ko tāpat nejutīs, jo būs mirusi), tad lai i necer, ka guldīšu dzimtas kapos, jo netaisos pāris reizes gadā skriet uz Latvijas otru galu tikai lai apgrābtu kapu. Lai izvēlas - dzimtas kapi, vai tepat Lāčupes, vēl labāk - urniņā uz mana grāmatplaukta - tad i varētu apsolīt kaut katru dienu jaunu puķi nolikt.

Bet attiecībā uz šo gadījumu, kur sirmgalvis pa pāris latiem (nu labi - 3) mēnesī nolicis un ilgi krājis sev vēlamai lietai. Man ir kauns to priekšā, kas pat tik daudz cilvēkam mūža galā nenovēl (3 Ls mēnesī tam ko sirds uzskata par vajadzīgu no kaut nelielas, bet mūžā tomēr paša nopelnītas pensijas). Jā, es arī vienmēr vicinu karogu - ka - ja grib cilvēks izklaidēties, tad lai dara to par savu naudu, nevis par savu izklaidējas, bet ģimenie jāsponsorē ikdienas izevumi. Bet apvainoties to 3 Ls mēnesī dēļ, no kuriem meita tāpat bagātāka nebūtu kļuvusi pārmest, ka cilvēks redz sēž otram uz kakla, bet tērējas kā patīk - atvainojiet, bet varu teikt vienu - nespļaujiet akā.

Nu nepatīk to tēvu uzturēt, lai tak tad liek uz ragaviņām un atstāj kāda pansionāta durvju priekšā (ak vainas apziņa neļauj?), bet 3 Ls mēnesī dēļ justies apvainotai... atvainojiet, tas ir smieklīgi.

 Autorei
Autors: Anna
Datums:   26.03.2013 12:30

Es gan autori saprotu. Lieta jau tā, ka Latvijā ir grūti dzīvot ne tikai vecajiem ar savui pensiju, bet arī jaunajiem. Lai kaut cik normāli dzīvotu, ir NENORMĀLI daudz jāstrādā. Un tāpat par to neko ekstra nevari atļauties. Mums tak te pusvalsts 30 - 40 gadīgo uz izdegšanas robežas dzīvo: par tām smieklīgajām algām tipa ap 500 uz rokas (un tas vēl skaitās labi!) i vecāki jāuztur, i bērni, i hipotekārais kredīts jānomaksā, i auto jāiegrūž, i vēl mistiskā veidā savai veselībai, kādam apģērbam gabalam, grāmatai jāatlicina. Nerunājot par komunālajiem maksājumiem, kas šoziem ir slimā lielumā un pārtiku.
Pilnīgi stādos priekšā autori: kārtējā trauslā, taču gudrā, uzņēmīgā, labsirdīgā latviešu sieviete, kura sirdī jau sen vairs NEVAR to visu maksājumu un vajadzību jūgu pavilkt, bet velk, jo, redz, ""kurš tad cits to darīs"".
Atvainojos, bet vienam vecam cilvēkam jau nu 140 latus nevajag cigaretēm un pārtikai. Mēs 3 cilvēku ģimene apmēram 130 mēnesī pārtikai tērējam un esam labi paēduši. Pensionāriem transports Rīgā par brīvu - strādājošais par to maksā ap 25 - 30 latiem mēnesī.
Onkuls pavisam noteikti var no tās pensijas samaksāt daļu komunālo. Kā reiz runājām ar kolēģiem, ka Latvijā briesmīgi žēlo pensionārus (kurus tāpat pa daļai uztur bērni lielākoties), bet ģimenēm ar bērniem pēc visiem maksājumiem par sevi, bērniem, vecākiem paliek pāri mazāk, kā tam pensionāram.
Te visi baigie miljonāri laikam novākušies, lepni stāsta, ka pilnībā uztur savus vecākus uņ ""ņemt no viņu pensijas daļu maksājumiem ir noziegums"" utt. Nu, ļoti labi, ja tik bagāti dzīvojat, ka to varat bez bēdu atļauties. Bet citiem, redz, lai tā pensionāra vietā viņa maksājumus samaksātu, ir regulāri, gadiem, no kaut kā jāatsakās.
Man ir tuvākā draudzene no skolas laikiem, kura uztur savu mammu daļēji, jo mamma vientuļa, dzīvesdraugu meklēt nekad nav gribējusi un, protams, negrib dzīvot savā lauku ciematā savos 65 gados, bet tuvāk pie meitas, Rīgā. Nu tad draudzene viņai maksā divas trešadaļas par īri (130 latus), telefonu, dekoderu, vēl drēbes mātei pērk. Un vēl savus abus dēlus uztur. Un pati nevar atļauties aiziet pie zobārsta, mokās arī ar lielām galvassāpēm, bet pie neirologa mēnešiem netiek, jo pietrūkst to 25 latu vizītei, pietrūkst masāžu kompleksam, lai tā galva nesāpētu. Jo mammai vajag, bērniem vajag. Nerunājot par to, ka pati savām vecumdienām viņa nevar iekrāt NEKO, kamēr mamma tagad ar saviem 180 latiem un meitas visu atbalstu dzīvo diezgan tā tīri neko. Un vienalga visu laiku viņas mammis čīkst, ka par maz, paldies, paldies par visu meitai it kā, tomēr jau katrā otrā teikumā met kažoku otrādi - cik nu grūti iztikt.
Lūk tā.
Konkrēti par kapa plāksni domāju, ka autorei nevajag sadrūmt. Tas nu gan varētu būt vecam cilvēkam ļoti svarīgi, lai tak liek... Taču problēmu jau te nav par kapa plāksni, bet kopējo situāciju, kurā onkuls dzīvo vienā mierā, tērē savus 140, kur grib, kamēr autore noteikti raujas ne pa jokam, un viņai gan jau ka nepaliek hroniski savām kādām vajadzībām, vēlmēm ne 100, ne 50.
Es baigi neatbalstu to Latvijā izplatīto vecuma stigmatizēšanu, tipa, nu viss, tie jau galīgie muļķi un vārguļi! Nu nav tā. Protams, viss no veselības atkarīgs, bet nav 70 gadu vecumā cilvēks nekāds žēlojams un uzturams nevaris - ja vien viņš nav smagi slims, atpalicis, vai vienkārši totāls egoists, kurš ērti iekārtojies un čakarē savus labsirdīgos bērnus.

 Re:
Autors: Abida
Datums:   26.03.2013 12:36

Skatos, ka te no baigi augstiem plauktiem runā tie, kuri vai nu ikdienā neuztur kādu vecu cilvēku vai arī līdzekļu ir pietiekami (paliek i sev, i uzturēšanai). Vai zinies, man arī patīk šad-tad pa kādam ekstravagantam gājienam veikt cilvēkiem, kuriem ES gribu to darīt. Tak te pavisam cits gadījums - ikdiena... Un cauri spiežas ABIDA...

Es savai "māmulītei" - NEpensionārei apmaksāju dzīvesvietu, komunālos, sakarus, pērku apģērbu utt., un, protams, arī man ir ABIDNA līdz asarām, kad atbrauc brāļuks 1xgadā ar sarkanu klēpi rožu (pats tērpies kruto firmu brendos, svaigi no friziera nācis), pakrata sirdi un šī iedod atlikto naudiņu (manis doto, zobu labošanai/protezēšanai), jo viņam tagad grūti... (Hūļ**š rozes pirki, ja tik grūti?!). Un māmulīte, protams, zina, ka meitiņa naudiņu vajadzībai, ja tāda radīsies, iedos... Bet es arī varētu nopirkt kādu brendu šmotku, biežāk iet pie friziera, ja man nebūtu jāpumpē nauda iekšā savā māmiņā. (no 14 gadu vecuma - te vairāk, te mazāk).

Tas laikam tikai būtnēm no cita līmeņa saprotams. Tam visam noteikti mani jāpadara par labāku cilvēku ;)

p.s. Pašai riebjas, kas pa žulti no manis nāk, bet nu uzsita man asini, te ož pēc totālas liekulības.

 Re: Abida
Autors: pūce
Datums:   26.03.2013 13:08

Vai Tu jel kaut ko no šeit sacītā esi darījusi zināmu savai mātei?Jeb vienkārši nēsā kā tādu mazohistisku augoni sevī un tikai sevī?Vai esi savas patiesās jūtas pret tuviniekiem darījusi zināmas savam brālim?
Vai māte kaut kādā veidā pieprasa sevi apgādāt?Ja pieprasa-tad kā?

 Re: pūce
Autors: Trix
Datums:   26.03.2013 13:13

Pieprasīt var ne tikai ar nazi pie rīkles... Psiholoģiskajam teroram ir daaaaudz smalku ierocīšu, kā piespiest upuri pakļauties.

 ...
Autors: Kamōn
Datums:   26.03.2013 13:25

Vienkārši figeju. Kas par skaudību, velns parāvis. Lai ir tas brālis ar rozēm un brendiem.
Tā ir JŪSU MĀTE. Kāc sakars ar brāli?
Negribi? Nemaksā. izmet ārā to māti. kas par problēmām, es nesaprotu?

Žults, skaudība, dusmas, naids par savu nevarību un nespējību nospļauties uz māti?
Jums vienkārši škrobe par to, ka Jūs esat tādas labas. Un nespējat izmest to veco cilvēku. Priecājaties, ka esat tādas. priecājaties.
Un ja cilvēks ir patiess no sirds, tad viņš priecāsies par šīm rozēm, jo tās tika dāvinātas viņa mātei.

Neticu, ka normālā ģimenē, pat ļoti nabadzīgā ģimenē problēma ir trīs lati. Problēma vienmēr ir un paliek attiecības. Ja nav šo attiecību, nav mīļuma, tad vienmēr pie vainas būs 3 lati, kapakmens vai citi mēsli.
Vai brālis ar brendiem.
 Re: Abida
Autors: nex
Datums:   26.03.2013 13:26

Atvaino, bet nafig to dari? Tak ej pie friziera un pērc, ko sev vēlies - neviens cits to mazohistes vietā nedarīs. Ja kas pēc visām savām vajadzībām, pensijas fondu ieskaitot, paliks pāri, tad varētu kādreiz aizbraukt ciemos ar rožu pušķi :D Ak, vai, laikam jau nebūs uz kurieni, jo brāļuks nesponsorēs pārmaiņas pēc dzīvokli un kundze strādāt neiedomāsies - a kas pie tā vainīgs, ja ne pati kundze?

Kopumā te ir 2 globālas problēmas: parazīti un mazohisti, kas ļauj uz sava rēķina parazitēt.

Un izskatās, ka kopumā vecāku parazītisms ir daudz izplatītāks par alfonsiem. turklāt "sabiedrībā" daudz akceptētāks.

Un vīrieši ir daudz lielāki parazīti par sievietēm kopumā (kolorīti eksemplāri ir visās frontēs, bet pat tur, kur parazitē māte, tur piepalīdz parazitēt arī brāļuks).
Morāle: LV steidzami vajag importēt strādātgribošus vīriešus darbspējīgā vecumā :))

 Re:
Autors: ezhix
Datums:   26.03.2013 13:32

Man arī būtu abidna. Ka kaut kāda trūdu čupiņa šobrīd ir svarīgāka par dzīvu cilvēku, kas reāli dara visu tevis labā. Sorry - kapu kultūra nav manējā...

Jā - 100 latu dēl neceptos, jo 100 man šobrīd nav svarīgi. Bet, ja summu % palielina - ceptos un kā vēl.
Bet noteikti darītu zināmu :)

Oh - es arī mammai darīju zināmu. Viņa sāka pīkstēt, ka 100 lati tēriņiem esot maz. Citi pelnot vairāk. (viņa kaut kā bija aizmirsusi, ka vēl maksāju komunālos, elektrību, internetu, tv, ārstus... un ēd viņa pie mums... :) )

Vecmamma... norakstījusi māju mammas brālim (lai, nu, būtu). Viņš tur neko nedara - nav naudas un laika. Jumts brūk, ūdens nav, auksts... Pērkam malku, maksājam elektrību/telefonu. Pa niekam. Cepiens par citu: mammas brāļa meita jau 2. gadu studē Rīgā. Man ne tā kā ļoti vajag cilvēku ofisā, bet gribēju viņai piedāvāt nākt pastrādāt. Viņa nevarot regulāri - tikai reizi pa reizei. Jo jāmācās... Man vajadzētu regulāri. Tā nu palikām pie nekā. Tajā pašā laikā vecmamma viņai no pensijas pārskaita 25 lati.

Pa niekam, pa niekam... :) bet tā kopējā attieksme besī. Ko tad tagad - nepalīdzēšu es vecmammai? (82 gadi) vai "darīšu viņai zināmu"?

 Re: nex
Autors: pūce
Datums:   26.03.2013 13:36

Vecāki(tie kuri-parazīti) tak nepiedzima tādi?Tajos laikos -kad dzima vecāki-parazitēšana bija ļoooti reti sastopama.Kas izveidoja vecākus par parazītiem?Un kā šitie parazīti izaudzināja tādus bērnus,kas dod,dod,dod un nesaņem atmaksā pat tos 3 latus...un nespēj pateikt,ka vecāki ir parazīti un piegriezušies?

 ezhix
Autors: Kamōn
Datums:   26.03.2013 13:42

Es visu to saprotu, katru no Jums saprotu, un visiem tiem mēsliem esmu gājusi pati cauri.
Tomēr visa atbilde ir tamā, KĀPĒC mēs to darām, kāpēc mēs palīdzam, kāpēc mēs kādu atbalstām? Ja to dara tāpēc, ka mēs tā gribam, tāpēc, ka mums tas cilvēks ir mīļš un labs, un dvēselei tuvs, tad mums nav svarīgi, ko viņš izdara ar mūsu uzdāvināto naudu, mums nav svarīgi, vai kāds neatved krutāku dāvanu un tamlīdzīgas nianses.
bet, ja mēs to darām
tikai tāpēc, lai būtu labiņas,
tikai tāpēc, ka mums nav citu variantu,
tikai tāpēc, lai izbaudītu šo svētā upura lomu,
tikai tāpēc, lai nebūtu sliktās, kuras izmet no mājas,
tad bulšits ir visa mūsu labdarība. Tik vien kā liekulība, meli, un iespēja sev noglaudīt galviņu par labu, bet nepatiesu rīcību.

 Re: Kamōn
Autors: ezhix
Datums:   26.03.2013 13:52

Arī tie "liekulība, meli, svētā upura loma" tomēr kaut kādu materiālu palīdzību dod tam cilvēkam, ko uztur. (interesanti - vai uzturamais atteiktos no materiālas palīdzības, ja zinātu, ka tas nav no "dimanta oliņai līdzīgās sirds"?)

Es nekrītu galējībās - netēloju upuri, negaužos, nerauju maizes kumosu no mutes. Bet arī akli nespēju dot, dot, dot. Es redzu - KAS notiek. Nez vai spētu pelnīt tik daudz, ja būtu tik tupa un neredzētu - kas apkārt notiek. Nespēju norobežoties no realitātes redzēšanas.

Redzu, ka notiek līdzekļu pārdalīšana: mēs vecmammai, viņa mazmeitai - studentam. Mazmeita students - strādāt nevarot. Vecmamma mīļa un par daudz ko varu būt pateicīga viņai (par daudz ko arī - nē). Bet šobrīd viņas gados man jau vairs nav lielas izvēles :( Labi, ka varu dot ne pēdējo. Visticamāk, ja dotu pēdējo - darītu gan zināmu...

 Re: un vēl
Autors: pūce
Datums:   26.03.2013 13:52

Manuprāt-kad cilvis ir pieaudzis un visam kam gājis cauri(Kamõn)-tad nav vairs vajadzība ne izlikties,ne darīt to,ko nu galīgi negribas..un ir radušās spējas lietas uztvert bez dusmām un aizvainojuma.Kaut kur pēc 40 gadu vecuma rodas Brīvības Sajūta-kas dara lietas vieglākas un skaidrākas,nesāpina un neaizvaino citu cilvēku ,arī tuvinieku rīcība.
Jeb citiem šīs sajūtas tā arī neiestājas visu mūžu?

 Re: pūce
Autors: ezhix
Datums:   26.03.2013 13:54

Tajos laikos, kad dzima vecāki - nebija sastopama paratizēšana... Bet diemžēl plaši bija sastopama smadzeņu skalošana: par jums padomās, ja jūs čakli strādāsiet un būsiet godājama slaucēja, tad jūs pieliks pie goda plāksnes un piešķirs dzīvokli kolhozā. Iespējams pat ordeni. Un uzaicinās uz kongresu.

Dzīves realitātei, ka pašam par sevi jādomā: lielākā daļa nebija gatavi. Ko darīt? neko... gaidīt, kamēr nomainīsies pāris paaudzes. (piem. Ukrainā - arī tas nepalīdzēs :D)

 Re: pūce
Autors: ezhix
Datums:   26.03.2013 13:55

"mežģe mēlās" : - paraZitēšana :)

 off topic > ezhix 13:54
Autors: spārka
Datums:   26.03.2013 14:05

Padomju kolhozā sapulce, izskata Marijas Ivanovnas personīgo lietu. MI, jūs esat uz goda dēļa, pirmrindniece, plānu izpildāt, māte varone, bijāt prēmēta ar braucienu 2 reizes. Kā tā gadījās, ka darba varone kļuva par valūtas prostitūtu?
MI iziet tribīnē un saka: biedri, nu, kā jums lai saka, vienkārši paveicās.

 pūce
Autors: Kamōn
Datums:   26.03.2013 14:11

Ļoti ceru, ka es varu pretendēt uz to, ko Tu saki. Man šķiet, ka tas ir tas briedums, viedums, dzīves un sirds gudrība, kad Tu sāc pieņemt cilvēkus tādus, kādi viņi ir, un kad Tu atrodi to vidusceļu, lai sadzīvotu ar sevi un saviem uzskatiem par dzīvi, nespļaujot arī tiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ Tev ir blakus.
Man šķiet, ka mums vienmēr dzīve piespēlē tos cilvēkus un tāāāādus cilvēkus, kas mums var ko iemācīt, kas var mums ko palīdzēt saprast, kuriem mēs esam vajadzīgi. Varbūt ka tā arī ir Autores dzīves misija - iemācīties pateikt savu vārdu, savu viedokli, savas domas, nevis klusēt pa stūriem, pacietīgi velkot vezumu.
Bet varbūt viņas misija arī ir šī vezuma vilkšana.
Neko mēs nezinam. Ne to, kā labāk, ne to, kā pareizāk, ne to, vai tas ir mūsu uzdevums. Un es vispār neko nezinu. Jo manī ir tik daudz viedokļu, domu un uzskatu par šo tēmu, ka labāk neturpināšu, jo gribēsies pateikt par daudz un par privātu.

 Re: pūce, kamōn
Autors: Anna
Datums:   26.03.2013 14:14

Ak, nu vai tiešām viss tik vienkārši - vai nu ""mīļam cilvēkam visu atdosi"", vai ""nafig izliecies par labiņo?!"" Starp šīm galējībām cilvēku attiecībās, arī bērnu un vecāku, ir tūkstotis starptoņu. Mana draudzene, ko aprakstīju, mammu mīl, mamma viena viņu uzaudzināja, bija laba mamma. Tagad viņai sirds liek mammai gādāt visu LABĀKO, ko sirds viņai liek. Bet tas NEATCEĻ to, ka draudzenei tas nāk ar asinīm pa degunu, ka viņa ir reāli nogurusi no tās atbildības par mammu kā bērnu (ir tak nepilngadīgi dēli vēl, ne tikai mamma ar savām prasībām un vajadzībām). Jā, dara to no sirds, nevis skata dēļ, bet tas ir SMAGI. Līdzīgi kā aurorei, es domāju.
Un ja vēl jāatklausās, ka tam vecajam egoistam vienalga nav labi, jo viņš skatās vācu romantiskos seriālus un viņam sāk rādīties, ka arī viņam pienākas tā VIP dzīve, kas tur attēlota pie ļaužiem ar pilīm, muižām utt.
Tie vecie cilvēki, kuriem labi bērni, jau arī brīžiem nedzīvo Latvijas realitātē. Viņiem liekas, ka smagi strādājuši visu mūžu, bērnus izaudzinājuši un viņiem PIENĀKAS kaut kāds kruts dzīvesveids, viss par brīvu. Mēs jau katrs tā varam domāt, bet jāvadās tomēr no tā, ko PATS sev esi mūža laikā sagādājis ar savu darbu un intelektu. Ja neko, kā tikai minimālo pensiju, tad nevajag arī nez ko gribēt, vai gaidīt, ka bērni tādu aristokrāta dzīvesveidu nodrošinās. Protams, kuri tā var, nu tad ļoti labi.

 Re: Anna
Autors: pūce
Datums:   26.03.2013 14:50

esmu mamma,vecmamma un augusi riktīgos padlaikos un tātad stāvu tuvu tam vecumam,kad būšu tas""vecais egoists""..tātad varu gluži labi spriest par viņiem.Man Tevi uzskati liekas galīgi absurdi un stulbi attiecībā uz mana vecuma ļaudīm.Kaut kas tāds nenāk prātā ne man,ne manām laikabiedrenēm,ne draugiem,ne kaimiņiem.Tas nozīmē-ka Tev nav ne mazākā kontakts ar vecāko paaudzi...un Tu runā pēc brīvas fantāzijas -veco ļaužu rīcību izskaidrojot pēc SAVA viedokļa.Ne pēc realitātes.

 Re:
Autors: nex
Datums:   26.03.2013 14:53

"Oh - es arī mammai darīju zināmu. Viņa sāka pīkstēt, ka 100 lati tēriņiem esot maz. Citi pelnot vairāk. (viņa kaut kā bija aizmirsusi, ka vēl maksāju komunālos, elektrību, internetu, tv, ārstus... un ēd viņa pie mums... :) ) " --- ezhix, labs!
Tak saku, ka par velti dabūtu nenovērtē un ātri vien uzskata par pašsaprotamu.
Tu dod par daudz, ja jau viņai ir, ko izdāļāt. Noīsini tos 25 - gan pašai noderēs ;) Studente lai nāk kaut uz 1/4 slodzi piestrādāt, ja $ vajag, dabūs 50 ls un varēs apvienot ar mācībam, vai ne :)).
Un pie katras sūdzības, ka ir par maz (bez pamatotiem nopietniem tēriņiem apakšā) vēl pa cēnerim nost. Pēc 2 tādiem gājieniem vairs nesūdzēsies, ka par maz ar visu to, ka tiešām tik puse būs palikusi :)

Nu ja jau citi pelnot vairāk, tad lai iet pie tiem citiem - tikai tie viņu pretī neņems :D


Un par to, ka padomju cilvēki nav audzināti domāt paši par sevi un gaida, ka valsts vai daejbkas iedos un apvainojas, ja laimes lācis neatnāk, arī fakts. Bet atzīt, ka nje figa nejēdz no mūsdienu finanšu, juridiskajām un īpašumu lietām, nē, nu kur nu - kā gribu tā daru, strebiet pēc tam veseli! :D

 pūce
Autors: Anna
Datums:   26.03.2013 14:57

Kādā ziņā mani uzskati ir absurdi? Man ir 40 gadi un apkārt daudz tādu vecāku (60 - 70 gadu grupā), kas domā un uzvedas tieši tā, kā aprakstīju. Saskare ir un ļoti cieša, tai skaitā ar manis pašas vecākiem.

 Re: pūce
Autors: Abidno
Datums:   26.03.2013 15:05

Vispār saprati - par ko ir raidījums?

Tas, ka "nenāk prātā" Tavā klātbūtnē, nenozīmē, ka patiešām nenāk prātā.

 Re:
Autors: ezhix
Datums:   26.03.2013 15:05

eh :) māsa (tā, kura UK) man arī pamanījās pateikt, ka es mammu "noverdzinot" (noverdzināšana izpaužas - no 10-18 būt pie mums mājās /viņa dzīvo blakus mājā/, spēlēties ar mazdēlu, uztaisīt viņam un sev ēst, piekopt māju)

Ka esot jāmaksā vismaz minimālā alga - 200 lati. Mamma arī uztraucās, ka viņai pensijas stāžs nepelnoties. Uh - tad gan es uzsprāgu. Paņēmu papīru. Nosēdināju pie galda. Un ātri saliku visu pa vietām.... Pateicu, ka ja vēlreiz pīkstēs: maksāšu oficiāli minimālo - 148 Ls uz rokas un 100 atdošu valstij.

Besī tie labdari, kuri visi par manu naudu zin labāk. Un vēl pamanās izteikt viedokli.

Un pie tā visa es vēl uzzināju, ka mamma katru nedēļu Ls 15 tērē kaut kādam dziedniekam. Te nu es pati par sevi pabrīnījos :) Vien nopūtos un noteicu, ka viņai laikam ir vēlme un iespējas par visiem iespējamajiem sūdiem naudu tērēt. (herbalaif jau bija) :)

 Re: pūce
Autors: Imana
Datums:   26.03.2013 15:10

Anna, es tavaa vecuma grupaa, vecaaki 70-80 gadu, neko taadu neesmu ne redzeejusi, ne dzirdeejusi, ka vecaaki kaut ko gaidiitu no beerniem, man apkaart visi par sevi gaadaa, pashi sevi ir nodroshinaajushi, un vinju beerni veel no vinjiem kaash..

 Re:
Autors: reno
Datums:   26.03.2013 16:10

Es domāju, ka "abidna" var būt par to, ka vecais cilvēks ieslīgst bērnišķīgā egoismā un par citiem nedomā.Vai domā tā selektīvi. Jo tas brīdis, kad saproti, ka lomas vecāks -bērns ir mainījušās, ir diezgan smags.

Un tad vajag atcerēties,kā mamma teica "nē, kādu citu reizi" konfekšu veikalā:)))

 Re:
Autors: nex
Datums:   26.03.2013 18:17

Vēl vairāk "abidna" var būt tas, ka nav iespējas pateikt to "nē", jo konfekšu veikals izgrābts vai tur sarīkota ballīte, "jo man tā gribējās", "pašam tak sava galva", "pilnas tiesības" u.t.t., aber tev, redz, esot pienākunms iet un apmaksāt rēķinu... par "konfektēm", kuru iegādi kā vecāks vsp būtu šoreiz atteicis, bet kā bērnam faktiski vecāka lomā neviens nejautāja, jo pats tak vecs un "gudrs" un visu izlēmis.

Vēlreiz saku, ka lēmumi par izdevumiem (un jautājumiem ,kas var izraisīt izdevumus) būtu jāpieņem tam, kas par tiem reāli maksā. Pārējie var nākt ar ieteikumiem un lūgumiem, bet tikai! Veciem muļķiem vsp $ rokās nevaajg dot, tad nebūs jāapmaksā dziednieki, herbalaifi un sveši pieminekļi. Gribi uzdāvināt zābakus? - Forši, tad nopērc un aiznes šim zābakus...

 Re:
Autors: nex
Datums:   26.03.2013 18:24

Tajā ziņā ar bērnu mazāka ķēpa, bet potenciāls daudz lielāks. Ir tomēr gana daudz lietas, kur bērns tieši tāpēc, ka bērns, nevar sataisīt nepatikšanas. Kvai kapu pieminekļa pasūtījumu no bērna neviens nepieņems, un īpašumu un juridiskām lietām arī klāt nelaidīs. Toties vecu, lai arī būtu vēl trakākā bērna prātā par vidēju bērnu, redz, laiž pie visa - sacūkāt paša bērniem par nelaimi :))) Nav ko apvainoties, bet vecākiem ,kas ir bērnu apgādībā, būtu jāņem nost rīcībspēja un balsstiesības tāpat kā to nav bērniem līdz 18.

 Re:
Autors: mā
Datums:   26.03.2013 21:53

Komentārus nelasīju, bet mani pārsteidz daudzu bērnu nejūtība pret vecākiem. Šajā situācijā, kad tēvs ir ilgi un dikti krājis, lai sev svarīgu lietu saorganizētu, spēlēt uz vispārēju finansiāli situāciju un naudiņu atņemt būtu vairāk nekā nekrietni.

Palasīju tomēr komentārus, un kļuva ļoti skumji.
Cik daudz gan ir tādu cilvēku, kam ģimeniskums neko nenozīmē, un viss iet cauri naudas prizmai!
Ja godīgi, tad varu šiem cilvēkiem izteikt līdzūtību, jo viņi ir pazaudējuši milzīgi lielu iespējami izjūtamu emociju spektru.

 Re: Kamon
Autors: YTC
Datums:   26.03.2013 21:59

Beidzot mājā uz dīvāniņa!... (nespēkā atkrītu)
Tu jau zini, ka es tevi arī mīlu. :)

dr. Izlasīju, ko man saki. Arogance ir augstprātība? Kur tāda bija? Nav tādas. Mēs ar tevi vienkārši runājam katra savā valodā un piedevām caur stiklu - pagaidām. Bet tas nekas, gan jau kādreiz... :-/

 Re: un pēcgalā
Autors: pūce
Datums:   27.03.2013 09:19

Cik reti gadās lasīt tēmas,kur vecāki sūdzētos par saviem stulbiem,nespējīgiem ,nekrietniem bērniem!Nudien reti.Tas nozīmē-ka zūd atgriezeniskā saite starp bērniem-vecākiem.Vecāki mīlēs savus bērnus,bet bērni nemīlēs vecākus.Kad ir tas mirklis,kad labie ,saprātīgie bērni pārvēršas par veciem stulbeņiem nu jau SAVU bērnu acīs??

 Re: un pēcgalā
Autors: dr
Datums:   27.03.2013 09:21

...vecaaki idealizee savus beernus, biezhi sevis peec, savukaart beerns ar laiku iemaacaas vecaakus redzeet daudzmaz patiesaa gaismaa...

 Re:
Autors: Privātpersona
Datums:   27.03.2013 09:40

Materiālā situācija tomēr ietekmē attiecības ar tuviniekiem, ja ik dienas jāsitas ar grūtībām, jādomā, kā savilkt galus kopā, un atbalsta no citiem ģimenes locekļiem, brāļiem/māsām nav. Ir jābūt ļoti svētam, lai šad tad nerastos rūgtums, dusmas, pāridarījuma un netaisnības sajūta, kas izskan te dažos tekstos. Tas jau neizslēdz ne ģimeniskumu, ne rūpes par vecākiem. (Lai teiktais nešķistu abstrakts, piebildīšu, ka esmu gan pastāvīgi materiāli atbalstījusi savus vecākus, gan kopusi viņus ilgstošā slimībā.)

 Re: Re:
Autors: reno
Datums:   27.03.2013 09:58

Tieši tādēļ, ka neesam nekādi svētie, nespējam, lai arī gribētu, dažreiz vajag izlikt to savu kreņķi. Jo neviens jau te neprasa, kur nolīgt killeri neuzticīgā vīra mīļākajai, kur nopirkt labākās ragaviņas vecākiem, vai kā pieburt nelaimi parādniekam.

Dažreiz pietiek ar to, ka vispār uzraksta, t.i. pats sev izstāsta, kas sāp.

SAPs strādā kā kolektīvais psihoterapeits, un šī ir vieta, kur daudzmaz anonīmi var pasūdzēties.

 Re: Re:
Autors: Privātpersona
Datums:   27.03.2013 10:20

Par to arī glāzes pacelsim!

 Re: Re:
Autors: nex
Datums:   27.03.2013 10:32

Ko jūs kā vecāki teiktu 10 gadīgam bērnam, kam pa dzimšanas dienām sadāvināta $ un kkādas kapeikas vēl šur tur sadabūjis un to visu labu laiku krājis, kad tas gribētu nopirkt kkādu populāru rotaļlietu viendienīti par 100Ls (un kā svarīgs arguments tiek minēts, ka Jānītim tāda jau ir un ka viņam tādu ļoooooti gribas), ja visa pārējā ģimene pa to laiku kasītu kopā katrs pa 100iņam vecmammas operācijai, komunālo parāda nomaksai, jo nampārvalde jau tiesā iesniegusi, vai kam tml.?

Tiešām: "ej, ej, bērniņ, pērc tik nost to ķīniešu plastmasas krāmu par 100ls", gan jau mēs pārējie tos komunālos/operāciju/dajebko samaksāsim? Un pēc tam vēl brīnīsieties, kāpēc bērnam nav ne kripatas "ģimeniskuma"?

Te vnk arī izskatās pēc tā, ka "ģimeniskums" un "solidaritāte" tiek pieprasīta no viena, bet otrs no tādiem apgrūtinājumiem ir brīvs. Kāds jums ģimeniskums, ja pieprasat to ievērot tikai pus ģimenei?

 Re: nex
Autors: imho
Datums:   27.03.2013 10:47

Korektaaks buutu saliidzinaajums ar gadiijumu, kad slimiigam beernam, lai vinjsh vareetu uzlabot veseliibu, truuciiga maate sakraajusi dzimshanas dienas daavanai - peldbaseina abonementam, bet atvasei aktuaalaak liekas par to naudu aizvest klasesbiedrus uz makdonaldu - ar domu, ka gan jau mamma to baseinu taapat apmaksaas.

 Re: Re:
Autors: smilga
Datums:   27.03.2013 10:47

10gadīgam bērnam likt juties vainīgam par omes operāciju un bāzt acīs, cik ļoti tie bērna krātie 100Ls ir jātērē, PIEAUGUŠOPRĀT, "labākiem mērķiem", arī nav prāta darbs. 10 gadu vecumā bērnam NAV jābūt izpratnei par naudu tādā līmenī kā 75gadīgam tēvam.

 Re: Re:
Autors: pūce
Datums:   27.03.2013 10:52

piekrītu smilgai-bērnam tā ķīniešu sūda nedabūšana sāpēs daudz vairāk nekā omes operācijas kavēšana..un bērns nav atbildīgs ne par komunāliem pakalpojumiem,ne ģimenes kopīgajām finansu un citām problēmām.

 Re: Re:
Autors: pildspalva
Datums:   27.03.2013 10:58

Vāks. nex, nu gan uzdevi īstu golovolomku. Iedomājos reāli. Man tuvu kirdikam. vajag gulēt uz operāciju. Naudas pa visiem ir tikai tik, cik ir... Bet mans vecākais mazbērns sakrājis/savācis naudu kādam ķīniešu kārtējam mēslam? no mūsu visu dāvinātās naudas. Vai viņš to atdos no laba prāta?
Vāks. Domāju, ka NE. Vai mēs visi varam viņu par to vainot? Domāju, ka ne. Vai viņš šodien PATS NO BRĪVA PRĀTA teiks, omīt, še tev arī no manis daļiņa naudas, tev tā šobrīd tiešām vairāk vajadzīga nekā man tas iekārotais platformāta peles sūds kompim uz galda, es iztikšu ar veco... tas jau arī ir vēl ejošs...
Bļin!
a jūs pārējie? Vai visi par saviem bērniem esiet tik droši?
Ir jau pat tā, ka, ja ko noliedz tūlīt un tagad, sākas pūšanās, apvainošanās, nerunāšana, saskābšana utt.
Un vai es pati savā bērnībā būtu tā vienkārši no sirds teikusi, še, vecomamm, man nav žēl...
Man gan atruna, ka manā bērnībā ne man bija vsp kāda kabatas nauda, par pārējo nemaz nerunājot. Un visi plastmasas mēsli mierīgi vēl taisījās Ķīnā un tur arī palika:)

 Re: Re:
Autors: smilga
Datums:   27.03.2013 11:06

... un ja nu tā operācija nesanāks/nebūs veiksmīga? Tad kurš būs vainīgs? Tas nabaga bērns, no kura paņemta viņa nauda? Vai tas bērns, jo savu naudu neatdeva? Tā nekādi nedrīkst salīdzināt...

 Re:
Autors: imho
Datums:   27.03.2013 11:10

kabatas naudu teereet sapraatiigi ir jaamaaca gan beernam, gan vecam cilveekam, kad tas jau sliigst atpakalj beerna praataa.


http://www.tvnet.lv/sievietem/veseliba/427057-bernam_jaiemaca_teret_naudu

 Re: Re:
Autors: pildspalva
Datums:   27.03.2013 11:10

Tu nu gan brauc...:( tādā gadījumā jau pat ārsti gadiem ,izrādās ,nav vainīgi, nu pilnīgi nekad un ne par ko...

 Re: Re:
Autors: Kamōn
Datums:   27.03.2013 11:36

Noziegums ir likt justies bērnam vainīgam par to, ka kāds cits ir slims un ka viņam vajag naudu. Tajā pašā laikā VECĀKI ir atbildīgi par to, lai bērns, zinot šādu situāciju, pats gribētu izvilkt naudiņu no savas krājkasītes un iedot operācijai.

Saproti atšķirību? ir jāprot šis bērns izaudzināt tā, lai viņš labprātīgi bez mūsu spiediena izdara izvēli iedot savu naudu kādam citam.

Mēs dāvinot naudu, neesam tiesīgi noteikt mērķi, kam paredzēta nauda. Ja dāvina naudu, tad dāvina tāpēc, ka nejēdz, ko bērnam vajag, ar to atļaujot viņam pašam sevi iepriecināt.

Un ja te vēl ir kāds vecāks, kurš atļaujas bērnam atgādināt, ka vecākam ir lieli komunālie maksājumi, tad vispār cūka.

Vispār neieredzu vecākus par šādu rīcību. Bērni nav vainīgi, ka Jūs viņus dzemdējāt.
Dzemdējāt? Nu tad audziniet, barojiet, izglītojiet, ģērbiet un kaut badā paši mirstiet, bet bērnu nevainojiet savās problēmās.

Bērnam ir jāredz viss, gan nabadzība, gan mūsu desmit darbi, gan mūsu problēmas, gan maksājumu kavējumi, viņam viss ir pienācīgā vecumā jāpastāsta, bet viņu nedrīkst nekad pie tā vainot.

Bļāviens, kā atceros vienu sarunu, tā sprāgstu augšā no dusmām (jā, jā, man jāiet ārstēties) -

veikalā stāv māmiņa un kaut kāds 6-gadīgs knēvelis, kurš lūdz kaut kādu kožleni, uz ko viņa viņam saka "es sev kurpes jaunas nenopirku, lai tev būtu uz skolu jaunas treniņbikses, tu man vēl kožļeni prasīsi? kauna tev nav????"

sist gribās, godavārds. Par ko tas bērns vainīgs?

 Re: Re:
Autors: nince
Datums:   27.03.2013 12:14

Apnika lasīt.
Tēvam 75 gadi.
Vrb tos zābīšus viņam vairs nevajadzēs (tfu tfu tfu).
Un viņš zin, ka, ja kas, meita to pieminekli mūžam neuzliks.
Viņam tagad to vajag vairāk par zābakiem un visu pārējo. Tāda kā misija, kā dzīves jēga.
Viss.

 Re: Re:
Autors: smilga
Datums:   27.03.2013 12:22

Vai meitai arī drīkst būt misija un dzīves jēga? Vai arī tas ir kaut kāda izredzēto privilēģija?

 Re: Re:
Autors: mā
Datums:   27.03.2013 12:30

nex -> Piedod, bet Tu iebrauci pamatīgās auzās. :)

Un, jā, es tā pilnīgi vienmēr esmu darījusi -> bērna sakrātā kabatas nauda un viņam dāvinātā nauda vienmēr ir bijusi tērējama tikai un vienīgi bērna paša izdomātām vajadzībām, kuras man kā vecākam ir šķitušas pietiekami nevajadzīgas, lai es, neskatoties uz manu mega mīlestību, nepirktu. Arī tad, kad visā dzīvoklī būtu varēts izlīmēt tapešu vietā uz sienām pokemonu kārtis, tā bija bērna sakrātā naudiņa, un viņam bija visas tiesības to tērēt šim nolūkam -> pokemonu kārtīm. Tieši tā arī bērni iemācās sabalansēt izdevumus.

Tieši tāpat ir arī ar šīs tēmas autores tēva sakrāto naudu. Viņam ir svarīga lieta pagādājama, ko viņa meita nekad negādās, un viņš tam ir cītīgi krājis naudiņu, un viņam ir visas tiesības šo naudiņu šim mērķim tērēt!

Pilnībā piekrītu arī Kamōn par visai naidīgām emocijām, kas rodas, nonākot saskarsmē ar cilvēkiem kā minētā māte, kas pārmet bērnam vēlēšanos dabūt košļeni.

 Re: Re:
Autors: nince
Datums:   27.03.2013 12:35

Smilga - atslēgas vārds - "75 gadi". Starpību jūti?

 Re: Re:
Autors: pildspalva
Datums:   27.03.2013 12:46

kad mēs vairs nepratām apstādināt mana vecākā mazdēla gribētpirkšanas kāri veikalā, bet ne vienmēr bija iespēja viņu līdzi neņemt, mazdēla krustmāte, mana vecākā meita izdomāja foršu variantu. Kad bērns sāka veikalā gribēt to un to, un šito un vēl košļeni, tiek dota izvēle no diviem variantiem. Vai nu tu gribi to, vai to. Sorry, abas man nesanāk. nav naudiņas. Ja gribi kožleni, šoreiz es tev tās krutās trenūzenes nevaru pirkt. Sākumā tas ne visai gudri strādā, bet vēlāk, kad jau mazais lielāks, perfekti. Tagad reizēm pat ir tā, ka pats ilgi un piekasīgi izvēlas bikses, vai kreklu, tieši sev pa prātam, un ar lepnumu paziņo, ka nav ņēmis saldo sūda kārumu, bet rāda jaunieguvumu. jo tas ir tieši tāds kā skolā draugam, vai vismaz uz to pusi. Man gan ir skaidri uz gaiši pieteikts, neko dāvanā no drēbēm, mantām nepirkt. Jo mana gaume stipri atšķiras no viņa. Kā tajā filmā, kur mazdēlam ome pērk pidžamas ar lācīšiem... Viens pats mājās...

 Re: Re:
Autors: pūce
Datums:   27.03.2013 12:53

Ienāca prātā doma...
Ja pieauguši bērni dzīvojas pie vecākiem-reti gan viņiem tiek prasīts piedalīties visos maksājumos.Un dažs labs vecāks-ja ir jādzīvo pie bērniem-iedomājas to tieši tāpat?Kā bērni-pie vecākiem par brivu-tā vecāki pie bērniem par brīvu?Kāda starpība-bērni pie vecākiem-vai vecāki pie bērniem?
Es neredzēju,kāpēc šai tēmā autores tēvs dzīvo pie meitas-vai brīvprātīgi,vai vajadzības spiests...arī tur var būt nianses.

 Re: Re:
Autors: nince
Datums:   27.03.2013 12:55

... bet tēma jau bija tikai par tiem 100 ietaupītajiem/sakrātajiem/sev neiztērētajiem 100 lašiem ...

 Re:
Autors: starp citu
Datums:   27.03.2013 13:00

tēma bija par meitas ietaupītajiem/sakrātajiem/sev neiztērētajiem un tēvam priekš zābakiem dāvātajiem lašiem ...

 Re:
Autors: nex
Datums:   27.03.2013 13:38

Nu ja, opozīcija nu jau principā. Es jau arī ne par to, ka bērnam ņemt kko nost ģimenes kopīgās krīzes risināšanai, BET tikai Kamōn teica, ka audzinātu tā, ka pats tomēr gribētu iedot, nevis pirkt aktuālo rotaļlietu, ja ģimenei kkāda nopietna problēma...

Un kur tad, pārējie, jūs to ģimeniskumu grasaties ieaudzināt? Domājiet, ka tas līdz ar pilngadības sasniegšanu no debesīm nokritīs?

Un kad ģimenē visi būs pieauguši un visi katrs savu tērēs tikai sev, tad tikai viens naivs jautājums: kurš maksās kopējos komunālos? :)))

 Re:
Autors: pūce
Datums:   27.03.2013 13:38

tēma bija arī par to,ka ar šo iekrāto naudu varēja segt komunālos kaut viena mēneša.

 Re:
Autors: dr
Datums:   27.03.2013 13:41

...kaut viena meenesha, ja ciitaadi pat par pieciigi aizdomaajas- no 140 nu toch var piemest...

 Re:
Autors: vecinja
Datums:   27.03.2013 13:45

nauda,nauda, nauda....
Varbūt šoreiz Autore bija runājusi PAR JŪTĀM - viņai sāp, ka tēvam svarīgas jūtas vai pienākuma sajūta pret jau mirušu cilvēku, kas bijis dēla vietā un varbūt viņa būtu gribējusi, lai tēvs vairāk dotu priekšroku viņai, Meitai?Bet - vai varam regulēt tik vienkārši jūtas?
Piekrītu Mā, Kamon, YTC, Nincei!
Ir, ir nauda svarīga, bet tomēr - naudas rūpīgie skaitītāji - ir dzīvē būšanas, kas nav naudā rēķināmas.
Vecais vīrs tak neprasa ne ceļojumiem, ne smukām drēbēm, nekam tml.Labi - cigas - bet ne katram tik viegli tās atmest.
(Ja nu kādu interesē - nekā personīga - esmu palīdzējusi saviem vecākiem un NAV PAT NĀCIS PRĀTĀ prasīt no Mātes naudu par to, ka dzīvoja kopā, vienā dzīvoklī.Justos gan slikti tagad, kad Māte mirusi, ja to būtu darījusi).

 Re:
Autors: YTC
Datums:   27.03.2013 15:45

Klausieties, te tomēr ir jānodala, par ko mēs runājam:

# par patruliem, egoistiskiem vecākiem, kam nekas nekaiš (vienā sarakstā ar cietsirdīgiem, nelietīgiem, vardarbīgiem, alkoholiķiem u.c. šaušalniekiem)
vai
# par labiem, normāliem, gādīgiem, mīlošiem, mīlamiem vecākiem, kuri tevi izaudzinājuši, tikai nav izrādījušies pietiekami turīgi, lai šobrīd dzīvotu asti kuldami. Parasti cilvēki ar visām cilvēku kļūdām, tikumiem/netikumiem.

Man šķiet, daži domā pirmo gadījumu, bet kliedz: nost ar visiem vecajiem kaitekļiem!
Ja mans gadījums būtu pirmais, es pušu nerautos, sliktākajā gadījumā izolētos. Palīdzētu normas robežās. Kriminālam briesmonim gan laikam nē.
Bet, tā kā savu tētuku mīlu,tad piedodu visas viņa kļūdas pagātnē,cerams, viņš manas arī, nekas neliks mainīt manu viedokli - daru visu, lai viņš dzīvotu, un lai mūža nogale būtu vieglāka.
Lai nu dara, ko spēj... Viņš gan nepīpē, bet labprāt iemet kādreiz pa mēriņam. Nelieku atmest, šad tad pati uzdāvinu.
Vēl pirms pāris gadiem mani besīja viņa hobijs - šķita bezjēdzīga
spēka un laika šķiešana. Tagad nodomāju - a lai priecājas, ka tik dzīvo. Nopirkšu viņam aprīkojumu...:)

 Re...
Autors: Skorbuls
Datums:   27.03.2013 17:46

Kamōn, atsvaidzini atmiņā savas bērnu dienas. Skarbi bija? Droši vien. Tevis nopeltā māmiņa nebija diplomātijas augstumos? Nē ne visai. Taču, ko viņa mācīja bērnam, izņemot to, ka mamma ir skopule? To, ka dzīvē vienmēr vajadzēs izvēlēties, vajadzēs noteikt prioritātes...


Par tēmu.
Bija pirms daudziem gadiem akurāt līdzīga tēma ar dikti līdzīgu saturu. Ar līdzīgu diskusiju kjomplektu un bez risinājuma....
Katram sava pumpa niez savādāk. :D

 Re: Re...
Autors: pildspalva
Datums:   27.03.2013 18:38

Atcerieties tikai vienu: tā, kā jūs šodien izturaties pret saviem vecākiem, tā rīt jūsu bērni izturēsies pret jums. kad ar ragutiņām vedīsiet veco uz mežu, jūsu mazais saldumiņš pieprasīs, lai tās ragutiņas jūs paņemat uz māju. Un uz jūsu jautājumu, kāpēc? bērns atbildēs, a ar ko tad es tevi vedīšu uz mežu, kad tu būsi vecs...

 Re: Re...
Autors: pildspalva
Datums:   27.03.2013 18:47

Un pofig, ja tāda diskusija kaut kad kaut kur jau ir bijusi. manu komentu tad tur nebija, to zinu 100%! problēmas nemainās gadu gadiem. Un tās vienmēr kāds vēlas risināt. pat tad, ja tā ir kārtējā žurnālistu ierosināta diskusijas tēma. Pat tad, ja kāds tā atkal un atkal pelna savu maizi. laikam jau citādi neprot un nevar.

 Re: Re...
Autors: dr
Datums:   27.03.2013 20:44

...es gan par to pasaku teiktu citaadi- uz mezhu vediis ne taapeec, ka taa pret vecmaaminju iztureejaas... ...bet pastaav liela iespeeja, ka vecmammas izaudzinaataa mamma taapat nepratiis emocionaalu saikni ar savu beernu izveidot, jo vinjai nav taadas pieredzes... ...un tad gan var sanaakt ragutinjas... ...ja mamma apjautiis, kur shunels aprakts, ir vinjas varaa sho slimo liiniju paartraukt...

 YTC
Autors: Skorbuls
Datums:   27.03.2013 22:11

Netērējies, šiten vairumā tie, kam "pirmais gadījums" sagādā: baudu; iemeslu ieņirgt vai iemeslu izteikties; hvz ko.

 Re: Skorbuls
Autors: YTC
Datums:   28.03.2013 13:51

A kas, noskaidrojās viedokļi, izkristalizējās pārstāvji, sevi parādījām, citus apskatījām,- kas vainas. :) Labais ir jāvairo, visam jābūt vismaz līdzsvarā. Visiem Lieldienu miera sveiciens! :)
Veselību vecīšiem un pašiem! :)

 Skorbuls
Autors: Kamōn
Datums:   28.03.2013 14:49

Par Tavu "To, ka dzīvē vienmēr vajadzēs izvēlēties, vajadzēs noteikt prioritātes.."

Kāpēc mātes kurpes ir bērna prioritāte? Bērns vainīgs, ka viņš ir piedzimis, ka viņam jāiet skolā un ka viņam skolas sporta nodarbībām ir vajadzīgs sporta tērps?

Saproti, ne jau kožļenē stāsts. Un nav viņam jāsaņem kožļene, tiklīdz viņam iegribas.
Stāsts tamā, ar kādu naidu viņa viņam atgādināja, ka VIŅA dēļ māte ir bez jaunām kurpēm. Nožēlojami. Vienkārši nožēlojami.

 Re: Kamōn
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 15:45

Un kā tu būtu rīkojusies? Tai veikalā? teikusi, labi, dēliņ", ņem tās kožļenes, šovakar tad maize nebūs. Rīt brokastīs arī ne, ak, tu mans mīļumiņš. Ka tikai tev viss ir.
Un rīt puika skries pie kases un ņems to un vēl šito, un to arī, jo viss ir tik skaists, tā spīd, pofig, ka pēdējais mēsls. bet ka tikai neatsakām neko. un ka tikai ar bezgala lielu mīļumu balsī un sirdī. Deru, ka māte dēlu mīl, bet vai tad reizēm, kad sirds ir pilna, arī nepasakām ko skarbāku. tev nekad tā nesanāk?
Zini, es par sevi to, liekot roku uz sirds, gan nevarētu teikt.
Droši, ka aiz manis stāvošā kamōn arī nodomātu, o, maita, tā uzbrēkt savam bērnam...:(

 Re: Kamōn
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 15:50

Vai tu nesabrēktu, ja nebūtu varējusi sev nopirkt kurpes, a vecās cauras, jo bija skolai jāpērk bikses, kuras tev 100ts gadus nav vajadzīgas, pēc tavām domām. Kauč kādas trenūzenes. Var tak ar tām pašām, kas mugurā, iztikt. A man atkal jau kuro reizi caurās kurpes, un kājas ar slapjas, ka tavu māti... un pie kases, visu ļaužu klātbūtnē...
ak, tu mans zelta cukurdūkulītis...:)

 pildspalva
Autors: Kamōn
Datums:   28.03.2013 16:15

Tu esi pietiekami cienījamā vecumā, lai saprastu, ko es saku.
Nepietēlo.
Bērns ir diezgan stingrā disciplīnā audzis un neviens viņam nav dancojis apkārt, metot naudu, botas, kožļenes un tamlīdzīgi.
Bet man nekad nav ienācis prātā viņam publiski naidīgi pateikt, ka es dēļ viņa neesmu bijusi pie friziera, neesmu kādreiz pat ēdusi, un esmu tualetes tīrījusi, lai viņam būtu ko ēst.
Saproti atšķirību? Vai tomēr jau TIK veca, ka vairs nesaproti?

Sorrī, bet man reāli besī, ja nepielec elementāras lietas un tiek viss pagriezts uz otru pusi.


 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 16:52

Šoreiz vecumam nav nekādas nozīmes. Tu tak netaisies mani vārīt?:)
Es par situāciju kā tādu. Mūs katru var aizskart māte, kas rauj savu puišeli/meitēnu nost no kā, ko viņš ir iekārojis tūlīt un tagad dabūt. veikalā redzam histērijas, pūšanos pie bērna, kas nedabū to un to. Tu žēlo otra bērnu tikai tāpēc, ka konkrētā situācijā, nemaz nezinot nekādus apstākļus, dzirdēji beigu daļu pie kases. Apskaties, kas tikai tur nav izlikts. Pie kases. Tur jau pat man acis iet tik šķērsu, un gribas to un šito, un vēl šito, un to arī. Bet es zinu situāciju, kad bērns grib bez jau grozā ieliktām sūda košļenēm, saldumu pudelēm, vēl visu ko, arī tieši to dārgo mēslu, kas ir pie kases taisni viņa acu augstumā. Kā tu domā, kāpēc tas viss ir tieši pie kases? Manis dēļ? tevis? vai tomēr tā mazā nesaprašas dēļ?
ja kas, es tieši tāpat uzvedos/jūtos rakstāmlietu veikalā. Kur man acis skrien uz visiem 360%, un gribas to, un to, un šito, un vēl šito...
Pirms nosodi otra situāciju, padomā, lai kā tevi kas besītu, kāpēc? KĀPĒC? Kāpēc mamma savam bērnam tā uzbrēca? jo ir bezsirdīga? Tu redzi, ka tika norāts bērns. Es tev jautāju, a kā tu darītu?
Tu man par vecumu...
Fui, nesmuki.
Bet varbūt atzīsti, ka nemaz nepadomāji, kāpēc tā nabaga mamma tā sabrēca. Aiz laimes laikam...:(

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 16:59

Un es tiešām no tevis labprāt uzklausītu, kā tu būtu šo konfliktu ar bērnu risinājusi? un viss. zem zemtekstiem, indes , vecuma vārīšanām:) Tu esi veikalā ar savu puiku, kas pie kases, kur aizmugurē ar savām tarbām stāv pildspalva un klausās, bet puika dīc pēc kožļenes. variants, ja tev tai ir nauda, bet zini, protams, ka tā nu nav tā labākā ēdmaņa, un pie varianta, kad tev NAV NAUDAS. viss.

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 17:04

Un jautāju tāpēc, ka mums ir bijusi tāda situācija. esmu jau rakstījusi, kā mēs no tās izgājām. labprāt uzklausītu arī tavu. un viss.
izlaižot brēkšanu pēc nenopirktām kurpēm, bērna kaunināšanu utt.
Jo tas NESTRĀDĀ. DIEMŽĒL.

 Re:
Autors: dr
Datums:   28.03.2013 20:20

...vot taadiem kaa taa maate arii ir risks vecumaa palikt bez atbalsta...

 Re:
Autors: nince
Datums:   28.03.2013 20:27

Jēziņ, pildspalva, kas ar tevi????

Ko tu tām košļenēm uzsēdies? Ja bērns būtu prasījis pienu vai zeķes, kas būtu savādāk?

Stāsts ir par
"Kāpēc mātes kurpes ir bērna prioritāte? Bērns vainīgs, ka viņš ir piedzimis, ka viņam jāiet skolā un ka viņam skolas sporta nodarbībām ir vajadzīgs sporta tērps?"

Kas tur tik nesaprotams??? Re: dr
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 20:29

Par tevi skaidrs. Pildspalvu ragaviņās prom uz mežu. bet kur atbilde, kā risināt? vai tikai -prom uz mežu? tā arī risini. skaidrs...

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   28.03.2013 20:42

Apžēliņ? Kā jūs nesaprotat? Vai tad es tiešām neizsakos pietiekami skaidri?
Pie kasēm lielveikalā ir 99,9999999999999999999% mēslu izlikti tieši acu augstumā. Kāpēc? lai mēs pirktu to, ko mums nepavisam tajā brīdī nevajag. Lai būtu tādas mūsu bērnu provo situācijas, kad komōn var nošņākties, maita tā māte. Savam bērnam atsaka to, ko viņš iekārojis! un vēl atcerēties ilgi un dikti. Es zinu, jo arī pieredzēju, kad manam mazbērnam nekad nebija gana, lielveikalā vajadzēja to un to. Sūds par manām kurpēm, zeķēm, da kaut apenēm, ja neesi nopirkusi to saldo žļembu, tracis pa visu pagastu. Cik daudz bija pūļu jāpieliek, lai pats mazais saprastu, ka tā ir inde. Ka no tās bojā to un šito.
Jā, nince, ja bērns veikalā prasa ,,pienu vai zeķes, kas būtu savādāk? ,, tad tas ir savādāk!
ja tad māte šņāc, ka nebūs nekāda piena un zeķu, jo viņam jau ir bikses, bet es tādēļ nenopirku sev kurpes, tad tas ir savādāk. Jā, tad var jautāt, kāpēc tu tā sabrēc uz bērnu.
Vecis veikalā paņem polšu, bet es pie kases nošņācos-liec to polšu nost, tu, maita, mums mājās knapi paikai pietiek! Tad ar man kāds teiks, ka es maita? neļauju savam dārgajam acuraugam kādu čarku ieraut? Viņš tak ar tādu raganu dzīvo?

 Re:
Autors: nince
Datums:   28.03.2013 21:01

Bože moj ....

NAV par kasēm un kožļenēm stāsts, NAV! Kurā burtā tu to izlasīji?

Par mātes kurpēm un bērna treniņtērpu ir. Par to, ka māte vaino bērnu savā neizdevušamajies dzīvē.

Un vot nevajag tagad sākt "a man, a man" ... es zinu, kā tas ir - visu ziemu ar rudens kurpēm staigāt, jo bērnam skolā ta to, ta šito vajag. Pati dzemdēju, pati atbildu, neba nu sīcis pats ieņēmās un piedzima. Pārmest bērnam tādas lietas .. lai diesnogrābstās ....

 Re:
Autors: dr
Datums:   28.03.2013 22:26

pildspalva

...nu, teelaini izsakoties- jaa, ja tu dziivee taada, kaa te izpildies... ...ir baisi zheel to beernu, kuru maateem nevajadzeeja gan vinjus dzemdeet...

 Re:
Autors: Privātpersona
Datums:   29.03.2013 07:55

Nu jau gan sašūmējušās! Miers! Miers! Saulīte spīd! Pavasaris nāk! Tūlīt Lieldienas!

 Re:
Autors: ezhix
Datums:   29.03.2013 08:50

pildspalva - es domāju, ka 99% bērnu nedabūtu tās košļenes. Ne mans, ne Tavs, ne tās mātes bērns.

Tikai atšķirtos - kāds iemesls (un kādā balsī) tiktu pasniegts kā galvenais. Var pateikt vienkārši: nav naudas; var pateikt: šoreiz nē... Bet uzkraut bērnam vainas sajūtu, ka mamma ir palikusi bez kurpēm bērna sporta tērpa dēļ (sū... ar tām košļenēm) ir nelietīgi.

Visi taču saprot, ka tās košļenes NAV jāpērk. Vai tiešām, kad Tev nebija naudas un bērns ko lūdza (jebkādu štruntu): Tu viņam uzskaitīji - ko Tu sev neesi nopirkusi?

 Re:
Autors: rudzupuķe
Datums:   29.03.2013 09:59

Bļāviens, kā atceros vienu sarunu, tā sprāgstu augšā no dusmām (jā, jā, man jāiet ārstēties) -

veikalā stāv māmiņa un kaut kāds 6-gadīgs knēvelis, kurš lūdz kaut kādu kožleni, uz ko viņa viņam saka "es sev kurpes jaunas nenopirku, lai tev būtu uz skolu jaunas treniņbikses, tu man vēl kožļeni prasīsi? kauna tev nav????"
Tam bērnam nedēļas laikā tās varbūt jau ir trešās jaunas treniņbikses,ir bērni,kuri mēdz zaudēt savas mantas un māte ir tā, kurai ir jāizdara izvēle un no kaut kā jāatsakas,lai bērnam būtu treniņbikses,nezinot reālo situāciju,diez vai kādam vispār šo māti ir tiesības nosodīt.

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 10:53

...ir... ...lai kaads tas beerns nebuutu, taa ir vinjas atbildiiba... ...taa kaa paarkraut savu atbildiibu uz beernu... ...tad pieaugt vajag, pirms beernu gaadaat...

 Re:
Autors: čč
Datums:   29.03.2013 10:58

ak, jeez, cik daudz te sarakstīts. Bet paldies jums, atbrīvojāt mani galīgi un pavisam no sīki urdošas neērtības sajūtas.
Mana situācija tāda - vīra vecāki dzīvo mazpilsētā, labs 3istabu dzīvoklis, abiem vēl nesen bija gan darbs, gan pensija, tagad strādā tikai vīratēvs. Daudzus, daudzus gadus esmu klausījusies vīramātes žēlabas, ka tam nepietiek un šitam nepietiek, zāles dārgas, kafiju nevar nopirkt, kurpes jaunas nesanākot, bet vecās berž, mugurai masāžu vajadzētu utt.utt. Ik pa laikam vīram ieminējos, ka vajadzētu jau laikam vecākiem ar naudu palīdzēt, bet šis vienmēr asi noteica: ir viņiem nauda pietiekami. NU ta es katrā ciemošanās reizē pirku visu ko- vitamīnus, pārtiku, dažādas ikdienas mājsaimniecības preces un braucām kā tādi salaveči pie viņiem, bet, protams, ka tāpat klausījos, cik viss dārgs un cik grūti. Tagad esam šķīrušies, ar vīra vecākiem turpinu sazināties un uzklausīt. Un tad 1 dienu, kad izbeidzās Hipo banka, man zvana vīratēvs un jautā padomu, uz kuru banku pārnest depozītus. Viņi redz, jau daudzus gadus vienu no pensijām vispār neņem no bankas ārā un esot pāri par 10tk sakrājuši, tagad domā, kur labāk ieguldīt. Tas jau labi, protams, un es arī pelnu pietiekami normāli, lai varētu tos pārtikas grozus sagādāt atļauties, bet nu klausīties čīkstēšanu par viņu nabadzību gan turpmāk netaisos. Labāk domāšu, kā pašai tikt pie kādiem uzkrājumiem :)

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 11:00

...ir clv kuri vnk chiikst, bez sakara ar reaalo situaaciju...

 Re: dr
Autors: rudzupuķe
Datums:   29.03.2013 11:01

dr,tu jau gan noteikti visu zini par bērnu audzināšanu,cik tad tev pašai to bērniņu ir,padalies ar savu bērnu pareizo audzināšanu,citus nosodīt tas taču ir tik vienkārši un pareizi.

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 11:08

...atvaino, bet shis arguments netur kritiku ;) ...

 Re:
Autors: rudzupuķe
Datums:   29.03.2013 11:17

dr,ja tev pašai būtu bērni un tu diendienā būtu ar viņiem kopā un reāli risinātu daudzas lietas,tad arī zinātu kā tas ir.Pašlaik tu nodarbojies ar citu cilvēku nosodīšanu.

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 11:21

...tas, ka kaads ir speejis divreiz repliceeties, veel nepadara vinju par expertu...

 Re:
Autors: pildspalva
Datums:   29.03.2013 11:26

Es jau laikam ir pat te miljono reiz stāstu, ka:
jā, man ar ir bijis gadījums, un ne viens vien, kad es savam mazbērnam uz prasījumu pēc tiem saldajiem sūdiem, esmu atbildējusi visādi. I ka man šoreiz nav naudiņas, i-ka, lūdzu, labi, paņemsim, bet vairāk gan man šodien un TAGAD neprasi nopirkt. Visādi ir gājis un vēl, droši vien, ies.
Neesmu gan pārbalsī brēkusi, ka, lūk, man vecās apenes ar caumuriem, bet tu man prasi kožļeni... jau 10-to šodien:)
Bet... BET... es šodien neuzdrošinos nosodīt kādu citu māti pie kases, rindā par tādu gadījumu, kā apraksta Kamōn. tas gan nenozīmē, ka agrāk, jā, arī domās/balsī nošņācos, baigā māte! Kā viņa nepadomā... (un to visu, ko nepadomā...) Jo tas tak ir tikai bērns un kam viņam manas/mūsu problēmas?
Es mēģinu aizklaudzināt šodien un tagad pie domas, ka mēs varbūt? (Varbūt) savus bērnus neaudzinām pareizi tajā ziņā, kad viņiem jau no bērnības tiek sagādāts viss. Gribi veikalā kožļeni-lūdzu! Gribi datoru-lūdzu. jaunas bikses, -lūdzu. mašīnu-lūdzu. Pistoli-lūdzu! Dzīvokli-lūdzu! Un tad pildspalvai paliek tikai zem padirseņa ragutiņas, kurā tiek aizvesta uz mežu, i tās vēl paņem atpakal, jo tak tas vedējs arī būs kādreiz jāved uz mežu. Redzi, cik es esmu tālredzīgi ekonomisks, mammīt! Un tu vēl man toreiz negribēji nopirkt to kožļeni, bet vaimanāji par savām kurpēm...
Un dr, ja tu man pastāstīsi, kā tev ir gājis ar savu bērnu tai veikalā, kā tu esi risinājusi šādu problēmu, varbūt es pat varētu ko no tā pamācīties. Atvaino, šodien man tas izklausās tikai pēc tukšas muldēšanas par lietu, par ko tev nav zināšanas. Es nespriedelēju par tēmu, kur apzinos,ka man nav nekādu ne priekš, ne pakaļ/zināšanu, sorry!
Bet visiem priecīgas Lieldienas! Kā manā jaunībā teica-FORŠUS PAUTIŅSVĒTKUS! priekā!

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 11:34

...atkaartoshu, ka divreizeeja repliceeshanaas nav expertiizes pamats... ...tikpat labi vari teikt, ka nedriikst aizraadiit par sunja spaardiishanu, ja pasham sunja nav- taatad nezin, kaa jaaaudzina... ...un te NEVIENS neaicinaaja visu pirkt...

...bet- pateicoties destruktiivaam maateem, man vnm buus darbs ;) ... ...a vinjas savaa arogancee pat nenojaush, kaa savus beernus kropljo...

 Re:
Autors: rudzupuķe
Datums:   29.03.2013 11:47

...bet- pateicoties destruktiivaam maateem, man vnm buus darbs ;) ... ...a vinjas savaa arogancee pat nenojaush, kaa savus beernus kropljo...Tev būs darbs un tikai darbs un citu cilvēku nosodīšana,ar to patiešām vajag lepoties un ar tādu domāšanu kāda ir tev ,diez vai tu esi spējīga ar savu darbu kādam labu darīt.

 Re:
Autors: dr
Datums:   29.03.2013 11:50

atspringsti

 Re:
Autors: Skorbuls
Datums:   29.03.2013 11:57

Pēdējā pusgada laikā "dr" izsakās tā, ka sāk gribēties izrakstīt nosūtījumu pie cita dr :)

 Re:
Autors: mā
Datums:   29.03.2013 14:54

Pilnībā piekrītu dr, pateicoties tādām mātēm kā minētajā piemērā rodas komplexu pilni depresīvi pieaugušie, kas savu bērnībā justo nelaimīgumu vēlāk jau kā pieaugušie izgāž uz saviem partneriem un bērniem.

Es NEKAD neatļautos savam bērnam ko tādu pateikt! Košļeni, visticamāk nedabūtu, bet ar pilnīgi citu textu klāt. Textu, kas bērnu nepazemotu un liktu saprast, ka ar viņu rēķinās.

 Re:
Autors: YTC
Datums:   29.03.2013 20:42

Vispaar jau laikam vajadzeeja atveert jaunu teemu, te ir paaraak atvasinaajies un atzarojies... :)

Par ekspertiem un sprieshanu man ir taads konstruktiivs argumentinjsh mazs...:) Shai gadiijumaa varbuut tieshaam nav svariigi, vai komenteetaajam ir beerni vai nav. Aprakstiitajaa situaacijaa pietiek ar to, ka katrs var sevi izteeloties par taadu beernu, kam vecaaks naidiigi pasaka: tevis deelj es nevareju atljauties to un to. Kaada tad ir sajuuta? Ka tu esi nulle vai pat kaut kas ar miinusa ziimi, bez kura pasaule vieglaak uzelpotu.
Ljoti nomaacoshi.
Maate aciimredzot bija liidz bezspekam par kaut ko izmisusi un izgaaza bezsakaraa uz to, uz kuru visvieglaak izgaazt. Ljoti ceru, ka veelaak sanjeemaas un kaut kaa kompenseeja sho nesavaldiibu. Ja taa notiek, vajag veelaak apkampt bernu un atvainoties.
Kaut ko nenopirkt un atteikt vislabaak vajadzeetu lietishkji, bez zemtekstiem. Ja izdodas. :)

 Re:
Autors: Dora
Datums:   29.03.2013 20:47

nu lai tak liek to pieminekli, malacis, ka šitā iekrājis, uz to būtu jāsadzer, tie peņši vispār nav riktīgāki. bet tevis žēl, tev čuras galvā, tev jāmaina sava domāšana un jāpadzīvo normāli kaut mēnesi, piemēram Norvēģijā minimālā laga pēc nodokļiem ir 1500 ls.

 Re:
Autors: Dora
Datums:   29.03.2013 20:50

jā,,, un mani visvairāk mani tracina, ka dr atbalsta gejus un pedofīlus......

 Re:
Autors: šoreiz bez
Datums:   29.03.2013 21:33

dora - tu tiešām joprojam nejēdz atšķirt pedofilus un gejus?! apbrīnoju :DDD

 Re:
Autors: Maa**
Datums:   01.04.2013 17:32

Izlasīju gandrīz visu.Paldies Dievam,ka autores tēvs ,cerams, šeit meitas uzrakstīto nekad neuzskatīs.Ak kungs!Vai ,audzinot meitu,tēvs un māte skaitīja tās kapeikas un rubuļus,kas bija vajadzīgs,lai izaudzinātu bērnu.Kā dzīvoklī tad viņa dzīvoja?Nu meita izaugusi.Audzināšanas kļūda.Meita skaita santīmus tēva plānajā maciņā.140 latu!Kas par varenu naudu tēvam!Vai meita vispār saprot,ka aiz cieņas un mīlestības cilvēks spēj atdot visu,nedomājot par sevi.Lai autore piedod,ja kļūdos,bet es ,lasot viņas tekstus,redzu aukstu,šauras dvēselītes cilvēku.

 Re:
Autors: ?
Datums:   02.04.2013 18:27

Cik zinams, ne visi viriesi ir teva varda cienigi, ka ari ne visas sievietes ir varda māte cienigas. Kas zin, ka te.

 Re:
Autors: Trix
Datums:   02.04.2013 19:15

Kā uz to visu skatās...

IMHO kam nekad nav trūcis, tas atbalsta tēvu, jo cilvēka emocionālās vajadzības...
Tie, kas tup Maslova piramīdas pašā apakšā un zina, ko nozīmē gadiem karāties mata galā - izdosies šomēnes komunālos samaksāt vai beidzot izsviedīs uz ielas _ar visu tēvu!_ tie atbalsta meitu. Ir situācijas, kad santīms ir no svara. Un kad paēst un izdzīvot ir svarīgāk par Nīči, politiku vai pieminekli.

Bet "tavi labie darbi nepaliks nesodīti".

Ak, ļaunā, nepateicīgā meita... Skaita santīmus tēva maciņā... A ja savējā nav, ko skaitīt? Kas dos kabatasnaudu un dāvanas kurpēm meitai? Tēvs, kā redzams, ne. Viņam radinieks tuvāks par meitu. Kur te ir tā izdaudzinātā ģimeniskuma izpausmes? Tās vienpusējās? Meita - tēvam visu, tēvs - visu sev?

Salīdzinājums ar bērnu toč nekorekts. Diez vai tādā bērna prātā aprakstītais tēvs ir, lai būtu galīgi nepieskaitāms.

 Re:
Autors: mā
Datums:   02.04.2013 19:56

Trix -> Esmu bijusi piramīdas apakšā, un, šā vai tā, nespēju saprast meitu. :))

 Re:
Autors: XXL
Datums:   10.04.2013 14:38

Gudri cilvēki saka, ka bērni nav atbildīgi par savu vecāku dzīvi, kļūdām un izdarīto izvēli...

Saprotu autori - viņas sāpe ir, ka tēvs atlicina naudu svešam cilvēkam, bet tai pat laikā - visi viņa izdevumi ir uz viņas pleciem. Nav jau teikts, ka autore ir bagāta un labi pārtikusi. Tāpēc loģiski liekas, ka tēvs tomēr, ja nu spēj, lai iekrāj sev operācijai (ja nepieciešams), galu galā - SAVAM kapakmenim, nu kaut kam - sev vai saimniecībai. Bet tagad visi lielie pirkumi ir uz meitas kakla. Savādāk liekas muļķīgi - jā, katrs ar savu naudu dara kā grib, bet tēvs labi zin, ka neizvilktu ar savu pensiju, bet vienalga - spēj iekrāt lai palīdzētu svešam cilvēkam, nedomājot par to, ka meita varbūt ikdienā ko liedz sev, lai savilktu visus galus un lielos ārpuskārtas izdevumus kopā.
Atceros, ka bija gadījums manā dzīvē, kad mana māsa, kura pelna maz, apvainojās, ka es uz ielas atrastus 20 santīmus iemetu labdarības kastītē. Teica, ka labāk būtu atdevusi viņai...

No otras puses - tēvs ir vecs. Un viņam tiešām varbūt tā plāksne radiniekiem liek justies vēl vajadzīgam un varošam. Nevis eksistēt ikdienā knapinot santīmus un taupot ārpuskārtas gadījumam, bet dot kādam - kaut arī svešam (nosacīti svešs), bet tomēr dot. Ir kaut kas ar ko lepoties. Tā jau laikam ir, ka bieži vien cilvēki vairāk lepojas, ja izdara ko labu kādam ārpus savas ģimenes, nekā palīdzot savam ģimenes loceklim...

 Re: nauda
Autors: janis
Datums:   27.12.2015 02:55

Mazliet neticams bet patiesi reāls veids kā piepelnīties.....

Ieraudzīju līdzīgu lapu vairākos forumos . Sākumā lasot rakstu biju skeptisks, tajā bija teikts, ka var nopelnīt vairākus tūkstošus eiro pāris nedēļu laikā, ieguldot tikai 1.50 eiro, padomāju, ka tā ir kārtējā muļķu ķeršanas akcija, bet tomēr nolēmu to izlasīt līdz galam vairākas reizes un uzzināt, ko man piedāvā: tur bija teikts, ka jānosūta pa 15 centiem 10 Interneta-maciņu īpašniekiem, kas tiks norādīti zemāk. Pēc tam jāizsvītro sarakstā pirmais maciņa epasts, jāpārceļ visi epasti pa vienam uz augšu (2. nonāk 1. vietā, 3. nonāk 2. vietā utt.), rezultātā atbrīvojas desmitā rindiņa, kurā jums jāieraksta savs Interneta maciņa e-pasts.
Tad jūs šo sludinājumu, tikai nu jau ar JŪSU E-PASTU desmitajā rindiņā, izvietojiet kādos 200 dažādos forumos. Nekādu blēdību. Nu, tad es padomāju, ka principā jau neko zaudēt nevaru kā tikai tos 1.50 Eiro, un nolēmu pamēģināt. Atvēru savu Interneta maciņu, pārskaitīju visiem akcijas dalībniekiem pa 15 centiem un sāku izvietot šo sludinājumu dažādos forumos un sludinājumu vietnēs. 3 dienu laikā piereģistrējos vairāk nekā 80 biznesa forumos un bezmaksas sludinājumu vietnēs. Dalībnieki raksta, ka nedēļas laikā nopelnījuši - cits 20 eiro, cits 55 eiro.
Pēc pāris nedēļām ieskatījos savā Interneta maciņā, skatos - viens ieskaitījis man 15 centus. Jā, pie sevis nodomāju, visas lietas notiek , nejauši atradies vēl viens naivais nodomāju tas arī būs viss… Vēl pēc dažām nedēļām tomēr vēlreiz atvēru savu Interneta maciņu, bet tur jau ap 15 Eiro bija ieskaitīti. No kurienes? Nav skaidrs, bet 15 eiro arī ir nauda, kas uz ceļa nemētājas, kaut arī nav kā citiem dalībniekiem, kas raksta, ka dažu nedēļu laikā nopelnījuši simtiem eiro. Un mazāk kā pēc diviem mēnešiem sākās pats interesantākais - manā maciņā KATRU DIENU sāka ienākt nauda, un vēl pēc 2 nedēļām man kontā bija jau vairāk nekā 500 eiro, nopietni….. vairāk kā 500 eiro! Tad es savu sludinājumu nopublicēju vēl vairāk nekā 150 forumos. Rezultāts bija pārsteidzošs! Kopumā trīs ar pussi mēnešu laikā es saņēmu 3284 eiro! Un tagad nauda ienāk katru dienu, ik pa 30-45 minūtēm manā kontā tiek ieskaitīti 15 centiem.

Līdz tam mans ekonomiskais stāvoklis nebija visai spožs, līdz uzdūros līdzīgam rakstam. Es neticēju, ka šitas darbojas, kamēr sāku saņemt tik daudz pārskaitījumus. Bet ienākumi tādi, kas daudziem priekšniekiem un vadītājiem pat sapņos nerādās! Tagad es jums izstāstīšu, kā tas viss darbojas un kāpēc! Es jums apgalvoju, ja izpildīsiet precīzi visas instrukcijas, kas aprakstītas tālāk, tad sāksiet saņemt daudz vairāk naudas nekā domājat, turklāt īpaši nepiepūloties. Piekritīsiet, ka tas ir vienkārši un pilnīgi legāli. Jūsu ieguldījums ir tikai 1.50 eiro un ļoti lielas iespējas uzlabot savu labklājību. SVARĪGI: šī nav krāpšana, un jūs ne ar ko neriskējat, bet tas STRĀDĀ! JEBKURA PROJEKTA DALĪBNIEKA LABKLĀJĪBA IR ATKARĪGA NO KATRA DALĪBNIEKA LABKLĀJĪBAS! UZMANĪBU!!! Izlasiet šo vairākas reizes. Izpildiet instrukciju PRECĪZI, un jūs diezgan labi nopelnīsiet dažu mēnešu laikā!!! Šis ļoti veiksmīgi strādā, pateicoties dalībnieku GODĪGUMAM.

Lai šis process veiksmīgi noritētu dariet visu kā ir norādīts :

1.Solis - reģistrēties paypal.com
2. Solis - Naudas pārsūtīšana.

Uz katru no šiem e-pastiem nadas pāršutīšanas sadaļā jāpārsūta pa 15 centiem secībā no 1. līdz 10. Galvenais nejaukt secību, savādāk visa ķēdē tiks pārrauta un sistēma nenostrādās, tāpēc esiet uzmanīgi un labāk ievadiet epastus ar roku. Epasti ir sekojoši:

1. davemitchell077@yahoo.co.uk
2. lilmachineok1@mail.com
3. steromanhq69@post.com
4. fatmanscope@gmail.com
5. markbronson69@yahoo.co.uk
6. zhundastocks@inbox.lv
7. ed-c@inbox.lv
8. zigim777@inbox.lv
9. jony172@inbox.lv
10. kamacho@inbox.lv

Uzmanību svarīgs mirklis!!!
Pārsūtot 15 centus katram maciņam tas ir jādara sekojošā veidā.
Izvēloties "Send money" pie pārsūtīšanas veida kur rakstīts "Purchase" (zemāk būs goods, ebay items un services) jāpārslēdz uz "Personal" sadaļu (tad būs rakstīts Gifts, living expense, payment owed un other) ir jāizvēlās GIFT. Tad netiks ņemta nekāda komisija Jums un saņēmējam. Esiet uzmanīgi.

3.Solis

1. Izveidojiet līdzīgu adresi kāī, varat arī nokopēt manējo un saglabāt(txt formātā vai kā jums ērtāk). Kopētajā tekstā izdzēsiet no maciņu saraksta PIRMO(AUGŠĒJO ) maciņa epastu un pārvietojiet 2.maciņu pirmajā vietā, kuru jūs izdzēsāt, 3.maciņu otrajā vietā, 4.maciņu trešajā, 5.maciņu ceturtajā, 6.maciņu piektajā, 7.maciņu sestajā, 8.maciņu septītajā, 9.maciņu astotajā, 10. maciņu devītajā, bet 10.rindiņā, kas tagad ir tukša, ierakstiet SAVA maciņa epastu!!!

2. Izvietojiet savu sludinājumu ne mazāk kā 200-300 forumos un ziņu vietnēs. Atcerieties, jo vairāk vietās jūs to izvietosiet, jo lielāki būs jūsu ienākumi, un šie ienākumi ir tieši atkarīgi no jūsu darbības. Izvietojot savu sludinājumu, nerakstiet "Viegli nopelnīt miljonu", "Milzīga nauda mēneša laikā" u.tml., labāk rakstīt "Vajadzīgs menedžeris, alga 1000 Ls mēnesī". Šī sludinājuma izvietošana 200 forumos, pat vismazāk apmeklētajos, garantē jums ienākumus ap 2800 Euro mēnesī - KĀ MINIMUMS!!! Tikai 2 mēnešu laikā! Jo vairāk izvietosiet, jo lielāki ienākumi (turklāt ģeometriskā progresijā).

ATCERIETIES!!! Šis bizness turpina pastāvēt un uzplaukt tikai, pateicoties DALĪBNIEKU GODĪGUMAM UN NOPIETNĪBAI. Tātad, kad jūs sasniegsiet pirmo pozīciju, jūs saņemsiet vairākus tūkstošus eiro tikai kā SARAKSTA IZVEIDOTĀJS! Tas maksā tikai 1.50 eiro un ne visai lielas pūles. Galvenais – tas STRĀDĀ!!! Dariet to tūlīt, neatliekot uz rītu, jo laiks = nauda!!! Un mazliet pastrādāt tomēr vajadzēs. Cilvēki ir jāieinteresē. To var darīt, izsūtot vēstules un izvietojot sludinājumus specializētajās mājas lapās darba meklētājiem, forumos, ziņojumu vietnēs. Tur viss ir JŪSU rokās, ESIET DROŠI! Jo neko citu kā 1.50 jūs nevarat zaudēt! Pārliecinieties par to paši - veiksmi Jums!!!
4. P.S. Noderīga informācija! Kā izvietot informāciju forumos, sludinājumos un citās piemērotās vietās!

a.1. Atveram meklētāju: DELFI - Vadošais ziņu portāls Latvijā - DELFI ; Latnet ; TOP.LV - Lielākā reitingu sistēma Latvijā ; Google

c.3. Meklētājs atradīs tūkstošiem lappušu, uz kurām uzklikšķinot nonāksiet pie formām, lai sāktu jaunu foruma tēmu. Un nenobīstieties, ja pēkšņi tajā vietā, kur gribējāt ievietot savu sludinājumu, ieraudzīsiet vēl vienu vai vairākus līdzīgus. Tas tikai vēl vienu reizi apliecina, ka šis bizness reāli darbojas! Meklētājs atradīs tūkstošiem lappušu, kur klikšķis aizvedīs jūs pie MILJONIEM jaunu forumu tēmu. Ļoti piemērotas ir mājas lapas, kur atrodas darba sludinājumi: Sludinājumi - SS.LV un līdzīgas lapas vai sadaļas par pieejamām vakancēm. Bet tagad paskaidrošu, kāpēc jūs jebkurā gadījumā neko nezaudējat, bet tikai VINNĒJAT!!! Teiksim, no 200 izvietotiem sludinājumiem iegūšu tikai 5 atbildes (ļoti zems cipars), tātad iegūšu 1.50euro , atrodoties 7.saraksta pozīcijā. Tagad šie 5 cilvēki atkal ievieto VISMAZ 200 sludinājumus ar mana maciņa numuru 6.pozīcijā, un tikai 5 cilvēki atbild tiem cilvēkiem - jums tas ir jau 4.50 EURO utt. Nu ko? Vai ieguldīsiet 1.50 EURO , lai uzzinātu, vai šī sistēma darbojas?

Ļoti ceru ka šī sistēma Jūs ieinteresēs....Veiksmi ....Visiem.....

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *