Sākums  > Izsaku viedokli  > Atziņas Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Atziņas
 māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   07.03.2014 05:32

-Varbūt pienācis laiks aplūkot manu mākslu? Tā izvietota apakšstāvā...Pēc tam varēsim parunāt konkrētāk.
Piecēlos un gāju viņam pakaļ līdz kāpnēm, kas sākās turpat priekšnamā.
-Es izgāzu starpsienas un ieguvu divdesmit reiz divdesmit metru papildu platības pagrabā; četrsimt kvadrātmetru manam pašreizējam darbam ir tieši laikā...-viņa balsī ieskanējās nedrošība.
Jutos ne savā ādā - biju bieži runājies par šovbiznesu, mediju plāniem un pat mikrosocioloģiju, bet no "mākslas" nezināju itin nekā, un man bija ļaunas priekšnojautas, ka mani sagaida kas jauns,bīstams, varbūt pat letāls - joma, kurā gandrīz kā mīlestībā tikpat kā neko nevar iegūt, bet var pazaudēt visu, kas tev ir.

Nokāpu no pēdējā pakāpiena uz plakanas grīdas un vairs neturējos pie kāpņu margām.Melna tumsa. Vensāns man aiz muguras ieslēdza kaut kādu slēdzi.
Vispirms parādījās izplūdušas, mirgojušas formas, tāds kā miniatūrs rēgu gājiens, pēc tam dažus metrus no manis kreisajā pusē iedegās gaisma. Galīgi nevarēja saprast, no kurienes nāk gaisma; likās, apgaismojuma avots ir pati telpa. "APGAISMOJUMS IR METAFIZIKA..."- dažas sekundes pazibsnījusi, frāze izgaisa. Lokomotīve maigi kūpēja kā liels, mīļš dzīvnieks. Viss izskatījās tik līdzsvarots, tik iederīgs. Apgaismojums mazliet samazinājās. Kazino logi laistījās rietošas saules gaismā, visur valdīja godīgs vācu prieks. Tad viss satumsa, un telpā parādījās līkumaina līnija, ko veidoja sarkanas , caurspīdīgas plastmasas sirdis, līdz pusei pilnas ar šķidrumu , kas sitās pret to sienām. Izsekojis siržu līnijai, nonācu līdz jaunai ainai - aziātu kāzām, kas tika dzertas varbūt Taivānā vai Korejā, jebkurā gadījumā valstī, kas vairs nebija galīgi nabadzīga. Gaiši rozā mersedesi pieveda viesus pie neogotikas katedrāles lieveņa; baltā smokingā tērpies līgavainis peldēja uz priekšu apmēram metru virs zemes, viņa un izredzētās mazie pirkstiņi bija saāķēti kopā. Daudzkrāsainu elektrisko spuldžu gaismā līksmi lēkāja ķīniešu vēderainie Budas. Vieglā un dīvainā mūzika pamazām vērtās aizvien skaļāka, bet jaunlaulātie cēlās aizvien augstāk gaisā, lūk, tie jau bija virs viesu galvām, viņi jau atradās katedrāles rozetes augstumā. Viņu lūpas sakļāvās ilgā(nevainīgā, bet ciešā) skūpstā, mazās skatītāju roķeles cieši aplaudēja. Dibenplānā rosījās oficianti, nocēla vākus kūpošiem ēdmaņu traukiem, uz rīsu fona dārzeņi izskatījās pēc krāsainiem traipiņiem. Sprāga plaukšķenes, skanēja trompetes.
Atkal viss ietinās tumsā, un tagad es virzījos pa neskaidrāku ceļu, tādu kā taka mežā, man apkārt trinās kaut kas zaļš un zeltains. Suņi spriņģoja pa enģeļu pļaviņu un vārtījās saulē. Vēlāk viņi bija atgriezušies pie saimniekiem un aizstāvēja tos mīlestību pilniem skatieniem, un vēl vēlāk viņi jau bija beigti, meža noriņā rindojās akmeņu stabiņi - piemiņas zīmes suņu mīlestībai, saulainām pastaigām, kopīgiem prieka brīžiem. Neviens suns nebija aizmirsts - piemiņas zīmes rotāja suņu reljefa foto, bet pie pamatnes saimnieki bija nolikuši viņu mīļākās rotaļlietas. Viņu kapa pieminekļi pauda tikai prieku, tajos nebija ne kripatas asarainības,
Kā pie trīsošiem aizkariem piekārti, tālumā parādījās zeltainiem burtiem rakstīti vārdi. "MĪLESTĪBA", "LABESTĪBA", "MAIGUMS", "UZTICĪBA", "LAIME". Tie iznira no melnas tumsas, vispirms matēti, tad daudzkrāsaini, visbeidzot žilbinoši spilgti, un pēc tam atkal cits pēc cita atgriezās naktī, it kā sekodami cits citam ceļā uz gaismu, it kā razdamies cits no cita. Es turpināju savu ceļu pagrabā, sekodams gaismai, kas pārmaiņus apspīdēja visus telpas stūrus. Es redzēju citas ainas un vīzijas, līdz man mazpamazām pazuda laika izjūta, es vispār nācu pie sajēgas tikai tad, kad biju izkļuvis no pagraba un apsēdies uz pīta soliņa, kas varbūt atradās terasē vai ziemas dārzā. Neizprotamie būvlaukumi tinās tumsā; Vensāns bija ieslēdzis lielo lampu ar abažūru. Laikam izskatījos šokēts, jo viņš bez prasīšanas ielēja man glāzi konjaka,
-Ķeza ir tāda....viņš ierunājās,- ka man vairs nav iespējas izstādīties, ir pārāk daudz kas jāpieregulē, darbus praktiski nav iespējams transportēt.

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   07.03.2014 05:52

Tā varētu būt mīkla - kurš ir autors tekstam? :)
Bet pārrakstot šo tekstu mana galvenā ideja bija par mūsdienu mākslu ...sāpīgi ir dzirdēt domas, ka filma Gravitāte ir boring, kaut arī tur ir ieliktas visaugstākās kvalitātes...to saprot profesionāļi, kuri dod visas iespējamās balvas, bet tautai esot garlaicīgi...gribas teikt, ka jaunās tehnoloģijas nav tikai specefekti, bet tās ir iespējas izteikt vairāk...3D filmas ir tikai divas, kuras ir sasniegušas virsotni - tā ir Pī dzīve un Gravitācija...abas nedabūja oskaru kā labākās, bet abām filmām filmām oskarus dabūja režisori...tas ir - gleznotājs ģeniāls, bet gleznu tauta nesaprot? :))

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: dr
Datums:   07.03.2014 07:49

...ja Gravitaatee nebuutu Dzhooordzha ar vinja smaidu, man vap nebuutu, ko par to filmu teikt... ...Bulokas teelojums sliktaakais no redzeetajiem...

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   07.03.2014 12:51

...secinājums ir viens - katrs mākslu uztver individuāli...vienu ieved pagrabā un viņš ir beigts no pārdzīvotā...otrs saož pelējuma smaku un beigtas peles!:))...bet spriest var tikai tie , kuri nokāpuši šai pagrabā....tobiš bijuši kinoteātrī ar visām ekstrām un bez iespējas aizmukt !:)...es apgalvoju ,ka šīs 2 filmas -"Pī dzīve" un "Gravitācija" ir skatāmas tikai kino...tas ir jauns mākslas veids, kur efekts tiek panākts tieši tur...man skudriņas lien pa ādu, kad atceros saullēktu un Buloku....viena ...absolūti viena ...ideāla mūzika, ideāli kadri, ideāls dizains...viss cilvēka darbs un emocijas notiek tevī -iekšā ...redzēt un mirt!:)...bet nē, vēl kārpamies!:)

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mā
Datums:   07.03.2014 15:11

Mīkla par teksta autoru?
Mana diagnoze: autors ir bijis sapīpējies, vai arī viņam ir rādījies ļoti samudžināts sapnis. :)))))

"Gravity" manā uztverē ir un paliek viens no sliktākajiem pēdējo gadu filmu scenārijiem, kā arī sliktākais aktrises tēlojums, lai arī kā manam vīram patiktu Buloka kā tāda. :))) Un arī Džordža smaids nespēja filmu izglābt. :))

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mā
Datums:   07.03.2014 15:20

mazepa -> Un mūsdienu māksla ir ļoti degradējusies. Visi tie sarkanie kvadrāti ir pilnīgs bullshit. Var jau stāvēt pie tiem un pārgudri jūsmot par to, cik intensīvi sarkani tie saules gaismā atspīd, bet tas nemaina faktu, ka tādus var uzkleksēt jebkurš bērns.

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   07.03.2014 16:34

ok, problēma uzminēt autoru joprojām aktuāla ...autors ir ļooti populārs un viens no labākajiem šobrīd dzīvajiem ...
mā, runa ir par mākslu, kura izraisa emocijas...nu, ko normāls cilvis var sagaidīt, kad viņš nokāpj kādas privātmājas pagrabā, kur nesen vēl var redzēt remonta pēdas?...kartupeļus ziemai? ...vasaras riepas?...un ja viņu pārņem šis emociju kokteilis, kurš ļauj atdzīvināt fantāziju - tā jau ir māksla....vislielākie mākslinieki esam mēs paši un mūsu fantāzija - ja tai dod grūdienu fantazēt !:)

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mā
Datums:   07.03.2014 19:06

mazepa -> Nē, tā nav māksla, tā ir savu psihisko problēmu izlikšana uz papīra rakstiskā veidā. :))) Sorry! :))

Māksla tā būtu tad, ja tā būtu saprotama parastam cilvēkam, kas to spētu baudīt, nevis tikai izlikties, ka šo samurgojumu saprot. :)

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: Draiskulis
Datums:   08.03.2014 22:41

mazepa - man nepatīk lasīt palagus.....Lūdzu saīsinātu konspektu par uzrakstīto

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mana
Datums:   10.03.2014 12:15

Velbeks?

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   10.03.2014 15:32

Jā, tas ir Velbeks "Varbūt ir sala" ! :)
Draiskulis, nekāds konspekts nesanāks - vai nu tev ir iedvesma, vai nav - tāds ir sausais atlikums! :)

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   11.03.2014 11:30

...mjā...nau man domubiedru šoreiz...

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: Titi
Datums:   11.03.2014 12:43

Lasās labi, bet apmēram šādas kičveidīgas ainas man izstāstīja kāds afganistānā dienējis karavīrs, kurš,lai atslēgtos no kara ikdienas, uzpīpēja anašu un vēl varbūt kaut ko.

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   11.03.2014 13:32

...piekrītu, ka visi modernie māklinieki, kuri taisa tos runājošos akmeņus u.c. jocīgas idejas, kaut ko noteikti lieto ! :))...Alise Brīnumzemē točna uzrakstīta zem stipra kaifa !:)...un ausi Gogēns nogrieza ar kaut ko tur sapārdzīvojies...

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mā
Datums:   11.03.2014 14:08

mazepa -> Tas bija Van Gogs, kas ausi nogrieza, un to viņš izdarījis esot tādēļ, ka viņam tinnituss sīcis ausī.

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   11.03.2014 14:25

..vienīgā iespēja kādu iemānīt diskusijā - ir rakstīt ar kļūdām - te ļoti daudz potenciālo skolotāju, kuriem tas ir asinīs, labot kļūdas! :))...ptams, ka van Gogs, bet kā ar moderno mākslu? :)

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mā
Datums:   11.03.2014 14:45

mazepa -> Neuzrunā šoreiz īsti mani Tava tēma. Es viedokli par tekstu jau izteicu. Labāk nāc atpakaļ uz "Lasīju, redzēju, dzirdēju" un pastāsti ko jaunu par filmām. :)))

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: Titi
Datums:   11.03.2014 15:22

Moderno mākslu nepārzinu, nedomāju, ka kaut kas obligāti jālieto, bet Mazepa jau atzinās provokācijā:)

Par Velbeku zinu tikai, ka viņš sava kriminālromāna sakarā bija kaut kur pazudis (performance?), jo pēdējos desmit gadus daiļliteratūru gandrīz nelasu ( Tolkīna triloģiju, protams, izlasīju).
Tēmas sākuma fragments, izrauts no konteksta, man izskatās pēc kiča parodijas, nav dziļuma, bet nezinu, kā to domājis autors.
Kaut vai par mīlestību saistībā ar suņiem labi, patiesi un īsi uzrakstījis Milans Kundera darbā "Nepanesamais esības vieglums", ko biju pieminējusi 1968. gada Čehoslovakijas notikumu sakarā.

Mazepam piekrītu jautājumā, ka ir filmas, kuras jāskatās uz lielā ekrāna. Pirmo reizi to pamanīju skatoties "Angļu pacientu" kinoteātrī un tad nejauši TV. Pirmā doma bija, ka jāaizliedz šo filmu rādīt pa televizoru.

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: Minn-e
Datums:   18.03.2014 22:59

http://klab.lv/users/texti/60468.html

 Re: māksla,kino, gravitācija...
Autors: mazepa
Datums:   20.03.2014 11:51

Minn-e, izlasīju...tā neko - klasisks pusaudžu visa noliegums...bet nekas, šis puisis vēl pieaugs, bet galvenais jau ir, ka galva uz pleciem ir domāšanai...tas nekas, ka domas aplamas - nāks laiks, nāks prāts ! :))

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *